MLB’nin büyük yıldızı Steve Garvey Senato’ya aday oldu, Kaliforniya’yı tersine çevirmeye yardımcı olacak kampanyayı duyurdu

HalaycıBaşı

New member
Steve Garvey, Los Angeles Dodgers’ın 1981’de beyzbolun en köklü takımlarından birinde 16 yıllık şampiyonluk kıtlığını sona erdirmek için Dünya Serisini kazanmasına yardımcı oldu.

Salı günü Garvey, Kaliforniya’daki ABD Senatosu için bir kampanya kapsamında köşe ofisini ilk üssünden Washington DC’ye taşımayı umarak yeni bir mücadeleye giriştiğini duyurdu. Bir defanın Ulusal Lig MVP’si, 14 yıl boyunca Dodgers’da ve 1969’dan 1987’ye kadar San Diego Padres’te beş yıl oynadı ve Golden State’i avucunun içi gibi tanıyor.

Haberler Digital’e yakın tarihli bir röportajında Cumhuriyetçiler ve Demokratlar tarafından kendisine aday olmayı düşünüp düşünmeyeceğinin sorulduğunu ve şu ana kadar bunun doğru zaman olduğunu hiç düşünmediğini söyledi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Beyzbolun efsanesi Steve Garvey Salı günü, Kaliforniya’daki ABD Senatosu için bir kampanya kapsamında köşe ofisini ilk üssünden Washington DC’ye taşımayı umarak yeni bir mücadeleye giriştiğini duyurdu. (Jayne Kamin-Oncea/Getty Images/Dosya)

Garvey, “Kendimi kaygılı bir vatandaş olarak düşünmeyi seviyorum. Washington’da ciddi bir işlev bozukluğu görmeye başladım. Kariyer politikacıları insanlara değil siyasete odaklanıyordu” dedi. “Ve Kaliforniya’da bir ses yoksa, birkaç ayımı ayırıp Steve Garvey’in ABD Senatosu’na aday olabilmesi için bir yol olup olmadığına bakmam gerektiğine karar verdim.”

74 yaşındaki Garvey, eyaletteki Kaliforniyalılarla konuştuğunu ve onlara kendileri için neyin iyi olduğunu söylemek yerine eyaletle ilgili fikirlerini sormanın kendisi için canlandırıcı olduğunu söylediklerini söyledi.

“Kaliforniya’da bizim için büyük bir sıkıntıya neden oldu” dedi. “Artık yeni fikirlere sahip yeni bir sesin zamanı geldi ve benim için ayağa kalkıp Kaliforniya halkını, onların yaşam kalitesini temsil etme ve bir yıl içinde Washington’a gitme zamanı. Onlar benim kanatlarımın altındaki rüzgar olacaklar ve biz de Bakalım Washington’un dinamiklerini ve kültürünü değiştirebilecek miyiz?”

Garvey, yaşam kalitesi, suç ve eğitim de dahil olmak üzere günümüzde Kaliforniyalıların başına bela olan bazı sorunları tespit etti.

Steve Garvey yerdeki topu yakalıyor

Los Angeles Dodgers’dan Steve Garvey, 1978 Dünya Serisi sırasında New York Yankees’e karşı gösteriliyor. (Getty Images/Dosya aracılığıyla Spora Odaklan)

KALİFORNİYA HÜKÜMETİ NEWSOM İNSÜLİN FİYATLARINI SINIRLI OLACAK TASARANI VETO ETTİ

Garvey, Haberler Digital’e “Kaliforniya’da yaşam kalitesinin durgun olduğunu düşünüyorum” dedi. “Enflasyonlu ekonominin ailelerin günlük hayatlarını nasıl yaşadıklarını, çocuklarına nasıl baktıklarını yeniden düşünmelerine neden olduğunu düşünüyorum. Gelecek için tasarruf edebilirler mi? Daha iyi bir konut almaya güçleri yetebilir mi? Kaliforniya’daki genç çiftler belki de bu parayı karşılayamazlar. hayatlarının en büyük tek yatırımı ve yüksek faiz oranları ve ipotekler nedeniyle bu bir ev. Enflasyonun aileler üzerinde büyük bir strese neden olduğunu düşünüyorum.”

“Sanırım sokaklarda yaşanan suçlar, büyük şehirler şöyle dursun, mahallelerimizde yürümeyi bile düşünmemize neden oldu. Kolluk kuvvetlerine geri dönmemiz, kolluk kuvvetlerimizi desteklememiz ve suçluların önden geçmediğinden emin olmamız gerekiyor. kapıdan girip arka kapıdan dışarı koşun. Onların yargılanmasını istiyoruz” diye devam etti.

Garvey, milletvekillerinin eğitime ve koronavirüs pandemisinin çocukların öğrenimini nasıl etkilediğine bakması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“COVID sırasında çocuklarımız baskı altına alındı. Öğrenmek için aynı fırsatlara sahip olmadılar; geride kaldılar” dedi. “Çocuklarımızla birlikte ilçemizin geleceğine yatırım yapmamız ve temel konulara geri dönmemiz gerekiyor. Öğretmenliğe biraz daha fazla zaman ayıralım ki bu çocuklar yetişsin, çünkü bu ülkenin geleceği bugünkü gençlerimizdedir.”

Garvey, Kaliforniya’nın zirvedeyken “Amerika’nın kalp atışı” olduğunu söyledi. Ancak sisteme verdiği elektrik şoku zorlu bir mücadeleyle karşı karşıyadır.

Steve Garvey geçit töreninde

Huntington Beach 119. Bağımsızlık Günü Geçit Töreninin baş mareşali Steve Garvey, 4 Temmuz 2023’te Ana Cadde boyunca giderken kalabalığa el sallıyor. (Getty Images aracılığıyla Orange County Kaydı)

Pete Wilson’ın 1988’de Leo T. McCarthy karşısında yeniden seçilmesinden bu yana Kaliforniya’yı ABD Senatosu’nda temsil etmek üzere bir Cumhuriyetçi seçilmedi. Wilson, 1991’de Kaliforniya valisi olunca istifa etti ve yerine John Seymour’u atadı.

Merhum DIANNE FEINSTEIN’IN YERİNE NEWSOM’UN SENATO DEĞİŞİMİNİ GAVİN EDEN ESKİ SENDİKA PATRONUYLA TANIŞIN

Dianne Feinstein, Seymour’u yendi ve Eylül ayındaki ölümüne kadar koltuğu elinde tuttu. Laphonza Butler, Feinstein’ın görev süresinin geri kalanına hizmet etmek üzere atandı.

Temsilciler Adam Schiff, Katie Porter ve Barbara Lee de dahil olmak üzere Demokrat Parti’nin güçlü isimleri koltuk için yarışacak. Cumhuriyetçi tarafta 2022 ABD Senatosu adayları James Bradley ve Sarah Sun Liew’in yanı sıra 2020 kongre adayı Eric Early ve 2022 kongre adayı Jonathan Reiss yer alıyor.

Peki Garvey’i farklı kılan ne?

Padres adına Steve Garvey

MLB’nin büyük ismi Steve Garvey, Kaliforniya’daki ABD Senatosu için yarıştığını duyurdu. (John W. McDonough / Getty Images aracılığıyla Sports Illustrated / Dosya)

“Eh, her zaman hayatımızın en önemli iki gününün doğduğumuz gün ve nedenini anladığımız gün olduğunu söylemişimdir” dedi. “Ve bana ulusal bir eğlence olan beyzbol oynama yeteneği verildi ve tüm bu yıllar boyunca, özellikle de kariyerimin ortasında, başarılarım sayesinde bir sesim ve varlığım olduğunu öğrendim. İnsanlar kim olduğumu biliyordu ve bugün sağduyuya ve şefkate sahip olduğumu biliyorlardı ve bunu son 50 yıl boyunca hayatım boyunca sürdürdüm.”

“İnsanlar beni tanıyor. Bir yıl sonra göreve geldiğimde her gün onlar adına savaşacağımı biliyorlar. 1.207 maçta oynadım; yedi buçuk yıl boyunca köşeme geçtim. ilk aşamada ofis. İnsanlar benim güvenilir olduğumu, inançlarım konusunda tutkulu olduğumu ve gerçek bir vatansever olduğumu biliyor.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Genel seçim 5 Kasım 2024’te. Ön seçim ise 5 Mart 2024’te.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.