Oyuncular ve menajerler, MLB’nin saha saatinin daha iyi savunmaya yol açabileceğini söylüyor

HalaycıBaşı

New member
Saha saati, sahaya adım atan oyuncuları rahatsız ediyor olabilir, ancak eldivenlerini giyip sahaya çıktıklarında bundan çok daha fazla keyif alıyorlar.

Oyunun hızını artırmak için bu yıl yürürlüğe giren kural değişiklikleri, vurucuları ve atıcıları nasıl etkiledikleri konusunda çok dikkat çekse de, bazı oyuncular ve menajerler yeni yönergelerin savunmayı da olumlu etkilediğini söylüyor.

Özellikle saha saati – taraftarların sahaya odaklanmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir fikir – saha oyuncularını da kilitliyor olabilir.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2 Nisan 2023 Pazar, Teksas, Arlington’da Texas Rangers ile Philadelphia Phillies arasında oynanan bir beyzbol maçında saha saati dokuzuncu sıranın zirvesinde ilerliyor. (AP Fotoğrafı/Emil T. Lippe, Dosya)

İki kez Altın Eldiven kazanan Seattle Mariners ikinci kaleci Kolten Wong, “Sırf etrafta dolaşmak için boş zamanınız olmadığı için savunmaya çok yardımcı olduğunu düşünüyorum” dedi. “Kir temizlemiyorsun, sürekli ileri geri, ileri geri, ileri geri yapıyorsun. Bu yüzden, bunun büyük bir hayranıyım.”

Bu yıl kabul edilen saha saati – saha içi vardiyalardaki sınırlamalar ve diğer bazı kurallarla birlikte – atıcılara, ana koşucu yoksa teslimatlar arasında 15 saniye ve gemide biri varken 20 saniye verir.

Oyunların daha hızlı olduğuna şüphe yok. Ortalama oyun süresi 2 saat 40 dakika, 1984’ten bu yana en kısa süre. Oyunlar 2012-22 yılları arasında her yıl ortalama en az 3 saat sürdü.

Bu değişiklik bekleniyordu. Ancak bazı oyuncular ve antrenörler, bunun savunmada işleri nasıl değiştirdiğini görünce hoş bir şekilde şaşırdıklarını söylüyor.

Milwaukee menajeri Craig Counsell, bu sezon sol saha oyuncusu Christian Yelich’in gelişen eldiven işi hakkında soru sordu, önemli bir katkıda bulunan kişi olarak saate indi. Geçen yıl ortalamanın üzerinde eksi 5 Outs ile en alttaki 10 sol saha oyuncusu arasında yer alan Yelich, Baseball Savant başına 3 OAA ile bu sezon üçüncü.

ULUSLARARASI MÜDÜR ELLY DE LA CRUZ’UN EVDEN ÇIKTIKTAN SONRAKİ ‘MATİKALARINI’ ‘Beğenmedik’: ‘ONSUZ DA YAPABİLİRİZ’

Saha saati yavaşlıyor

Minnesota Twins Max Kepler, 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü Baltimore’da Baltimore Orioles’e karşı oynanan bir beyzbol maçının ikinci vuruşunda vuruş yaparken saha saati görülüyor. (AP Fotoğrafı/Julio Cortez)

Counsell, “Bu kesinlikle düşündüğüm bir şey değildi, ancak oyunun yapılandırıldığı şekilde savunma yapmak artık daha kolay çünkü sadece daha hızlı tempolu,” dedi. “Bu, defans oyuncuları için en iyisi. Size karşı dürüst olmak gerekirse, vurucuların bundan hâlâ hoşlandığını düşünmüyorum. Atıcılar da bundan hoşlanmıyor. Ama bence bu, defans oyuncuları için harika.”

Counsell, önceki sezonlarda sahalar arasındaki uzun gecikmelerin saha oyuncularının odaklanmalarını zorlaştırabileceğini söyledi.

Counsell, “Bu hala sizin işiniz, ancak (yavaş tempo) özellikle dış saha oyuncuları için işi gerçekten zorlaştırıyordu,” dedi.

Arizona Diamondbacks ilk kaleci Christian Walker, bunun iç saha oyuncuları için de bir sorun olduğunu belirtti.

Walker, “Orada 15-20 dakika durduğunuzda ve size bir yerden top isabet ettiğinde, bunun geçmişte uzun vuruşlarda kilitli kalmanın zor olduğunu biliyorum” dedi.

Teoriyi desteklemek veya çürütmek için ampirik kanıt bulmak zordur. Salı günkü maçlarda lig genelindeki saha yüzdesi .986, spor tarihindeki en yüksek oran, ancak bu en iyi gösterge olmayabilir. Saha yüzdeleri, kısmen iyileştirilmiş saha koşulları ve ekipmanı sayesinde onlarca yıldır istikrarlı bir şekilde artıyor ve geçen yılki saha yüzdesi .985 idi. Metrik aynı zamanda resmi golcülerin öznel kararlarına da dayanır ve bir oyuncunun menzilini hesaba katmaz.

JD MARTINEZ VE DAVID PERALTA’NIN ARKA OYUNLARININ ARKASINDA KORSANLARI YENMEK İÇİN DODGERS TOPLANIYOR

Saha Saati yavaşlıyor

Pittsburgh Pirates Carlos Santana (41), 12 Nisan 2023 Çarşamba, Pittsburgh’daki bir beyzbol maçının ilk vuruşunda Houston Astros başlangıç atıcısı Jose Urquidy’den bir atış beklerken saha saati geri sayım yapıyor. (AP Fotoğrafı/Gene J. Puskar, Dosya)

2022 ve 23 sezonları arasında saha içi vardiyalara konulan sınırlar nedeniyle, gelişmiş savunma ölçümlerinden trendler çıkarmak da zor.

Bu, herhangi bir fark olup olmadığını belirlemek için güvenilmez olduğu bilinen göz testine bırakıyor.

New York Yankees menajeri Aaron Boone, “Bunu mutlaka fark ettiğimi sanmıyorum,” dedi. “İçgüdülerime göre, ya da bu soruyu sorduğunu duyunca ve kendimi bir saha oyuncusu olarak tanıdığıma göre, bunun iyi bir şey olduğunu düşünürdüm. Biliyorsun, onu devam ettirebilmek. Hızlı çalışan bir atıcıyı her zaman sevdiğimizi biliyorum, değil mi? sanki daha çok tetikteydin, daha tetikteydin. Bunda bir şeyler olduğunu düşünürdüm, ama bu şimdiye kadar ondan çıkardığım bir şey değil.”

Boone’un görüşü bir tür fikir birliğidir.

Associated Press, oyunculara ve menajerlere saha saatinin sahayı etkilediğine inanıp inanmadıkları sorulduğunda, genellikle bu olasılığı gerçekten düşünmediklerini söylediler. Sonra, biraz düşündükten sonra, birçoğu Counsell’in görüşüne en azından kısmen katıldı.

Mariners yöneticisi Scott Servais, “Daha fazla aksiyon var,” dedi. “Peşimde değiller, topun oyuna girmesine hazırlar, işler daha hızlı oluyor, daha az ayakta duruyorlar.”

Brewers iç saha oyuncusu Owen Miller da bunu fark etti.

HABERLER SUNULDU

Saha saatleri yavaşlıyor

Saha saati, 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü Baltimore’da bir beyzbol maçının ilk vuruşunda Baltimore Orioles’e karşı yapılan vuruşu temsil eden Minnesota Twins Alex Kiriloff olarak görülüyor. Orioles avcısı Adley Rutschman, sağ altta ve ev sahibi plaka hakemi Andy Fletcher bakıyor. (AP Fotoğrafı/Julio Cortez)

Miller, “Bence oyunun akışı çok daha iyi,” dedi. “Sahalar arasında daha az zamanınız var, bu nedenle özellikle iç saha oyuncuları biraz daha hafif ve ayakları üzerinde daha hızlı.”

Ligdeki oyuncular ve menajerler daha iyi sahaya çıkmanın kanıtlarını görüyor. Bunun saha saatinden mi yoksa diğer faktörlerden mi kaynaklandığı tartışmaya açık.

Diamondbacks dış saha oyuncusu Alek Thomas, “Bence angajman kısmı yardımcı oluyor,” dedi. “Dikkatini veriyorsun, kalabalığa bakmıyorsun. Öte yandan, belki de dışarıda iyi oyunlar oynayan daha atletik insanlardır.”