New York Rangers, ilk tur playoff çıkışının ardından teknik direktör Gerard Gallant ile yollarını ayırdı

HalaycıBaşı

New member
Takım Cumartesi günü yaptığı açıklamada, New York Rangers’ın ilk tur play-off çıkışının ardından, takım ve teknik direktör Gerard Gallant “yolları ayırma konusunda karşılıklı olarak anlaştılar”.

Gallant, Rangers ile ikinci yılını yeni tamamladı ve 99-46-19 normal sezon rekoru ile ayrıldı. Rangers’ı geçen sezon Doğu Konferansı finalinde bir görünüme götürdü.

Ancak Rangers’ın 2023 Stanley Kupası playofflarındaki performansı hayal kırıklığıyla sonuçlandı. New York seride 2-0 öne geçti ancak rakibi New Jersey Devils’i geçemedi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

New York Rangers’ın baş antrenörü Gerard Gallant, 18 Nisan 2023’te Newark, NJ’de Prudential Center’da New Jersey Devils’e karşı 2023 Stanley Kupası playofflarının ilk turunun 1. maçında yedek kulübesinin arkasında (Getty Images aracılığıyla Zengin Graessle/NHLI)

Rangers genel menajeri Chris Drury yaptığı açıklamada, “Öncelikle Gerard’a baş antrenörlüğü sırasında Rangers’a olan bağlılığı ve çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

ŞEYTANLAR HAYRANLAR OYUN 7 TAKİP EDEN ARENA DIŞINDA DESTEKÇİLERLE ALAY EDERLER

Drury, Gallant’ın ayrılmasının karşılıklı olarak faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

“Sezon değerlendirmesi ve Gerard ile yaptığım görüşmelerden sonra karşılıklı olarak değişikliğin her iki taraf için de faydalı olacağı sonucuna vardık. Kendisine ve ailesine gelecekte başarılar diliyorum. Yeni teknik direktör arayışlarımız başlayacak. derhal.”

Gerard Gallant bir hakemle konuşuyor

New York Rangers’ın baş antrenörü Gerard Gallant, 1 Mayıs 2023’te Newark, NJ’de Prudential Center’da New Jersey Devils’e karşı 2023 Stanley Kupası playofflarının ilk turunun 7. maçında hakem Gord Dwyer ile konuşuyor. (Getty Images aracılığıyla Zengin Graessle/NHLI)

New York’un hayal kırıklığı yaratan sezon sonrası döneminden kısa bir süre sonra, Gallant’ın takımın koçu olarak devam edip etmeyeceği konusunda bazı tartışmalar oldu. Gallant’ın sözleşmesi 2024-25 sezonuna kadar sürdü.

Rangers, Şubat ayında yıldız kanat oyuncuları Patrick Kane ve Vladimir Tarasenko ile takas ettikten sonra playofflara büyük umutlarla girdi. Her iki oyuncu da yaza sınırsız serbest oyuncu olarak giriyor.

Çarşamba günü Gallant, Drury ile iş durumu hakkında henüz konuşmadığını söyledi.

“Başarılı olduğunu düşündüğüm iki yıldan sonra buraya geliyorum. Kötü bir hafta geçirdik ve bu bize mal oldu. Sicilime ve yaptıklarıma sahip çıkamazsam – ve sadece buradaki sicilim değil – Gallant gazetecilere verdiği demeçte, bence bir sorun var. Bence bu oldukça iyi. Ama New York’tayız ve insanlar oraya bir şeyler koyuyor.

“Basın tarafından gündeme getirilen, salıverilmem veya kovulmamla ilgili bu soruların bazılarına cevap vermem gerektiğine inanamıyorum. Hayal kırıklığı.”

Gerard Gallant, Rangers maçı sırasında bakıyor

New York Rangers’ın baş antrenörü Gerard Gallant, 12 Ocak 2023’te New York’ta Madison Square Garden’da Dallas Stars’a karşı. (Getty Images aracılığıyla Jared Silber/NHLI)

Gallant, ilerlemesi için doğru zaman olduğuna inandığını söyleyen bir açıklama yaptı.

“Böylesine zengin bir geçmişe ve inanılmaz derecede tutkulu bir hayran kitlesine sahip bir Original Six serisine koçluk yapma deneyimi asla unutamayacağım bir şey. Ailem ve Chris ile yaptığım görüşmelerden sonra bunun hem kendim hem de Rangers için doğru karar olduğunu anladım. bu sefer,” dedi Gallant yaptığı açıklamada.

HABERLER SUNULDU

Rangers, Gallant’ın yardımcı koçları Gord Murphy, Jim Midgley ve Mike Kelly hakkında henüz herhangi bir karar açıklamadı.

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.