Lions'tan Ben Johnson, baş antrenörlük fırsatlarını devretme kararını ayrıntılarıyla anlatıyor: 'Bulunduğum yeri seviyorum'

HalaycıBaşı

New member
Ben Johnson geçtiğimiz koçluk döneminde en çok aranan adaylardan biriydi.

Johnson'ın en az bir röportajı vardı. Seattle Seahawks ve Washington Commanders, NFL Ağı'nın Ocak ayında bildirdiğine göre. Ancak Detroit'te kalmak için ismini değerlendirmeden geri çekti.

Johnson son iki sezonu Lions'ın hücum koordinatörü olarak geçirdi. 38 yaşındaki yardımcı antrenör, 2023'te NFL'deki en iyi hücumlardan birinin mimarıydı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Detroit Lions'ın hücum koordinatörü Ben Johnson, 24 Eylül 2023'te Detroit'teki Ford Field'da Atlanta Falcons'a karşı oynanan bir maç sırasında. (Mike Mulholland/Getty Images)

Ocak ayında, Lions'ın yıldız çapındaki alıcısı Amon-Ra St. Brown, Johnson'ın “bitmemiş iş”e odaklanmayı tercih ettiğini söyledi.

St. Brown, “St. Brown Brothers” podcast'inde Johnson ile bir kısa mesaj alışverişi hakkında şunları söyledi: “'Ne yapıyorsun, röportaj yaptın. Mesela gidiyor musun?' diye düşündüm.” “O, 'Biliyor musun, şu anda tesise doğru yola çıkıyorum' dedi. Dün gece uyuyamadığı için bunu düşündüğünü söyledi ve 'Bitirilmemiş bir iş var' dedi. Kalmak istiyor.”

ASLANLAR ÇAYLAK ENNIS RAKESTRAW JR. SINIF ÖĞRETMENİNE ÇOCUKLUK SÖZÜNÜ TUTUYOR

Bu hafta Johnson, Lions'la olan durumundan memnun olduğunu söyleyerek şaşırtıcı bir şekilde yerinde kalma kararına biraz daha ışık tuttu.

Johnson, Lions antrenmanında gazetecilere verdiği demeçte, “Konu özetlediğinde, güneş ışığının biraz daha uzun olmasını istedim” dedi.

“Benim için asıl mesele bu. Güneş ışığını seviyorum. Sahiplik, baş antrenör ve genel menajerden başlayarak burada inşa ettiğimiz şeyleri seviyorum. Soyunma odasında harika bir oyuncu grubumuz var. ve onlarla birlikte ödülleri biraz daha uzun süre almak istiyorum.”

Ben Johnson ve Jared Goff kenarda konuşuyor

Detroit Lions'ın hücum koordinatörü Ben Johnson ve Jared Goff (16), 23 Kasım 2023'te Detroit'te Ford Field'da Green Bay Packers'a karşı oynanacak maç öncesinde sahada konuşuyor. (Mike Mulholland/Getty Images)

Johnson, Lions'tan ayrılmayı düşünmesi için gelecekteki herhangi bir baş antrenörlük fırsatının kendisi için uygun olması gerektiğini ekledi.

“Bu açıdan baktığımda eğer o yola girme fırsatı bulursam, mesele o ikinci sözleşmeye nasıl ulaşacağım. Kendimi nasıl ayarlarım? Yıldızların hizalanması gerekiyor. Ben gitmiyorum. bunu sadece yapmak için yapmak. Şu anda yaptığım şeyi seviyorum. Bulunduğum yeri seviyorum. Bu yüzden birlikte yaptığımız insanları seviyorum. , Nasıl gelişeceği konusunda gerçekten iyi hissetmediğim sürece henüz diğer yola gitmeye istekli değilim.”

Saldırı koordinatörü Ben Johnson, Dan Campbell ile konuşuyor

Detroit Lions'ın hücum koordinatörü Ben Johnson ve baş antrenör Dan Campbell, 10 Aralık 2023'te Chicago'da Soldier Field'da Chicago Bears'a karşı oynadıkları maçtan önce. (Michael Reaves/Getty Images)

Johnson, baş antrenörlük görevini üstlenmesi halinde muhtemelen bir “uyum dönemi” geçirmek zorunda kalacağını kabul etti ancak aynı zamanda oyun çağrısı görevlerini kaybetmek istemeyeceğini de açıkça belirtti.

Johnson, “Bu sahiplik meselesi, personel meselesi, bu benim bildiğim kadarıyla bunu nasıl yürütebileceğime dair vizyonum” dedi. “Benim bir parçam, oyun oynamayı seviyorum. Eğer bir baş antrenörlük görevi alsaydım, oyun arayan bir baş antrenör olmak isterdim. Peki, bir hafta boyunca ne kadar zamanın olacağı konusunda bir sınır var. Peki nedir bu? Bu bakımdan Pazartesi'den Pazar'a kadar her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak mı istiyorsunuz? Dinleyin, bu işi kabul eden herkesin bir alışma dönemi vardır.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Lions, Johnson'ın 2022'de hücum koordinatörlüğüne terfi etmesinden bu yana maç başına en fazla sayı ortalamasına sahip dördüncü takım oldu. 2021'de takımın pas oyunu koordinatörü olarak görev yaptı. Detroit'in maç başına 387,4 yardası NFL'deki en iyisiydi.

Çaylaklar Jahmyr Gibbs ve Sam LaPorta, Johnson'ın hücumunda ilk sezonlarında başarılı oldular. Her iki oyuncu da Yılın Çaylağı ödülünü aldı. Johnson sezon boyunca yaratıcı oyunları başarıyla sergiledi ve dört Lions oyuncusu yılı hücumdan 500 yarda veya daha fazla uzakta tamamladı.

Johnson muhtemelen 2025 döngüsünde oldukça aranan bir baş antrenör adayı olacak. Ancak Detroit'te kalma kararı, Lions'ın koçluk kadrosundaki büyük bir boşluğu doldurma endişesi yerine diğer sezon dışı önceliklere odaklanmasına izin verdi.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.