NFL efsanesi Peyton Manning, sahip olmak ve franchise'ı yönetmek istediği fikre soğuk su veriyor

HalaycıBaşı

New member
Peyton Manning, 2016 yılında NFL'den emekli oldu. O zamandan beri futbola yakın kaldı ve birlikte Super Bowl kazandığı iki takımın (Indianapolis Colts ve Denver Broncos) elçiliğini yaptı.

Ayrıca son birkaç sezonu kardeşi Eli Manning ile birlikte çalışarak geçirdi. Manning kardeşler, “Pazartesi Gecesi Futbolu” alternatif yayını olarak hizmet veren “ManningCast”ın sunuculuğunu üstleniyor. Her ne kadar Peyton'ın sonunda bir NFL takımının yöneticisi olacağı veya hatta bir franchise'ın kısmi sahibi olacağı fikri ortaya atılmış olsa da, Peyton şimdilik gösteriyi yapmaya devam etmekten oldukça memnun görünüyordu.

Manning, “Eli ve ben gösteriyi yaparken gerçekten çok eğleniyoruz. Bence bunun en büyük nedeni benim bunu Denver'da, onun da New Jersey'den yapmasıdır” dedi. “Sanırım bunu yapabildiğimiz, hafta sonları evde olabildiğimiz ve gösteriden 10 dakika sonra evde olabildiğimiz için çok mutluyuz.”

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

AFC baş antrenörü Peyton Manning, 5 Şubat 2023'te Las Vegas'taki Allegiant Stadyumu'nda 2023 NFL Pro Bowl Oyunları sırasında izliyor. (Ethan Miller/Getty Images)

New England Patriots'ı altı Super Bowls'da çalıştıran Bill Belichick'in bu sezon “ManningCast” programına tekrar tekrar konuk olması bekleniyor. Manning, Belichick'in 2024'te gösteriye katılma ihtimalinden duyduğu heyecanı dile getirdi.

ZACH WILSON, ZORLU JETLERDEKİ GÖREVİNİN ARDINDAN BRONCOS İLE 'YENİ BAŞLANGIÇ' İÇİN HEYECANLI

Manning, “Dolayısıyla Eli ve benim bu yıl yaptığımız her oyuna farklı bir bakış açısına sahip olmanın harika olacağını düşünüyorum” dedi.

Peyton Manning Indiana'da

Peyton Manning, 6 Mayıs 2024'te Indianapolis'te Newfields'daki Tobias Tiyatrosu'nda ESPN+ Full Court Press galasında konuşuyor. (Michael Hickey/Getty Images)

Bununla birlikte, Manning'in bir başka Super Bowl kazanan Broncos oyun kurucusu John Elway'e benzer bir kariyer sonrası yol izleyebileceği fikri etrafında spekülasyonlar dönmeye devam ediyor.

Elway, 2011 yılında Broncos'un genel menajeri ve futbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı seçildi. 2022'de danışman olarak görev yaptı. Bir sonraki Mart ayında yeni lig yılının başında sözleşmesi sona erdi ve futboldan uzaklaştı.

Yönetici futbol kariyeri dikiz aynasında olan Elway, bir sonraki bölümü sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Elway, Nisan 2023'te Denver Gazette'ye “Bir daha başka bir dağa tırmanma arzum yok. 62 yılda birçok kez zirveye çıktım” dedi.

Broncos'un eski oyun kurucuları John Elway ve Peyton Manning

Eski Denver Broncos oyun kurucusu Peyton Manning (solda), 31 Ekim'de Mile High'da Empower Field'da Washington Futbol Takımı'na karşı oynanan maçın devre arasında Manning'i Broncos Şöhret Çemberi'ne yerleştirmek için düzenlenen tören sırasında Eski Denver Broncos oyun kurucusu John Elway ile el sıkışıyor. , 2021 Denver'da. (Fotoğraf: Justin Edmonds/Getty Images)

Ancak Manning, Omaha Productions şirketini yönetmekten ve “ManningCast”ın sunuculuğunu üstlenmekten ön ofise geçiş yapacağı fikrinden vazgeçti.

“Hayır, bunun hiçbir şekilde benim radarımda olduğunu düşünmüyorum. Ama bakın, Broncos'un, Colts'un ve Tennessee Üniversitesi'nin elçisi olmayı seviyorum” dedi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Manning'in de bir sahiplik grubuna yatırım yapmak için aday olmasını beklemeyin. Her ne kadar Broncos'u 2022'de 4,65 milyar dolara rekor bir fiyata satın alan Walton-Penner ailesiyle ilişki geliştirme fırsatından dolayı minnettar olduğunu söyledi.

“Hala takımın bir parçası olduğum ve topluluğun bir parçası olduğum için heyecanlıyım… Hala bir bağlılık hissediyorum ve Walton-Penner ailesini tanımaktan da gerçekten keyif aldım. Ancak bir takımı yönetmeye gelince, Bunun benim radarımda olduğunu sanmıyorum.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.