'Onun gibisini görmedim'

HalaycıBaşı

New member
Geçtiğimiz yaz San Antonio Spurs, yakın tarihin en heyecan verici adaylarından biri olan Victor Wembanyama'yı draft etti.

Çaylak, bu sezon zaten dikkat çekici bazı hareketler yarattı ve Perşembe günkü Milwaukee Bucks'a karşı oynadığı maçta özgeçmişine dudak uçuklatan anlar ekledi.

Maç aynı zamanda Fransız fenomenin iki kez NBA MVP'si Giannis Antetokounmpo ile ilk karşılaşmasına da damgasını vurdu. Bucks'ın süperstarı, merakla beklenen ilk karşılaşmayı 44 sayı ve 14 ribauntla tamamlarken, Spurs'un çaylak oyuncusu 27 sayı ve 9 ribauntla oynadı.

Maçın ardından Antetokounmpo, Wembanyama'nın benzersiz becerilerini övdü. Antetokounmpo “O özel biri” dedi. “Son derece iyi bir oyuncu olacak. Doğru şekilde oynuyor. Kazanmak için oynuyor. Onun gibisini hiç görmedim.”

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Milwaukee Bucks forveti Giannis Antetokounmpo (34), Frost Bank Center'ın ilk yarısında San Antonio Spurs forveti Victor Wembanyama'ya (1) karşı potaya doğru giderken topun kontrolünü kaybediyor. (Scott Wachter-USA TODAY Sports)

Perşembe günü 20. yaş gününü de kutlayan Wembanyama, Antetokounmpo'nun oyununa hayranlık duyarak büyüdüğünü söyledi. Antetokounmpo kalitesinde birine karşı oynamanın motivasyonunu artırdığını söyledi.

Wembanyama, “Bu her zaman ekstra motivasyon sağlar ve ben bir rakip olduğumu biliyorum” dedi. “Bu yüzden herkese karşı çıkıp sahadaki kötü adam olmak istiyorum. Yani harika bir eşleşme oldu.”

BUCKS'TAN GIANNIS ANTETOKOUNMPO, PACERS'IN KAYIPLARI HAKKINDAKİ SORUYA 'ACİL' CEVAP VERDİ

Spurs, 2022-23 NBA sezonunda yalnızca 22 maç kazanmayı başardı ve draftta ilk sırada yer aldı. Wembanyama'nın etkileyici oyununa rağmen San Antonio'nun sıkıntıları bu sezona da yansıdı. Perşembe günü Bucks'a karşı alınan 125-121'lik mağlubiyet Spurs'un rekorunu 5-29'a düşürdü.

Yalnızca bir takım, Detroit Pistons, bu sezon şu ana kadar daha az maç kazandı. Pistons kısa süre önce 28 maçlık rekor bir mağlubiyet serisi yakaladı.

Bucks'ın yıldızı Damian Lillard da güçlü bir performans sergileyerek 25 sayı attı ve sıfır top kaybı yaptı.

Victor Wembanyama şutu engelledi

San Antonio Spurs'ün 1 numarası Victor Wembanyama, 4 Ocak 2024'te San Antonio, Teksas'taki Frost Bank Center'da Milwaukee Bucks'a karşı oynanan maç sırasında bir şutu engelledi. (Getty Images aracılığıyla Michael Gonzales/NBAE)

Bucks'ın birinci sene koçu Adrian Griffin, Antetokounmpo ile Wembanyama arasındaki karşılaşmanın özel olduğunu söyledi.

Griffin, “En eşsiz, yetenekli uzun adamlardan ikisi” dedi. “Bunu kullanıyorum [big-man] çünkü çok yönlü oyuncular. Dostum, bu çok eğlenceliydi. Wemby'nin harika olduğunu düşündüm. Giannis'in olağanüstü olduğunu düşündüm.”

Victor Wembanyama maç öncesi gülümsüyor

San Antonio Spurs'ün 1 numarası Victor Wembanyama, 4 Ocak 2024'te San Antonio, Teksas'taki Frost Bank Center'da Milwaukee Bucks'a karşı oynayacağı maç öncesinde gülümsüyor. (Getty Images aracılığıyla Logan Riely/NBAE)

Üç kez All-Star seçilen Khris Middleton da Spurs çaylağının korkusuzluğunu övdü.

Middleton, “Rekabet etmek, o andan korkmamak” dedi. “Şut atmaktan, hamle yapmaktan, pas vermekten ya da sadece yakın bir oyunda, özellikle de oyunun ilerleyen safhalarında, şansını denemekten korkmuyor. O andan korkmadığını söyleyebilirsin. O, meydan okumayı seviyor. Bu, ileriye dönük olarak onun için büyük ol.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Wembanyama, şampiyonluk kalibresinde bir takıma karşı mücadele etme deneyiminin Spurs'un ilerlemesi açısından faydalı olabileceğini belirtti.

Wembanyama, “Bu umut verici” dedi. “İlk şey bu [Spurs coach Gregg Popovich] soyunma odasına geri döneceğimizi söyledi. Oyunda her şeyin işe yaradığı bazı anlar yaşadık. Kalabalığın bize inandığını ve yola çıktığını hissedebiliyordum. Bu gece bunların bir kısmı tatmin ediciydi.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.