Patrick Mahomes, Catilin Clark'la bire bir karşılaşmaktan kaçınmayı umuyor: 'Kesinlikle bana saldıracak'

HalaycıBaşı

New member
İki kez NFL MVP'si olan Patrick Mahomes, Super Bowl LVIII öncesinde medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Medya oturumunun bir noktasında Mahomes'e, kolej kadın basketbolunda tüm zamanların en skorer oyuncusu olma yolunda olan Caitlin Clark hakkında sorular soruldu.

Mahomes, Clark'ı bu sezon basketbol sahasındaki üstünlüğünden dolayı övdü ancak Chiefs'in yıldız oyun kurucusu aynı zamanda bire bir oyundan kaçınmayı umduğunu da belirtti.

Mahomes, “Umarım hiçbir zaman onunla bire bir oynamak zorunda kalmam, çünkü o kesinlikle bana saldıracak” dedi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

5 Şubat 2024; Las Vegas, NV, ABD; Kansas City Chiefs oyun kurucusu Patrick Mahomes (15), Allegiant Stadyumu'ndaki Super Bowl LVIII Açılış Gecesi sırasında. (Kirby Lee-USA TODAY Sports)

Mahomes ayrıca Clark'ı kolej basketbolunun tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak tanımladı ve WNBA'e ulaştığında en iyi oyunculardan biri olarak kalacağını öngördü.

Mahomes, “Muazzam bir oyuncu, muhteşem bir insan” dedi. “Onunla buluştum ve konuştum. Oyunu ve Iowa'da oynamayı sevdiğini söyleyebiliriz.”

“Şimdiye kadar oynayabilecek en iyi kolej basketbol oyuncularından biri olacak ve ardından WNBA'ye gidip orada da üstünlük kuracak.”

BASKETBOL EFSANESİ, ANGEL REESE ve CAITLIN CLARK'IN WNBA'YA GİRİNCE ZOR GERÇEKLİKLERLE KARŞILAŞACAĞINI SÖYLÜYOR

Clark ve ikinci sıradaki Iowa güçlü bir sezon geçirdi. Hawkeyes, geçtiğimiz Cumartesi günü Maryland'e karşı kazandığı galibiyetin ardından 21-2'ye yükseldi.

Las Vegas Asları guardı Kelsey Plum şu anda NCAA kadınlar skor rekorunu elinde tutuyor. Pazar günü Super Bowl'da zirveye çıkmak istiyorsa Clark'ın önümüzdeki iki maçta 33 sayı ortalamasını yakalaması gerekecek. Clark bu sezon 11 maçı 33 veya daha fazla puanla tamamladı.

Caitlin Clark Maryland'e karşı

Iowa guard Caitlin Clark, 3 Şubat 2024 Cumartesi günü College Park, MD'de Maryland'e karşı oynanan NCAA kolej basketbol maçının ilk yarısında top sürüyor. (AP Fotoğrafı/Nick Wass)

Clark, 23 maç boyunca maç başına kariyerinin en yüksek puanı olan 32,4 sayı ortalamasını yakaladı.

Clark geçen sezon Yılın Ulusal Oyuncusu seçildi ve etkileyici performansını bu sezona da taşıdı.

Hawkeyes'ın bu sezon gittiği neredeyse tüm basketbol sahalarının biletleri tükendi. Biletler tükenmeden önce bilet alamayan taraftarlar, biletlerin bazen binlerce dolara mal olduğu ikincil piyasaya başvurmak zorunda kaldı.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Clark daha önce Chiefs'e desteğini açıklamıştı ve muhtemelen Pazar günü Las Vegas'ta Super Bowl LVIII'de San Francisco 49ers'la karşılaşacakları karşılaşmada Mahomes ve Kansas City'yi destekleyecek.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.