NASCAR, yağışlı havanın engellenmesi nedeniyle Xfinity Daytona yarışını değiştirdi

HalaycıBaşı

New member
NASCAR hayranları, stok araba organizasyonunun Xfinity Serisi Daytona yarışını daha da geriye taşımak zorunda kalması nedeniyle Pazartesi akşamı geceye kadar yağmurun devam edeceğini umuyor.

Sabahki yağışlı hava, Daytona International Speedway'in kuruma sürecini geciktirdi ve NASCAR, United Rentals 300 yarışının saat 21.00 ET'de gerçekleşeceğini duyurdu. Yarış başlangıçta 11:00 ET'ye ertelenmişti.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hayranlar, 18 Şubat 2024 Pazar günü Daytona Beach, Florida'daki Daytona International Speedway'de NASCAR Daytona 500 otomobil yarışının yağmur nedeniyle ertelenmesinin ardından Jimmie Johnson'ın garajında kilitli olan arabasına bakıyor. (AP Fotoğrafı/John Raoux)

300 millik etkinlik başlangıçta Cumartesi günü için planlanmıştı ancak hava durumu pek yardımcı olmadı. Florida'da ışıklar altında koşulacak yarışta Xfinity Serisi çaylağı Jesse Love pole pozisyonunda yer alıyor. Aşkın yanında Austin Hill olacak. Hill geçen yılın yarışını kazandı.

Yarış FS1'de izlenebilecek.

Cole Custer Xfinity Serisinin son şampiyonu. Yarışa 17. sıradan başlayacak.

NASCAR Cup Serisi de hava koşullarından olumsuz etkilendi.

Normal sezonun Pazar günü öğleden sonra açılması gerekiyordu ancak yağmur nedeniyle yarış Pazartesi günü saat 16.00'ya ertelendi. Bu, Daytona 500'ün 2012'den bu yana ilk kez doğrudan ertelenmesiydi.

Frankie Muniz Daytona'da

Yarış arabası sürücüsü ve aktör Frankie Muniz, 16 Şubat 2024 Cuma günü Daytona Uluslararası Yarış Pisti'nde yapılacak antrenman öncesi arabasına biniyor. (AP Fotoğrafı/Chris O'Meara)

DENNY HAMLIN 'BÜYÜK AMERİKAN YARIŞI' ÖNCESİNDE DAYTONA 500 STRATEJİSİNİ KONUŞUYOR

Spire Motorsports takım arkadaşları Zane Smith ve Carson Hocevar, Pazar günü yarışın başlamasını görmek için para harcayan taraftarlar için bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalıştı.

Smith, X'e şunları yazdı: “Bugün yağmurun kazanılmasından nefret ediyorum ama bundan en iyi şekilde yararlanmaya ve bazılarınızla tanışmaya çalışacağım.” “Bana kamp yerinizi bildirin, ben de gelip sizi bulmaya çalışacağım! Sizi sürükleyebilirim.” Yanımızda birkaç sürücü daha var.”

Hocevar ekledi, “Spor olarak bize dağıtılan kartlar talihsiz ama muhtemelen doğru karar. Bu gezi için para biriktiren ve artık kalamayan taraftarlar için üzülüyorum.”

Dwayne “The Rock” Johnson etkinliğin baş mareşali olacak. Pole Joey Logano'da.

Kupayı taşıyan Rock

Büyük Mareşal Dwayne “The Rock” Johnson, 18 Şubat 2024 Pazar günü yağmur nedeniyle NASCAR Daytona 500 otomobil yarışının ertelenmesinin ardından Harley J. Earl ödülüyle poz veriyor. (AP Fotoğrafı/Terry Renna)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

NASCAR Cup Serisi yarışı saat 16.00'da FOX'ta izlenebilir.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.