NBA yayıncısı, Sabrina Ionescu'nun sözlerine yönelik eleştirileri geri çevirdi ve bunun cinsiyetle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Üstelik ücretsiz hesabınızla binlerce makaleye, videoya ve daha fazlasına sınırsız erişim elde edin!

Geçerli bir e.

E-postanızı girerek, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

NBA yayıncısı Kenny Smith, hafta sonu basketbol yıldızları Stephen Curry ve Sabrina Ionescu arasında oynanan 3 sayılık atış müsabakasında yaptığı açıklamalar nedeniyle aldığı eleştirileri geri çekti.

Smith, All-Star Hafta Sonu etkinliğinde Golden State Warriors'ın keskin nişancısıyla karşılaşmak için NBA menziline çıkmak zorunda kalan WNBA yıldızının WNBA çizgisinden şut atması gerektiğini söylediği için “palyaço” ve “küçümseyen” olarak etiketlendi. Ionescu, NBA topundan daha küçük olan WNBA basketbol topuyla şut atıyordu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

CarMax tarafından sunulan TNT NBA İhbarı, 24 Ekim 2023'te Denver, Colorado'daki Ball Arena'da maçtan önce canlı olarak yayınlanıyor. (Jamie Schwaberow/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

İki kez NBA şampiyonu, Pazartesi günü “The Stephen A. Smith Show”a çıktı ve ESPN uzmanına sözlerinin cinsiyetle hiçbir ilgisi olmadığını, aksine avantajla ilgili olduğunu söyledi.

Smith, “Bunun boş laf olduğunu düşünüyorum. Basketbolu bilen çoğu insan neden bahsettiğimi anladı” dedi. “Aslında onu her şeyden çok savunuyordum çünkü basketbol kas hafızasıdır. Yani o bir poligonda antrenman yapıyor, o ise diğer poligonda antrenman yapıyor.

“Hatta birinin dart fırlattığı bir çalışma bile vardı ve eğer onu bir adım öteye hareket ettirirseniz isabetliliği önemli ölçüde değişiyor. Ancak bunun komik tarafı, eğer onu bir adım hareket ettirirseniz isabetliliği de değişiyor; çünkü dart atarken çok fazla atış yapıyorsunuz. tamamen aynı şey.

“Öyleyse neden kendi çizgisine şut atma avantajına sahip olduğunu düşünüyorum; bu bir avantaj. Bu cinsiyet değil, genetik değil, bu bir avantaj. Şut atmak sadece kas hafızasıdır. Spor yapmayan insanlar anlamıyorum. Bunların hepsi kas hafızası.”

CHARLES BARKLEY, ALL-STAR MAÇI SIRASINDA SAN FRANCISCO'YU 'EVSİZ SAHTEKARLARIN' BULUNDUĞU ŞEHİR OLARAK TANIMLIYOR

ASG'de Sabrina Ionescu

17 Şubat 2024; Indianapolis, IN, ABD; New York Liberty guardı Sabrina Ionescu (20), Lucas Oil Stadyumu'nda NBA All Star Cumartesi Gecesi sırasında Stephen ile Sebrina arasındaki üç sayı mücadelesinin ardından tepki gösteriyor. (Kyle Terada-USA TODAY Sports)

Smith, Miller'in oyuncak bebeklerle ilgili yorumunu da detaylandırarak, neden kimsenin bebeklerle oynamasına ve spor yapmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

“Çoğu insan kaseti kontrol etmiyor, sadece yemi kontrol etmek istiyor” dedi ve aynı senaryoda bir üniversite basketbol oyuncusunun bir NBA oyuncusuna göre dezavantajlı durumda olacağını da sözlerine ekledi.

Curry, Ionescu'yu 29-26 geride bırakırken, yarışma her kuruluş için para topladı. Rekabet oldukça çekişmeli geçerken, ikisi de yüzlerinde gülümsemeyle ayrıldılar.

Curry, “Bundan ne çıkacağını bilmiyorum ama ben ve Sabrina, oyunumuzda daha önce yapılmamış bir şeyi yapmanın ne kadar harika bir fırsat olduğundan bahsettik” dedi.

Stephen Curry ve Sabrina Ionescu

Golden State Warriors guardı Stephen Curry ve New York Liberty guard Sabrina Ionescu, 17 Şubat 2024 Cumartesi günü Indianapolis'te düzenlenen NBA basketbol All-Star hafta sonu müsabakalarının ardından fotoğraflar için poz veriyor. (AP Fotoğrafı/Darron Cummings)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Ve onun bu sahnede yer alması, rekabet etmek ve kendilerini ikimizden birinde görmek isteyen yeni nesil genç erkek ve kızlara ilham vermek için çok şey yapacak. Buradan nereye giderse gitsin, bunu yapabileceğimizi biliyoruz.” gerçekten özel bir şey yapıyormuşçasına bayrağımızı dikmek gibi bir şey.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.