Lou Holtz, Gizli Servis'i eleştirdi: 'Donald Trump'a nasıl ateş ediliyor?'

HalaycıBaşı

New member
NCAA'in Onur Listesi'ndeki futbol koçu Lou Holtz, eski Başkan Trump'a yönelik suikast girişimiyle ilgili soru sorulduğunda tek bir soru sordu: Nasıl?

OutKick'ten Dan Dakich'in cumartesi öğleden sonraki mucizevi kaçırışla ilgili sorusuna Holtz, “Bu nasıl oldu?” diye yanıt verdi.

“Bir tür olması gerekiyordu [Secret Service] hata. … Şunu düşünün: Vuruldu ve sadece Tanrı'nın lütfu sayesinde öldürülmedi, ancak ne tür bir hatanın yaşandığını biliyor musunuz? Kim yönetiyor? [Secret Service/law enforcement] “Sığınma hakkı mı?” diye devam etti.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN TIKLAYIN

Başkan Trump, 3 Aralık 2020'de Oval Ofis'te eski üniversite futbolu koçu Lou Holtz'a Özgürlük Madalyası'nı takdim ediyor. (Doug Mills-Pool/Getty Images)

Ancak 87 yaşındaki ulusal şampiyon başantrenör, ortada büyük bir komplo olduğuna inanmıyor.

“Bunu bilerek yapsaydın, bu dünyada bir daha asla berbat edemezdin.”

Holtz'un yorumları, 20 yaşındaki Thomas Crooks'un Butler, Pensilvanya'da açık havada bir kampanya görünümü sırasında eski Başkan Trump'ın kulağını tüfek atışıyla sıyırmasından sadece dört gün sonra geldi. Holtz suikast girişimini kınarken, NBA'in tamamı gibi diğerleri bu konuda sessiz kaldı.

WARRIORS'TAN STEVE KERR, TRUMP SUİKAST GİRİŞİMİ HAKKINDA: 'ÜLKEMİZ İÇİN DEMORALİZASYON GÜNÜ'

Donald Trump, bir kampanya mitinginde ABD Gizli Servisi ajanları tarafından çevreleniyor.

Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, 13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Pennsylvania'nın Butler kentinde düzenlenen bir kampanya mitinginde Gizli Servis ajanları tarafından çevreleniyor. (AP Fotoğrafı/Evan Vucci)

MEDYANIN TEHLİKELİ SÖYLEMLERİ

Crooks'un amacı henüz bilinmemekle birlikte, Başkan Biden'ın Trump'ın kendisine “hedef belirlediğini” söylemesi ve medyada bazı kişilerin Trump'ı sürekli olarak Adolf Hitler'e benzetmesi, suikast girişimine yol açmış olabilir.

“Medyaya güvenemezsiniz. Herkesin kendi gündemi vardır ve bunu zorlamaya çalışırlar. Ben politik olarak doğru olmaktan endişe etmiyorum, sadece doğru olmaktan endişe ediyorum ve bu, çizgide çok daha önemli. Ama artık böyle hissettiğimizi sanmıyorum,” dedi Holtz Dakich'e.

Eski ESPN College Football Gameday analisti, medyada aradığı iki şeyi de açıkladı: Politikacılar, arkadaşları ve hatta eski oyuncuları.

“No. 1, sana güvenebilir miyim? Söylediklerini ciddiye alıyor musun ve bu konuda dürüst müsün?” diye başladı Holtz. “İkincisi, mükemmelliğe tamamen bağlı olmaları gerekiyor, bu ülkeyi harika yapmak istiyorlar, bana iyi olma fırsatı vermek istiyorlar.”

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Lou Holtz konuşma yapıyor

Eski Notre Dame futbol koçu Lou Holtz, 5 Kasım 2018'de Indiana, Fort Wayne'deki County War Memorial Coliseum'da Cumhuriyetçi Senato adayı Mike Braun için düzenlenen ve Başkan Trump'ın da katıldığı kampanya mitinginde konuşuyor. (Aaron P. Bernstein/Getty Images)

Holtz ayrıca bir zamanlar Demokrat olduğunu ve toplumun ve parti çizgilerinin on yıllar boyunca nasıl değiştiğini anlattı. Efsanevi koç, “toplumun bir sorunu olmadığı, sadece bir anlaşmazlık olduğu” ve siyasi koridorun her iki tarafındaki politikacıların “sizi güvende tutmak, size başarılı olma ve ailenizi uygun bir şekilde yetiştirme şansı vermek istediği” ancak “artık böyle bir şeyin olmadığı” zamana geri dönmemiz gerektiğini söyledi.

Haberler Digital'ı takip edin X'te spor haberleri ve abone ol Haberler Sports Huddle bülteni.