Nick Kyrgios, Avustralya Olimpiyat Komitesini kızdırdı ve sağlıklı olsa bile bu yılın oyunlarında oynamayacağına söz verdi

HalaycıBaşı

New member
Nick Kyrgios Çarşamba günü emekli olmayı düşündüğünü ve sakatlıklarının bunda rol oynadığını yazdı.

Ancak sağlıklı olsa bile bu yaz Paris'te yapılacak olimpiyatlara katılma zahmetine bile girmeyeceğini söylüyor.

Kyrgios, Avustralya Olimpiyat Komitesi'ne hâlâ kin besliyor ve kendisine yapılan muamelenin “asla unutulmayacağını” söylüyor.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Avustralyalı Nick Kyrgios, 14 Ocak 2023'te Melbourne, Avustralya'da Melbourne Park'ta 2023 Avustralya Açık öncesi antrenman sırasında basın toplantısında konuşuyor. (Fotoğraf: Kelly Defina/Getty Images)

2022 Wimbledon finalisti, davranışı nedeniyle komite ve eski misyon şefi Kitty Chiller tarafından 2016 oyunlarında oynamasının “yasaklandığını” söyledi ve bu hareketi “rezalet” olarak nitelendirdi.

Sydney Morning Herald'da şöyle yazdı: “O zamanlar 13. sıradaydım ve madalya kazanmak için gerçek bir şansım vardı. Davranışsal nedenlerle ülkemi temsil etmemi yasaklamaları unutamayacağım bir şeydi.”

“Sekiz yıl önce, Olimpiyat Oyunlarında Avustralya'yı temsil etme konusunda çok istekliydim ama zihniyetim değişti. Ülkem için oynamak istedim, hala bu arzuya sahip olduğumu söyleyemem. Ve dürüst olalım, bende de olmadı.” Tam olarak Avustralya'nın da onu temsil etmemi istediğini hissettim. Daha önce de söyledim, evden uzaktayken kendimi daha çok evimde hissediyorum.”

NICK KYRGIOS DİZİNDEKİ SAKALANMA NEDENİYLE AVUSTRALYA AÇIK'TAN ÇEKİLDİ

Nick Kyrgios, Tseng Chun-hsin'e karşı topla karşılık veriyor

Avustralyalı Nick Kyrgios, 4 Ekim 2022'de Tokyo'da düzenlenen Japonya Açık tenis turnuvasında tek erkekler maçında Tayvanlı Tseng Chun-hsin'e karşı geri dönüş yaptı. (YUICHI YAMAZAKI/AFP, Getty Images aracılığıyla)

28 yaşındaki oyuncu, devam eden Grand Slam'ler de dahil olmak üzere son beş Grand Slam'in hiçbirinde yer almadı. Avustralya Açık kendi ülkesinde. Ancak turnuvada standda başarıyı yakaladı.

“Geçen hafta Avustralya Açık için Melbourne Park'ta olmama rağmen mutluydum. Tabii ki, beni izleyen ve orada olmaktan daha fazla keyif almayan bir parçam var, özellikle de yapmayı başardığım şeylerden sonra. Kyrgios, Wimbledon'da 18 ay önce Novak Djokovic'e karşı finale çıktığını yazdı.

“Vücudum izin verirse dünyanın en iyilerinden biri olabileceğimi ve büyük turnuvaları kazanabileceğimi biliyorum. Ateş hâlâ yanıyor ama bu benim her şeyim değil.

Nick Kyrgios zaferden sonra duruyor

Avustralyalı Nick Kyrgios, 7 Ağustos 2022 Pazar günü Washington DC'de düzenlenen Citi Open tenis turnuvasının finalinde Japon Yoshihito Nishioka'yı yendikten sonra sahada durdu. Kyrgios, 6-4 ve 6-3'lük setlerle kazandı. (AP Fotoğrafı/Nick Wass)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Ne zaman döneceğimi bilmiyorum” diye devam etti. “Geçen yıl Wimbledon ve ABD Açık'ta ameliyat gerektiren bilek yaralanmamı zamanında atlatabileceğimi umuyorum, ancak bu bir garanti değil. Vücudum bir daha asla aynı olmayabilir ve yaralanmalar sizi sizden farklı bir yola sürükleyebilir. hayal ettim.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.