MLB, Hillary Kasırgası etkisi beklentisiyle Kaliforniya’daki üç maçı yeniden planladı

HalaycıBaşı

New member
Başlangıçta bu hafta sonu Kaliforniya’da oynanması planlanan üç Major League Baseball maçı yeniden planlandı. Lig, Hilary Kasırgası tahmini nedeniyle programda bir değişiklik yapıyor.

Cuma günü, Hillary Kasırgası Kategori 4 fırtınası olarak kabul edildi.

Arizona Diamondbacks, dört maçlık serilerini Pazar günü California’daki San Diego Padres ile tamamlamayı planladı. Rays, Los Angeles’ta Dodgers oynamaya hazırlanırken ve Marlins, Los Angeles Angels ile karşılaşacaktı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

21 Eylül 2019 Cumartesi günü Mesa, Arizona’da Sloan Park’ta Peoria Javelinas ve Mesa Solar Sox’a karşı oynanan maçtan önce antrenman toplarının vuruşunda MLB logosunun detaylı bir çekimi. (Getty Images aracılığıyla Jill Weisleder/MLB Fotoğrafları)

Bu takımların tümü şimdi Cumartesi günü çift kafalı oynayacak.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Düşüncede proaktif oldukları için çok minnettarım,” dedi.

“Pazar günü bileti olan bazı insanlar için kesinlikle bir rahatsızlık olacak, ama en azından bunun önüne geçmek bana mantıklı geldi. … Bu çılgınlık. Bir kasırga, Güney Kaliforniya, bu kesinlikle eşi benzeri görülmemiş bir şey. Ben Sadece onun önüne geçtiğimizden, insanların güvende olduğundan ve bizi geçip gittiğinden emin olmak istiyorum.”

WHITE SOX’TAN TIM ANDERSON, GUARDIANS’TAN JOSE RAMIREZ İLE MÜCADELEDEKİ ROLÜ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ: “TÜM SORUMLULUK ALIN”

San Diego’daki ilk maç yerel saatle 12:10’da, ikincisi ise 17:40’ta başlayacak. Angel Stadyumu’ndaki açılış yerel saatle 13:07’de başlayacak ve gece içkisi 18:07’de başlayacak

Dodger Stadyumu’ndaki maçlar 12:00 ve 18:10 olarak planlandı.

Kaliforniya'da boş bir nargile

Hilary Kasırgası Meksika’nın Pasifik kıyılarını güçlü bir Kategori 4 fırtınası olarak çalkalıyor. (AP Fotoğrafı/Damian Dovarganes)

Angels menajeri Phil Nevin, “52 yıldır burada yaşıyorum, hiç böyle bir şey duymadım” dedi. “Bir parçam ‘Vay canına’ gibi. Bir yanınız bu işlerde neler olup bittiğini görmek için heyecanlı ama dürüst olacağım, hakkında okudukça ve duydukça ben de biraz geriliyorum.”

Hillary, Cuma günü erken saatlerde gücünü artırdı ve öğleden sonra, sürekli rüzgarların saatte 145 milden (230 kph) 130 mil (215 kph) düşmesiyle biraz güç kaybetti.

Cumartesi gecesi Meksika’nın Baja California yarımadasına yaklaşırken hala bir kasırga ve Pazar günü Güney Kaliforniya’ya yaklaşırken tropikal bir fırtına olacağı tahmin ediliyor.

Plaj müdavimleri plaj çadırlarına tutunur

18 Ağustos 2023 Cuma, Seal Beach, Kaliforniya’da rüzgarlar hareket ederken sahile gidenler plaj çadırlarına tutunuyor. Hilary Kasırgası, Meksika’nın Pasifik kıyılarında güçlü bir Kategori 4 fırtınası olarak çalkalanıyor ve çamur kaymasına meyilli yerlerde sağanak yağmurları serbest bırakma tehdidinde bulunuyor sınır şehri Tijuana, 84 yıldır oradaki ilk tropikal fırtına olarak Güney Kaliforniya’ya gitmeden önce. (AP Fotoğrafı/Damian Dovarganes)

Ulusal Hava Durumu Servisi’ne göre, 25 Eylül 1939’dan beri Güney Kaliforniya’da hiçbir tropik fırtına karaya düşmedi.

Rays atıcısı Zach Eflin, “Dürüst olmak gerekirse, kasırgaların burada bir seçenek olduğunu bile bilmiyordum,” dedi. “Bunu bugüne kadar öğrenemedim. Buraya karaya vurana kadar tropik bir fırtına olması için dua ediyorum.”

HABERLER SUNULDU

Bu hafta sonu Kaliforniya’nın başka bir yerinde, NFL’nin programında iki sezon öncesi maçı var. Rams, Cumartesi günü Raiders’ı ağırlamaya hazırlanırken Los Angeles’ta bir maç. Chargers, Pazar günü New Orleans Saints’i SoFi Stadyumu’nda karşılamaya hazırlanıyor.

Lig, bu iki maçın durumu hakkında henüz herhangi bir güncelleme yapmadı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.