LeBron James 'o kadar kızgın ki' artık Kyrie Irving'le oynamıyor ve onu 'gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncu' olarak nitelendiriyor

HalaycıBaşı

New member
Geçen yılki hayal kırıklığının ardından Kyrie Irving ve Dallas Mavericks NBA Finallerinde.

Mavs, play-off'larda iyi bir performans sergileme umuduyla Irving'i geçen yılın takas son gününde almıştı. Ancak Mavs soğudu ve sezon sonrası basketbolu kaçırdı.

Ancak bu sezon intikam alarak geri döndüler ve Irving'in eski Boston Celtics'ine karşı 2011'den bu yana ilk şampiyonluklarına dört galibiyet uzaktalar.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

LeBron James, Los Angeles Lakers'ın 23. numarası & Dallas Mavericks'in 11 numaralı oyuncusu Kyrie Irving, 17 Ocak 2024'te Los Angeles, California'daki Crypto.Com Arena'da oynanan maçı izliyor. (Andrew D. Bernstein/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

Irving, Cleveland'da LeBron James'le oynadıktan sonra Boston'a gitti ve ikili 2016'da şampiyonluk kazandı. Ancak Irving doğuya yöneldi ve orada (ve ardından Brooklyn'de) işler çözülünce Dallas'a indi.

Celtics-Cavs takasından bu yana James ve Irving'in ilişkisi hakkında pek çok spekülasyon yapıldı, ancak James'in eski takım arkadaşına karşı sevgisinden başka hiçbir şeyi yok.

“Basketbol sahasında Kyrie'nin yapamayacağı hiçbir şey yoktu. Ve burada oturup onu izlerken, öyle oynuyorum ki, öyle mutlu oluyorum ki, onun gelişimini sürdürmesini izlemekten öyle gurur duyuyorum falan. durum böyle olabilir ve aynı zamanda o kadar kızgınım ki, artık onun aday arkadaşı değilim,” dedi James, muhtemelen yakında baş antrenörü olacak koçuyla yaptığı podcast'te. JJ Redick.

LeBron ve Kyrie, Cleveland'la

Cleveland Cavaliers'tan Kyrie Irving #2 ve LeBron James #23, 9 Haziran 2017'de Cleveland, Ohio'daki Quicken Loans Arena'da 2017 NBA Finalleri Dördüncü Maçının ardından kutlama yapıyor. (Andrew D. Bernstein/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

James, Los Angeles Lakers'ın kendisini son teslim tarihinde alamaması nedeniyle “hayal kırıklığına uğradığını” sözlerine ekledi ve Irving'e daha da fazla övgüde bulundu.

James, “Kyrie'yi övmek için o kadar çok sözüm var ki, kesinlikle hiçbir kelime bulamıyorum, çünkü o, NBA'in şimdiye kadar gördüğü en yetenekli oyuncu.” dedi. “O, şimdiye kadar herhangi bir NBA oyuncusu arasında gördüğüm en iyi yeteneğe sahip. NBA hayatımda, boş eli ile şut atarken, birincil eliyle olduğundan daha iyi hisseden bir adam görmedim. Eğer Kyrie oyundaysa Sağ eliyle oynadığı bir oyunda kelimenin tam anlamıyla yalnızca sol eline gidiyor, daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.”

Kyrie Irving kutluyor

Dallas Mavericks guardı Kyrie Irving (11), 17 Mart 2024 Pazar günü Dallas'ta Denver Nuggets'a karşı oynanan NBA basketbol maçının ikinci yarısını bitiren maç kazandıran şutu Irving'in atmasının ardından takım arkadaşı Tim Hardaway Jr.'ın koşmasına tepki gösteriyor. (AP Fotoğrafı/LM Otero)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

16 yıl sonra ilk şampiyonluğunu arayan NBA Finalleri Perşembe günü Boston'da başlıyor.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.