Mets'ten Edwin Diaz, yabancı madde incelemesinden sonra atıldı: 'Bu çok yapışkandı'

HalaycıBaşı

New member
New York Mets yaklaşıyor Edwin Diaz, Pazar gecesi takımın Chicago Cubs'a karşı kazandığı 5-2'lik galibiyette, hakemlerin elinde yabancı bir madde bulması üzerine oyundan çıkarıldı.

Diaz dokuzuncu atışta üçüncü kale hakemi Vic Carapazza'nın incelemesinde atış yapan elinde ve eldiveninde yapışkan bir madde bulduğunda oyunu kapatmaya hazırdı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Mets yardım atıcısı Edwin Díaz, 23 Haziran 2024 Pazar günü Chicago'daki Cubs maçında oyundan atıldıktan sonra tepki gösteriyor. (AP Fotoğrafı/Nam Y. Huh)

Diaz ve menajer Carlos Mendoza, Carapazza'nın Diaz'ın oyuna girerken atış yapan elinde çok fazla reçine, ter ve kir karışımı olduğunu düşündüğünü söyledi. Carapazza, maçın ardından kararını bilardo muhabirine açıkladı.

Carapazza, “Bunlardan binlercesini kontrol ettik” dedi. “Bu hissin ne olduğunu biliyorum. Bu çok yapışkandı.”

Diaz, karara “gerçekten şaşırdığını” da sözlerine ekledi.

Díaz, “Hep aynı şeyi kullanıyorum” dedi. “Reçineyi ovalayıp terliyorum ve topu kavrayabilmek için elimi biraz toprağa sokuyorum.”

BLUE JAYS INFIELDER, BÜYÜK LİG'E ÇIKTIKTAN SONRA 80 OYUN GÜNÜ CEZALANDIRILDI

Diaz, oyundan atılması nedeniyle 10 maçlık otomatik uzaklaştırma cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Kendisi, Major League Baseball'un 2021'deki baskısından bu yana yapışkan şeyler nedeniyle uzaklaştırılan sekizinci atıcı oldu. Max Scherzer ve Drew Smith de dahil olmak üzere sekiz atıcıdan üçü Mets oyuncularıydı.

Edwin Diaz ve Carlos Mendoza

New York Mets menajeri Carlos Mendoza, 23 Haziran 2024 Pazar günü Chicago Cubs maçının dokuzuncu vuruşunda yardım atıcısı Edwin Díaz sığınağa doğru yürürken aşağıya bakıyor. (AP Fotoğrafı/Nam Y. Huh)

Mendoza, “Bakın, bu yıl çok şey yaşadık” dedi. “Bunun üstesinden gelmenin bir yolunu bulacağız, biliyor musun? Parçaları bir araya getirmeye devam edeceğiz ve evet, adamların adım atması gerekecek. Ve buraya bu kadar adam getireceğimizden oldukça eminim.” O dışarı çıktığında bizi bitiş çizgisine ulaştırabilecek.”

Diaz sakatlığı nedeniyle geçen sezonun tamamını kaçırmıştı.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yıl 23 maçta 4.70 ERA ve yedi kurtarışı var. New York bu sezon 37-39.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.