NFL Komiseri Roger Goodell, 'NFL ailesinin herhangi bir üyesi ortaya çıkarsa destekleneceklerini' söyledi

HalaycıBaşı

New member
Uzun süredir NFL Komiseri olan Roger Goodell, ABD'deki en popüler sporun yüzü olarak hareket ediyor

Goodell'in ana sorumluluklarından biri ligin karşılaşabileceği her türlü sorunu çözmektir. Goodell şu anda NFL'nin Pazar Bileti davasına odaklanmış durumda; bu davada taraftarlar, ligin ürünlerini şişirilmiş bir maliyetle satarak antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Goodell bu hafta başında kürsüye çıktı ve ifade verdi.

Goodell'in görev süresi boyunca NFL, LGBTQ+ topluluğunu kucaklamak için de ortak çabalar gösterdi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

NFL Komiseri Roger Goodell, 5 Şubat 2024'te Las Vegas'taki Allegiant Stadyumu'nda Super Bowl LVIII öncesinde düzenlediği basın toplantısında bir soruyu dinliyor. (Ethan Miller/Getty Images)

Yıllar boyunca Goodell, kendisini eşcinsel olarak tanımlayan kardeşi Michael hakkında halka açık hikayeler paylaştı.

Roger, Outsports aracılığıyla “Michael'ı seviyorum ve onunla gurur duyuyorum” dedi.

BILLS, YENİ LGBTQ+ BAYRAKLI FUTBOL TAKIMINI DESTEKLEYEN SON NFL FRANCHISE'I OLDU: 'Heyecanlıyız'

Yayına göre NFL'de eşcinsel veya biseksüel olduğunu kamuoyuna açıklayan tahmini 16 mevcut veya eski oyuncu var.

Roger Goodell podyumda konuşuyor

NFL Komiseri Roger Goodell, 27 Nisan 2023'te Kansas City, Missouri'deki Union Station'da NFL Draftının ilk turunda konuşuyor. (David Eulitt/Getty Images)

Jacksonville Jaguars'ın yardımcı güç ve kondisyon antrenörü Kevin Maxen, ligin eşcinsel olduğunu açıklayan ilk koçudur.

Maxen, “Jags'te ve genel olarak NFL'nin bir parçası olarak bulunduğum konumda olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Daha fazla kamuoyuna açık olmak istediğimde, yardım etmeye istekli birçok insanla bağlantı halindeydim” dedi. Erkek Sağlığı.

Super Bowl 24 Şubat'ta

Komiser Roger Goodell, 12 Şubat 2024'te Las Vegas'ta Super Bowl Ev Sahibi Komitesi devir haber konferansına katıldı. (Ethan Miller/Getty Images)

Goodell, “NFL ailesinden herhangi bir üyenin ortaya çıkması halinde” ligin destekleyici olacağını belirtti.

Goodell, “Hem kamuya açık hem de özel olarak, NFL ailesinin herhangi bir üyesinin ortaya çıkması durumunda onların arkasını kollayacağımızı açıkça belirttim” dedi.

Goodell ayrıca NFL'nin kurduğu iki ortaklıktan da bahsetti.

Goodell, “Carl Nassib ortaya çıktıktan sonra Carl ve The Trevor Project ile 'Futbol herkes içindir' adlı bir pazarlama kampanyasında ortaklık kurduk,” dedi ve “bu hayat kurtaran organizasyonun farkındalığını artırdık.” Nassib, 2021 yılında sosyal medya platformunda eşcinsel olduğunu açıklayan bir açıklama paylaştı. En son 2022'de Tampa Bay Buccaneers'ta forma giydi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Goodell ayrıca Super Bowl'un Onur gecesi etkinliklerinin başarısını da duyurdu.

“GLAAD ile Super Bowl Onur Gecesi etkinliklerimiz güçlü oldu. En büyük haftamızda LGBTQ topluluğu ve müttefikleri için bir alan yaratmak, katılıma ve herkes için fırsatlara değer verdiğimize dair bir mesaj gönderiyor.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.