Michael Pittman, Damontae Kazee’nin kendisine “kafa avladığını”, tehlikeli mücadeleyi hatırlamadığını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Savunmasız bir oyuncuya yapılan bir darbenin ardından Damontae Kazee normal sezonun geri kalanında cezalıydı.

16 Aralık’ta ikinci çeyrekte ikinci düşüş ve 8 sayıyla, Gardner Minshew Atmak için geri çekildi ve sol tarafta Michael Pittman’ı arıyordu.

Atış Pittman’ın ulaşamayacağı bir yerdeydi ve o da topu yakalamak için daldı.

Güvenli bir şekilde inmeden önce, Pittsburgh Steelers Savunma sırtı Pittman’ı büyük bir vuruşla geride bıraktı.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Pittsburgh Steelers ve Indianapolis Colts oyuncuları diz çökerken, Indianapolis Colts’tan Michael Pittman Jr., 16 Aralık 2023’te Indianapolis’teki Lucas Oil Stadyumu’nda sakatlanarak sahada bulunuyor. (Justin Casterline/Getty Images)

Pittman kendi başına yürümeden önce birkaç dakika çimlerin üzerinde yattı ama aldığı darbe beyin sarsıntısı geçirmesine yetti. O zamandan beri protokolü temizledi ancak bu hafta sonu omuz sakatlığı nedeniyle şüpheli durumda.

Indianapolis Colts’un geniş top alıcısı, Kazee’nin Cuma günkü vuruşunu tartıştı; bu vuruşu hatırlamadığını söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse onun geldiğini hiç görmedim. Dalıyordum, yakaladım ve sonra birdenbire uyandım ve insanlar bana yukarıdan bakıyorlardı. ‘Aaa, az önce ne oldu’ diye düşündüm. ?” ESPN aracılığıyla hatırladı.

Pittman, karısı ve kızının ağladığını görene kadar darbenin etkisini ve korkutucu doğasını fark etmediğini söyledi.

Michael Pittman Jr.

Indianapolis Colts’tan Michael Pittman Jr., 16 Aralık 2023’te Indianapolis’teki Lucas Oil Stadyumu’nda Pittsburgh Steelers’a karşı oynadığı maçta sakatlanarak sahadan çıkıyor. (Justin Casterline/Getty Images)

“İzleyene kadar bunun ne kadar önemli olduğunu gerçekten anlamadım” dedi. “Dolabımda oturduğumu hatırlıyorum, sonra eşim ağlayarak içeri girdi, kızım da ağlıyordu. İlk kez ‘Belki de bu kötüydü’ dedim.”

Pittman, Kazee’nin “kelle avcılığı” yaptığını ve bunun “temiz bir vuruş olmadığını” ekledi.

“Fakat onun hayatını değiştirecek bir sakatlık yaratmaya çalıştığını düşünmüyorum. Hiçbir oyuncunun içinde bu özelliğin olduğunu düşünmüyorum. Ve erkeklerin maç kaybetmesini ve bu kadar çok para kaybetmesini asla görmek istemezsiniz. … Pittman, “Onun da bir ailesi var ve bunun çok ağır bir para cezası olduğunu biliyorum” dedi.

Kazee’ye 12.000 dolara yakın para cezası verildi Bu ayın başlarında bir hit için Cincinnati Bengals’ın Irv Smith’inde. Bu, sezondaki beşinci cezasıydı, dördüncüsü de top çalma cezasıydı.

Kazee Pittman'a vuruyor

Indianapolis Colts’un geniş alıcısı Michael Pittman Jr. (solda), 16 Aralık 2023’te Indianapolis’teki Lucas Oil Stadyumu’ndaki maç sırasında Pittsburgh Steelers’ın güvenliği Damontae Kazee ile çarpıştı. (Robert Scheer/IndyStar/USA Today Ağı)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

7. Haftada Kazee, ertesi hafta tekrar işlediği bir ihlal olan “kaskın izinsiz kullanımı” nedeniyle 11.806 dolar para cezasına çarptırıldı. Savunmasız bir alıcının vurulması nedeniyle o hafta bir ceza daha verildi. Spotrac’a göre.

Haberler Digital’i takip edin X’te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.