PGA Komiseri Jay Monahan, turun Suudi fonlarıyla rekabet edemeyeceğini ve bunun LIV birleşmesine yol açtığını söyledi: rapor

HalaycıBaşı

New member
PGA Tour ve LIV Golf arasındaki birleşme, bu hafta başlarında spor dünyasını şok etti, ancak görünüşe göre Jay Monahan’ın bunu kabul etmek için nedenleri var.

Wall Street Journal’a göre Monahan, çalışanlarına turun tahmini 620 milyar dolar ile övünen Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) ile rekabet etmeye devam edemeyeceğini söyledi.

Rapora göre, PGA zaten yasal ücretlerde 50 milyon dolar topladı ve turnuvalarında daha yüksek cüzdanlar için 100 milyon dolar daha ayırdı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

PGA Tour’un yetkilisi Jay Monahan, 7 Mart 2023’te Ponte Vedra Beach, Fla’da düzenlenen Oyuncular Şampiyonası öncesinde bir basın toplantısında medyaya konuşuyor. (Richard Heathcote/Getty Images)

Monahan’ın çalışanlara “Sınırsız parayla yabancı bir hükümetle rekabet edemeyiz” dediği bildirildi. “Zamanı gelmişti. … Bu anlaşmayı hayata geçirmek için mümkün olan en güçlü konumda olmayı bekledik.”

Birleşme, PGA, LIV ve DP World Tour ile ilgili bekleyen tüm davaları sona erdirir.

PGA’nın süper yıldızlarının tura sadık kalmasına rağmen, Monahan sadece PGA’nın eski rakibi ile birleşmekle kalmadı, oyuncularına bir notta PIF’in olacağını söyledi. “katkıda bulunmak … önemli bir finansal yatırım“anlaşmada.

Yeni anlaşma, PIF’in LIV Golf’ü de içeren golfle ilgili işletmelerini PGA Tour ve DP World Tour’unkilerle birleştirerek “tüm paydaşların bundan faydalanmasını sağlamak için” yeni, topluca sahip olunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş haline getirecek. Monahan, bu hafta başlarında yaptığı basın açıklamasında, oyunun en iyi oyuncuları arasında maksimum heyecan ve rekabet sağlayan bir model” dedi.

Greg Norman bakıyor

LIV Golf CEO’su Greg Norman, 27 Mayıs 2023’te Sterling, Va’daki Trump Ulusal Golf Kulübü’ndeki LIV Golf Invitational – DC’yi 18. sahadaki bir süitten izliyor. (Rob Carr/Getty Images)

Hareket, Monahan’ın 11 Eylül terörist saldırılarını PGA üyelerinin gemiyi atlamaması için bir neden olarak kullandığı yakın zamanda yeniden ortaya çıkan bir videoyla çelişiyor gibi görünüyor.

LIV’İ REDDİP PGA TOUR’DA KALAN GOLFÇÜLER YENİ GİRİŞİMDE HİSSEDAR ALABİLİR

Geçen yılki RBC Kanada Açık’ta Monahan, “Oyuncularla konuştum, bir oyuncu toplantısında konuştum. Ve birkaç oyuncuyla uzun süredir bireysel olarak konuştum,” dedi. “Ve önemli sonuçlar olduğunu bilmemek için bir kayanın altında yaşıyor olmanız gerektiğini düşünüyorum.

“Ve 11 Eylül’ün aileleriyle ilgili olarak, sevdiklerini kaybeden iki yakın ailem var. Bu yüzden kalbim onlar için yanıyor. hiç ayrılmayı düşündün mü: PGA Tour’a üye olduğun için hiç özür dilemek zorunda kaldın mı?”

Jay Monahan medyaya konuşuyor

PGA Tur Komiseri Jay Monahan, 24 Ağustos 2022’de Atlanta’daki East Lake Golf Club’da düzenlenen Tour Championship öncesi bir basın toplantısında konuşuyor. (Cliff Hawkins/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Monahan ayrıca Eylül ayında LIV ile ateşkes beklemediğini söyledi.