Noah Lyles, NBA'in 'dünya şampiyonu' yorumuna aldığı tepkiyi değerlendirdi

HalaycıBaşı

New member
Geçen yılki dünya şampiyonasında üç altın madalya kazanan Noah Lyles, dünya şampiyonu unvanını elinde tuttu.

Bunu yaptıktan sonra, NBA oyuncularının NBA Finallerini kazandıkları için kendilerini dünya şampiyonu olarak adlandırma hakkına sahip olmadıklarını öne sürdü.

“NBA Finallerini izlemem gerekiyor ve kafalarında dünya şampiyonu var. Neyin dünya şampiyonu?” Lyles o zaman söylemişti. “Amerika Birleşik Devletleri mi? Beni yanlış anlamayın. Bazen ABD'yi seviyorum ama bu dünya değil. Bu dünya değil.

“Biz dünyayız. Burada savaşan, gelişen, temsil edildiklerini göstermek için kendi bayraklarını takan hemen hemen her ülke var. NBA'de bayrak yok. Daha fazlasını yapmalıyız. Dünyaya tanıtılmalıyız. “

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ABD'li Noah Lyles, 1 Mart 2024'te Glasgow, İskoçya'da düzenlenen Emirates Arena'da düzenlenen Glasgow 2024 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 60 metre yarışında yarışacak. (Michael Steele/Getty Images)

NBA oyuncuları neredeyse anında alkışladılar. Kevin Durant “birinin” “bu kardeşe yardım etmesi” gerektiğini söylerken, Utah Jazz forveti Juan Toscano-Anderson “NBA'in DÜNYA'daki en iyi rekabet olduğunu” belirtti.

Giannis Antetokounmpo ve CJ McCollum gibi diğerleri Lyles'ı destekledi ancak muhalefetin sesi yüksekti.

“Yorumu ilk gördüğümde, üç altın madalyayı kutlamak için kulüpteydim. Dışarı çıkıyoruz, aniden telefonum patlıyor ve oğlum 'KD'ye çenesini kapatmasını söylemelisin,' dedi. '” Lyles, Haberler ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda şunları söyledi.

“Telefonuma 'Neden bahsediyorsun?' der gibi bakıyorum. Ertesi gün uyandığınızda hâlâ bunun hakkında konuşuyorsunuz. Geceye girin, Drake bunun hakkında konuşuyor. Drake'in burada ne yaptığını bilmiyorum ama 'Vay canına, bu bir yere varıyor.'”

Noah Lyles altın madalyayla poz verdi

Altın madalyalı ABD'li Noah Lyles, 20 Ağustos 2023'te Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen Ulusal Atletizm Merkezi'nde Budapeşte 2023 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 100 metre finalini kazandıktan sonra tepki gösterdi. (David Ramos/Getty Images)

ABD'NİN ATLET YILDIZI NOAH LYLES, ÜLKESİNİ OLİMPİYATLARDA TEMSİL ETMENİN 'ACI TATLI' OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Lyles, Stephen A. Smith'in kendisine “aptal” dediğini ancak özür dilediğini belirtti. Ayrıca tepkilerin çoğunun ABD'den geldiğini hissettiğini de belirtti.

“Bu, ABD'ye karşı dünya. Ve ABD'de yaşayan veya ABD dışında yaşayan herkes benim yorumlarıma katılıyor. ABD'deki insanların çoğu aynı fikirde değil” diyor.

Lyles, aldığı tepkiye şaşırdığını, ancak “esas olarak bu yorumu defalarca söylediğim için” dedi.

“Bu, aslında çekiş gücü kazandığı zamandı, ki bu hiçbir zaman asıl amaç olmadı” dedi. “Soru, sporun ABD'de bizi nasıl gördüğü ve bunun nasıl hissettirdiğiyle ilgiliydi. Yani bunun hakkında konuşmak berbat bir şey. Sonra birdenbire örnek ana mesele haline geliyor.”

Noah Lyles Macaristan'da

ABD'li Noah Lyles, 26 Ağustos 2023'te Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 4×100 metre bayrak yarışı finalinde takımının altın madalya almasını kutluyor. (AP Fotoğrafı/Ashley Landis)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

McCollum'un kararı, Olimpiyatların “kesinlikle 'dünya şampiyonası' olduğu yönündeydi. %100. Çünkü bu her ülke için geçerli.”

Lyles bu yaz Paris'te dört “dünya şampiyonluğu” için mücadele edecek.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.