Nick Kyrgios bileğindeki sakatlık nedeniyle Wimbledon’dan çekildi: ‘Geri döneceğim’

HalaycıBaşı

New member
Nick Kyrgios, geçen yılki Wimbledon turnuvasında ikinci oldu ve 2023 turnuvasına 30 numara olarak girdi.

Ancak Avustralyalı süper tenisçi Pazar günü Grand Slam etkinliğine katılmayacağını duyurdu. Kyrgios, Instagram hikayesinde bileğindeki bağın yırtıldığını yazdı.

Avustralyalı Nick Kyrgios, Wimbledon 2023 öncesinde The All England Lawn Tennis and Croquet Club’da yaptığı antrenmandan sonra kulüp binasına geri dönüyor. (Clive Brunskill/Getty Images)

“Merhaba millet, bu yıl Wimbledon’dan çekilmek zorunda kaldığımı söylediğim için gerçekten üzgünüm. Ameliyatımdan sonra hazır olmak ve Wimbledon kortlarına tekrar adım atabilmek için elimden gelenin en iyisini yaptım” diye yazdı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

“Geri döndüğümde, Mallorca haftasında bileğimde biraz ağrı hissettim. Önlem olarak tarattım ve bileğimde yırtık bir bağ çıktı. Oynayabilmek için her şeyi denedim ve hayal kırıklığına uğradım. Wimbledon’dan önce yönetmek için yeterli zamanım olmadığını söyle.

Nick Kyrgios gazetecilerle konuşuyor

AELTC’den alınan bu bildiride, Avustralya’dan Nick Kyrgios Wimbledon’daki The Championships 2023’te Broadcast Center’daki Media Theatre’da düzenlenen bir turnuva öncesi basın toplantısında medyaya konuşuyor. (AELTC/Florian Eisele/Getty Images aracılığıyla Bildiri)

POLANYA’DAN KAMIL MAJCHRZAK, UYUŞTURUCU TESTİNİN OLUMLU OLMASI NEDENİYLE DÖRT YILLIK ERİŞİMLE KARŞILAŞTI, 13 AY YASAKLANDI

“Geri döneceğim ve her zaman olduğu gibi tüm hayranlarımın desteğini takdir ediyorum.”

Kyrgios, geçen yıl Wimbledon’da büyülü bir koşu yaptı. Turnuvaya seri başı olmadan girdi ve çeyrek finalde Taylor Fritz’i mağlup etti ve Rafael Nadal’ın turnuvadan çekilmesiyle finale yükseldi.

Daha sonra dört sette Novak Djokovic’e yenildi.

Dünya Tenis Ligi'nde Nick Kyrgios

Eagles’tan Nick Kyrgios, Coca-Cola Arena’daki Dünya Tenis Ligi’nde Falcons’tan Grigor Dimitrov’a karşı mücadele ediyor. (François Nel/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Kyrgios bu yıl sakatlıklarla mücadele ediyor. O sadece Stuttgart Açık’a katıldı ve Wu Yibing’e kaybetti.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.