Patrick Beverley, ESPN yapımcısından özür diler; Kaynaklar, Bucks guardının konuk analist rolünü tekrar üstlenmeyeceğini söylüyor

HalaycıBaşı

New member
Patrick Beverley, Milwaukee Bucks'ın Indiana Pacers'a karşı oynadığı 6. maçtaki mağlubiyet sırasında ve sonrasındaki davranışları nedeniyle inceleme altına alındı.

Bucks'ın büyük yenilgisinin son dakikalarında Beverley'nin tribünlere basketbol topu fırlattığı bir video. Maçtan sonra Beverley, ESPN yapımcısı Malinda Adams ile gergin bir tartışma yaşadı.

Cuma günü Front Office Sports, kanalın düşüncelerine aşina olan kaynakların “ESPN yönetiminin Beverley'in stüdyo programlarında konuk oyuncu olarak yer almasını yasakladığını” bildirdiğini bildirdi.

Ancak durum hakkında bilgisi olan başka bir kaynak, Haberler Digital'e gönderilen rapora itiraz etti ve Beverley'in daha önce ağda konuk analist olarak görev yaptığını belirtti. Ancak Perşembe gecesi yaşanan olaydan çok önce onu tekrar davet etmeme kararı verilmişti.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Milwaukee Bucks'tan Patrick Beverley, 2 Mayıs 2024'te Indianapolis'teki Gainbridge Fieldhouse'da 2024 NBA Playoff'larının ilk turunun 6. maçında Indiana Pacers'a karşı top sürüyor. (Getty Images aracılığıyla Jeff Haynes/NBAE)

Adams, Beverley ve Bucks'ın kendisiyle iletişime geçtiğini ve özür dilediğini doğruladı.

Adams, eski Twitter hesabı olan X'te şunları yazdı: “Nazik sözleri ve destekleri için herkese teşekkür etmek istiyorum. Alçakgönüllüyüm. Patrick Beverley az önce beni aradı ve özür diledi. Bunu takdir ediyorum ve kabul ediyorum. Bucks da özür dilemek için iletişime geçti.” “40 yılı aşkın süredir haberlerde yer alıyorum ve nezaket ve zarafet her zaman kazanır.”

NBA EFSANESİ MAGIC JOHNSON, LAKERS'IN ERKEN PLAYOFF ÇIKIŞINDAN SONRA YÜK YÖNETİMİNE İŞARET EDİYOR

Durum, Beverley'nin Adams'a podcast'ine abone olup olmadığını sormasıyla başladı.

“Benim kapsülüme abone oldun mu?” Beverly sordu.

“Yapmıyorum” diye yanıtladı Adams.

Patrick Beverley topu sürüyor

Milwaukee Bucks'ın guardı Patrick Beverley (21) top sürerken, Indiana Pacers'ın guardı TJ McConnell (9), Gainbridge Fieldhouse'daki 2024 NBA play-off'larının ilk turunun 6. maçında savunma yapıyor. (Trevor Ruszkowski/USA Today Sports)

Beverley, Adams'ın hesabının “The Pat Bev Podcast with Rone” podcast'ine abone olan 260.000'den fazla kişiden biri olmadığını öğrendiğinde, ona kendisiyle röportaj yapamayacağını söyledi.

Beverley, “O zaman benimle röportaj yapamazsın. Saygısızlık etmek istemem” dedi.

MOMENTİ X'TE GÖRÜNTÜLEYİN

ESPN, Beverley ile Adams arasındaki olayla ilgili doğrudan yorum yapmadı ancak kanal, deneyimli gazeteciye desteğini ifade etti.

ESPN, Haberler Digital'e yaptığı açıklamada, “Malinda saygı duyulan bir meslektaş ve gerçek bir profesyonel. Ona tam desteğimiz var.” dedi.

Maç sırasında kameralar, Beverley'nin yedek kulübesinde oturduğunu ve sonunda ayağa kalkıp takımın yedek kulübesinin arkasında oturan kadın Pacers taraftarına basketbol fırlattığını gösterdi. Top taraftarın kafasına çarptı.

MOMENTİ X'TE GÖRÜNTÜLEYİN

Topu geri almak için harekete geçmiş gibi görünüyordu. Ve geri döndüğünde topu yine başka bir taraftara fırlattı, o da topu saptırmayı başardı.

Antrenörler ve diğer oyuncular durumu yatıştırmak için harekete geçti ancak Beverley, arkasında oturan taraftarlarla konuşmaya devam ediyor gibi görünüyordu.

ESPN'den Stephen A. Smith, Beverley'in perşembe gecesi davranışı hakkında yorum yaptı.

Smith, “Bunu yaptığına inanamıyorum” dedi. “Patrick Beverley'i yıllardır tanıyorum. Kardeşimi seviyorum. Bu affedilemez. Bu savunulamaz.”

Beverley daha sonra top atma olayındaki eylemlerini kabul etti.

“Ama daha iyi olmam gerekiyor. Ve yapacağım” diye yazdı X'e.

Beverley ayrıca sosyal medyada ortaya çıkan videoda taraftarın maç boyunca sürekli olarak yaptığı tartışmaların hesaba katılmadığını da öne sürdü.

Tyrese Haliburton, Patrick Beverley'i koruyor

Milwaukee Bucks'tan Patrick Beverley, 21 Nisan 2024'te Milwaukee'de oynanan play-off maçının 1. maçının ilk yarısında Indiana Pacers'tan Tyrese Haliburton'u geçti. (AP Fotoğrafı/Morry Gash)

Beverley videoya atıfta bulunarak “Hiç adil değil. Bütün gece bir taraftarla kulübümüz arasında fikir alışverişinde bulunduk. Bütün gece uyardık ve yardım istedik. Adil değil” diye yazdı.

Smith, basketbol topunun çarptığı kadının amaçlanan hedef olmadığına inandığını söyledi ancak aynı zamanda Beverley'in ilk etapta tribünlere asla basketbol topu fırlatmaması gerektiğini de açıkça belirtti.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Topu tribünlere atarken kadına atmak niyetinde değildi. Önündeki adama atmak istiyordu… ikinci kez attığında. Ama asla atmamalıydın.” Smith, bunu ilk kez (fırlattı) yaptığınız bir şey değil” dedi.

“Bunu yapmazsınız. Ve Tanrı biliyor ki biz taraftarların yaptığı ve söyleyebileceği şeyleri mazur görmeye çalışmıyoruz. … Bunu yapamazsınız. Oyuncular taraftarlar tarafından çok fazla mağdur ediliyor ve bazı sorunlarla karşılaşılıyor. bu oyunculara attıkları laflar.

“Fakat bu sizi profesyonel nezaketinizi ve kendinize, temsil ettiğiniz takıma ve temsil ettiğiniz lige karşı mesleki yükümlülüklerinizi yerine getirmekten muaf tutmaz. Bunu yapmazsınız.”

Haberler'tan Paulina Dedaj bu rapora katkıda bulundu.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.