NFL efsanesi Joe Theismann, Aaron Rodgers’ın sakatlığından ve Zach Wilson’ın parlama şansından bahsediyor

HalaycıBaşı

New member
NFL efsanesi Joe Theismann, Aaron Rodgers’ın dört kez sakatlanarak New York Jets’teki ilk maçına çıkmasıyla birlikte nefesini tutan NFL dünyasının geri kalanına katıldı.

Rodgers’ın sakatlığının, sahadan çıkarılıp bir arabaya ve daha sonra yürüyen bir bota bindirilmesinden sonra çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı. Salı günü Rodgers’ın aşil tendonunda yırtık olduğu ve 2023 sezonunun geri kalanını kaçıracağı açıklandı. Zach Wilson onun yerine ilk oyun kurucu seçildi.

Theismann, yakın zamanda Haberler Digital’e verdiği bir röportajda “Umarım bunun iyileşebileceği bir ayak bileği sakatlığı olduğunu düşünüyordum” dedi. “Ama sonra ayağa kalkmaya çalıştığında, birisi çabalıyormuş gibi görünmüyordu, biliyorsunuz, hepimiz ayak bileğimizi burktuk ve bunun gibi farklı şeyler yaşadık. Sonra aşağı inip bu şekilde oturduğunda, Aşil olabileceğinden korkuyordum.”

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Jets’ten Aaron Rodgers, 11 Eylül 2023’te East Rutherford, New Jersey’deki MetLife Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynanan maç sırasında sakatlandıktan sonra çimlerde oturuyor. (Michael Owens/Getty Images)

Jets başantrenörü Robert Saleh Salı günü yaptığı açıklamada artık Wilson’ın takımının olduğunu söyledi. 2021 draftının 2 numaralı genel seçimi, geçen sezonun sonlarına doğru üçüncü sıraya geriledi.

Rodgers’ın vesayeti altında geçirdiği sürede yedek rolü kazandı. Garrett Wilson’a bir gol attı ve Jets’in fazla mesai yapmasına yardımcı olmak için birkaç önemli hamle yaptı. Xavier Gipson sonunda degaj dönüşü golüyle oyunu görecekti ve Jets 22-16 galibiyetle ayrıldı.

Theismann, Wilson’ın “durumu iyi idare ettiğini” düşündüğünü söyledi.

Theismann, “Açıkçası, Aaron Jets’le sözleşme imzaladığından beri her şey Aaron Rodgers’la ilgiliydi. Ve biliyorsunuz, Zach Wilson sonradan akla gelen bir düşünce haline geldi. Ve (Pazartesi) gecesi ön plana çıktı,” dedi Theismann. “Yere düşerken harika bir hamle yaptığını ve sol tarafa şutunu attığını düşündüm. Bana göre bu, degajın geri dönüşünün yanı sıra, işleri canlı tutan, zorlu sona ulaşan oyundu. O yaptı. bazı güzel şeyler.”

Zach Wilson Bills'e Karşı

New York Jets’ten Zach Wilson, 11 Eylül 2023’te East Rutherford, New Jersey’deki MetLife Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı üçüncü çeyrekte tepki gösteriyor. (Elsa/Getty Images)

“Her kara bulutta muhtemelen bir umut ışığı olabilir. Ve bu, Zach’in dışarı çıkıp Jets’in birkaç yıl önce onu ilk turda seçtiklerinde haklı olduğunu kanıtlama fırsatı olabilir.”

Ancak Theismann, Rodgers’ın Jets’le sezona hazırlanmak için ne kadar sıkı çalıştığını ve organizasyonun ona sahip olmasından ne kadar heyecan duyduğunu bildiğini söyledi.

ESKİ JET YILDIZI NICK MANGOLD, ÖNERİ EKİBİNİN GÖRDÜĞÜ EN SAÇAK ŞEYİ COLIN KAEPERNICK’E İMZALAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

“Aaron için çok üzülüyorum çünkü onun ne kadar heyecanlı olduğunu biliyorum ve Jets’in de ne kadar heyecanlı olduğunu biliyorum.” ekledi. “Ve diğer taraftan, bence bu, Zach Wilson’ın neler yapabileceğini ve Jets’in başlangıçta ona yüklediği riskleri göstermek için inanılmaz bir fırsat; şimdi ‘Tamam, işte buradayım’ deme şansı var.” ‘ Bizim işimiz, yaralanan kişi için kendinizi kötü hissettiğiniz ama aslında yapılacak bir sonraki iş olan bir iş.”

Aaron Rodgers ısınıyor

New York Jets’ten Aaron Rodgers, 11 Eylül 2023’te East Rutherford, New Jersey’deki MetLife Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynayacağı maç öncesinde ısınıyor. (Elsa/Getty Images)

Pazar günkü Dallas Cowboys maçıyla Jets’in programı hiç de kolaylaşmıyor. Cowboys, New York Giants’ın oyun kurucusu Daniel Jones’u 40-0’lık bir skorla yedi kez kovmayı başardı. Eski Washington Redskins yıldızı Theismann, Wilson’ı koruyup koruyamayacaklarını ve ona iyi kararlar vermesi için yeterli zamanı verip veremeyeceklerini görmek için hücum hattına ineceklerine inandığını söyledi.

Rodgers’a gelince, aşil sakatlığından dönmek, bırakın bir profesyoneli, hiç kimse için kolay bir iş değil. Theismann’ın kariyeri, Kasım 1985’te Lawrence Taylor ve Harry Carson’un elinde Giants’a karşı oynanan bir maçta bileşik kırık yaşamasının ardından sona erdi. Theismann zaten bir Super Bowl şampiyonu ve MVP’ydi ve sakatlıktan sonra bir daha asla maç oynamadı.

Theismann, Rodgers’ın ne yapacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi. 10 kez Profesyonel Atıcı Aralık ayında 40 yaşına girecek.

“Rehabilitasyona gireceğinden eminim. Ve tabii ki herhangi birinin Aaron’un tam olarak ne yapacağını anlamaya çalışması bence biraz aptalca çünkü o çok eşsiz bir birey” dedi. “Vücuduna bakmak ve yapması gereken şeyleri yapmak için birçok farklı yol üzerinde çalışıyor. Ancak kariyerinin bu aşamasında, bu işe ne kadar zaman ayırabileceğini bilmiyorum.” Gitmek istediği yere geri dönmek için.”

2022'de Joe Theismann

Joe Theismann, 2 Şubat 2022’de Landover, Maryland’de FedExField’da Washington Futbol Takımının adının Washington Komutanları olarak değiştirilmesinin duyurulması sırasında konuşuyor. (Rob Carr/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Bence onun için bu tür bir karar vermek için çok erken, Jets için bu tür bir karar vermek ve kesinlikle biz taraftarlar ve arkadaşlar için, onun bundan sonra ne yapabileceğini söylemek için henüz çok erken olduğunu düşünüyorum.” yıl.”

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.