Nuggets’tan Nikola Jokic, Suns’ın sahibiyle saha kenarındaki tartışmada cezadan kurtuldu

HalaycıBaşı

New member
Denver Nuggets yıldızı Nikola Jokic, Pazar gecesi 4. maçta Phoenix Suns takımının sahibi Mat Ishbia ile saha kenarındaki bir tartışmada temas kurduktan sonra cezadan kurtulacak.

Jokiç olay nedeniyle 25 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Suns seriyi 2-2 berabere bitirirken 53 sayı kaybedip 5. maça çıkmaya hazır olacak.

Ishbia Pazartesi günü erken saatlerde tweet atarak Jokiç’in para cezasına çarptırılması veya askıya alınması gerektiğini düşünmediğini söyledi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Denver Nuggets’ın 15 numaralı pivotu Nikola Jokic, 7 Mayıs 2023 Pazar günü Phoenix’te oynanan NBA basketbol Batı Konferansı yarı final maçının 4. maçının ikinci yarısında Phoenix Suns’ın pivotu 22 numaralı Deandre Ayton’a ateş ediyor. (AP Fotoğrafı/Mat York)

“Dün gece Suns için şimdiye kadarki harika bir seride harika bir galibiyet!” milyarder yazdı. “Tek hikaye bu olmalı ve bu. Dün geceki olay nedeniyle birini uzaklaştırmak veya para cezasına çarptırmak doğru olmaz. Jokic’e çok saygı duyuyorum ve böyle bir şey görmek istemiyorum. 5. maç için heyecanlıyım! Go Suns!”

İkinci çeyrekte Suns guardı Josh Okogie, başıboş bir topu kurtarmaya çalışırken koltuklara çarptı. Phoenix’teki Ayak İzi Merkezi’nin tabanına basketbolu kapan Ishbia’nın da dahil olduğu bir grup taraftarın arasına indi.

Jokic, topu hızla oyuna sokmaya çalışıyordu. Ishbia’dan topu almaya çalıştığında, top geriye doğru kalabalığa gitti ve Jokic, alanını boşaltmak için Ishbia’yı dürttü. Ishbia, Jokic’in onu ne kadar sert ittiğini abarttı ve dramatik bir şekilde koltuğuna doğru savruldu.

Nikola Jokic mahkemeden ayrıldı

Denver Nuggets pivotu Nikola Jokic, 7 Mayıs 2023 Pazar günü Phoenix’te Phoenix Suns’a karşı NBA basketbol Batı Konferansı yarı final maçının 4. maçından sonra sahadan ayrılıyor. (AP Fotoğrafı/Mat York)

4. OYUNDA KNICKS’İ SICAK TUTUN, DOĞU KONFERANSI FİNALLERİNE ULAŞMAK İÇİN BİR KAZANAN GEREKİYOR

Jokic’e teknik faul verildi. Suns maçı 129-124 kazandı.

Denver teknik direktörü Michael Malone Pazartesi günü Ishbia’nın flop yaptığı için disiplin cezası alması gerektiği konusunda şaka yaptı.

Malone, “Ona başarısız bir ücret vereceklerini umuyordum,” dedi. “Muhtemelen hayal edebileceğim tek ceza bu olurdu, ama hiçbir fikrim yok.”

Pazar gecesi Jokic, Ishbia’nın bir hayran gibi davrandığını ve elini iki kez MVP’lik birinciliğe koyduğunu söyleyerek kendini savundu.

Malone kabul etti.

Nikola Jokic topu almaya çalışıyor

Denver Nuggets’ın pivotu Nikola Jokic, 7 Mayıs 2023 Pazar günü Phoenix’te Phoenix Suns ile oynanan NBA Batı Konferansı yarı final maçının 4. maçının ilk yarısında tribünde tartışmaya girdi. (AP Fotoğrafı/Mat York)

HABERLER SUNULDU

“O tribünlerin sahibi değil. O bir taraftar” dedi. “Tribünde kimin olduğunu belirlemiyoruz. Tüm olayı izledikten sonra Nikola’nın sadece topu almaya çalıştığını hissettim. Benim açımdan süslemenin neredeyse komik olduğunu hissettim.”

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.