Ohio valisi, cinsiyet değiştirme tedavisini ve transların kadın sporlarına katılımını yasaklayan yasa tasarısını veto etti

HalaycıBaşı

New member
Bu makaleyi ücretsiz okuyun!

Üstelik ücretsiz hesabınızla binlerce makaleye, videoya ve daha fazlasına sınırsız erişim elde edin!

Geçerli bir e.

E-postanızı girerek, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Cumhuriyetçi Vali Mike DeWine Cuma günü, reşit olmayanlara cinsiyet değiştirme tedavisini yasaklayan ve trans kadın ve kızların Ohio’daki kadın spor liglerine katılmasını engelleyen bir yasa tasarısını veto etti.

Bu ayın başlarında Ohio’nun GOP ağırlıklı eyalet yasama meclisinden geçen Ergenleri Deneylerden Kurtarma (SAFE) Yasası, tasarıyı “şu anda yazıldığı şekliyle” imzalayamayacağını söyleyen DeWine tarafından reddedildi.

Ohio Valisi Mike DeWine, yasayı savunan partisinin üyelerinden ayrı olarak, Cuma günü, küçüklerin ve transseksüel sporcuların kız ve kadın sporlarına katılımı için cinsiyet onaylayıcı bakımı yasaklayacak bir tedbiri veto etti. (AP Fotoğrafı/Carolyn Kaster)

DeWine bir basın toplantısında, “Bu yasa tasarısı Ohio’daki çok az sayıda çocuğu etkileyecektir. Ancak cinsiyet hoşnutsuzluğuyla karşı karşıya olan çocuklar ve aileleri için bu yasa tasarısının sonuçları bundan daha derin olamaz” dedi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

“Sonuçta bunun insan yaşamını korumakla ilgili olduğuna inanıyorum. Birçok ebeveyn bana, eğer Ohio’daki çocuk hastanelerinden birinde gördükleri tedaviyi görmeseydi çocuklarının hayatta kalamayacağını, bugün öleceğini söyledi. Ben de öyle yaptım. Artık yetişkin olanların söylediğine göre bu özen olmasaydı ergenlik çağında hayatlarına son verirlerdi.”

DeWine, eyaletteki birçok çocuk hastanesini ziyaret ettiğini ve nihai kararını vermeden önce tartışmanın her iki tarafındaki kişilerle konuştuğunu söyledi. Nihayetinde tasarıyı veto ederken, kendisinin de kabul ettiği ve Genel Kurul’da ele almayı umduğu mevzuatta dile getirilen endişelerin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

RILEY, CUMHURİYET OHIO VALİSİNİN KÜÇÜKLERE YÖNELİK TRANSCİNSİYET AMELİYATINA İLİŞKİN YASAĞI İMZALAMASINI ARTTIRDI

Ohio Valisi Mike DeWine bir basın toplantısı için geldi

Ohio Valisi Mike DeWine Cuma günü Columbus, Ohio’da bir basın toplantısı için geldi. (AP Fotoğrafı/Carolyn Kaster)

Bunlardan ilki, cinsiyet onaylayıcı bakımın bir parçası olarak reşit olmayanlara yönelik ameliyat yasağının uygulanmasını, cinsiyet onaylayıcı bakım alan kişilere yönelik verilerin raporlanmasının arttırılmasını ve son olarak “birdenbire ortaya çıkan kliniklerin veya uçakla geçişlerin önlenmesini” sağlayacak önlemlerin uygulamaya konulmasını içermektedir. ailelere veya çocuklara “yanlış ve hatta ideolojik muameleler” satmaya çalışan gece operasyonları.

“Bu bölgedeki Ohio çocuklarını, yetişkinlerini ve ailelerini korumak için işbirliği yapabileceğimize, ortak zemin bulabileceğimize ve kurallar benimseyebileceğimize gerçekten inanıyorum. Önümüzdeki haftalarda bu koruma önlemlerinin işbirlikçi ve bilinçli bir süreçle benimsenmesini sağlamak benim hedefim olacak.” söz konusu.

DeWine, ilk konuşmasında tasarının trans kadınları kızlara ve kadınlara yönelik sporlardan yasaklamayı amaçlayan kısmına değinmedi. Sorgulama sırasında Cumhuriyetçi vali, “şimdiye kadar en çok insanı ve en çok çocuğu etkileyen” yasaya odaklandığını söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta başında DeWine’a baskı yapan eski NCAA Division I yüzücüsü Riley Gaines, Haberler Digital’e yaptığı açıklamada kararı eleştirdi.

“Vali DeWine, açıkça doğru ve ahlaki olanı yapmak istemeyen, omurgasız bir korkak olduğunu kanıtladı. Bu veto, Ohio’luların veya Amerikalıların çoğunluğunu temsil etmiyor. Ohio yasama meclisinden eminim ve umutluyum. vetosunu geçersiz kılacak” dedi.

Ohio Valisi Mike DeWine AP ile konuşuyor

Ohio Valisi Mike DeWine, 21 Aralık’ta Columbus, Ohio’da The Associated Press ile yaptığı röportajda konuşuyor. (AP Fotoğrafı/Carolyn Kaster)

“Doğru ile yanlış arasındaki uzlaşma her zaman yanlış olacaktır.”

Rapora göre, Kasım ayı itibarıyla 22 eyalette, reşit olmayanlar için cinsiyet geçişine ilişkin sağlık hizmetlerini yasaklayan yasa veya politikalar kabul edildi. İnsan Hakları Kampanyası. Mahkeme emirleri bunun Alabama, Arkansas, Florida ve Indiana’da yürürlüğe girmesini engelliyor.

Haberler’tan Liz Elkind bu rapora katkıda bulundu.

Haberler Digital’i takip edin
X’te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.