Polonyalı bisikletçi Tour of Flanders’da büyük kazaya neden oldu: ‘Buna neden olmak gibi bir niyetim yoktu’

HalaycıBaşı

New member
Polonyalı bisikletçi Filip Maciejuk, yarışmadan diskalifiye edildi. Flandre Turu Yetkililere göre, Pazar günü Belçika’da pas atmaya çalışırken büyük bir kazaya neden olarak birkaç sürücünün yaralanmasına neden olduktan sonra, daha fazla disiplinle karşı karşıya kalabilir.

23 yaşındaki Team Bahrain Victorious binicisi, erkekler Flanders Turu’nda bir manevra girişiminde bulunduktan sonra diskalifiye edildi. Belçikalı bisikletçi İngiliz bisikletçi Ben Turner’ın köprücük kemiği ve bacağı kırılan Tim Wellens.

Polonyalı Filip Maciejuk, 17 Ağustos 2022’de Furstenfeldbruck, Almanya’da düzenlenen Münih 2022 Avrupa Şampiyonası’nın 7. gününde Bisiklet Yolu – Erkekler Bireysel Zamana Karşı yarışında yarışıyor. (Adam Pretty/Getty Images)

Maciejuk Twitter’da yaptığı açıklamada, “Hatamdan ve bugün kazaya neden olduğum için gerçekten üzgünüm. Umarım olaya karışan herkesin sağlığı ve güvenliği yerindedir. Bu olmamalıydı ve benim kararıma göre büyük bir hataydı.”

TRANSGEND KADIN NEW YORK CITY BİSİKLET ETKİNLİĞİNİ BİRİNCİ YERDE BİTİRDİ

“Buna neden olmak gibi bir niyetim yoktu. Şimdi tek yapabileceğim hatam için özür dilemek ve gelecekte bundan ders çıkarmak.”

Olay, Maciejuk kaldırımdan geçmeye çalışırken meydana geldi. Görünüşe göre yol sona erdi ve Maciejuk’un bir su birikintisine çarpmasına ve hızla pelotona geri dönmesine ve bu süreçte birkaç sürücüye çarpmasına neden oldu.

Belçika'dan Jenno Berckmoes ve Flanders-Baloise Takımı, Belçika'dan Stan Dewulf ve Ag2R Citroën Takımı, Norveç'ten Martin Urianstad Bugge ve Uno-X Pro Bisiklet Takımı ve peloton, 107. Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres sırasında bir kazaya karıştıktan sonra 2023, Men's Elite, 02 Nisan 2023'te Brugge, Belçika'da Brugge'den Oudenaarde / #UCIWT'ye 273,4 km'lik bir günlük yarış.

Belçika’dan Jenno Berckmoes ve Flanders-Baloise Takımı, Belçika’dan Stan Dewulf ve Ag2R Citroën Takımı, Norveç’ten Martin Urianstad Bugge ve Uno-X Pro Bisiklet Takımı ve peloton, 107. Ronde van Vlaanderen – Tour des Flandres sırasında bir kazaya karıştıktan sonra 2023, Men’s Elite, 02 Nisan 2023’te Brugge, Belçika’da Brugge’den Oudenaarde / #UCIWT’ye 273,4 km’lik bir günlük yarış. (Jan de Meuleneir – Havuz/Getty Images)

Maciejuk bunu net bir şekilde ortaya koyarken, arkasında büyük bir yığılma oluştu.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Wellens, durumunu güncellemek için sosyal medyaya gitti. “Dört parça” olan köprücük kemiğini onarmak için ameliyat oldu.

Team INEOS Grenadiers’a göre Turner’ın sol kolunda radyal bir kırık vardı.

Maciejuk başka bir tweet’te “Pelotondan, takım arkadaşlarımdan ve taraftarlardan tekrar özür dilerim” dedi.

Polonya'dan Filip Maciejuk ve Team Bahrain Victorious, 02 Nisan 2023'te Brugge, Belçika'da Brugge'den Oudenaarde / #UCIWT /'ye 273,4 km'lik bir günlük 107. Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres 2023, Erkekler Elit yarışı sırasında yarışıyor.

Polonya’dan Filip Maciejuk ve Team Bahrain Victorious, 02 Nisan 2023’te Brugge, Belçika’da Brugge’den Oudenaarde / #UCIWT /’ye 273,4 km’lik bir günlük 107. Ronde van Vlaanderen – Tour des Flandres 2023, Erkekler Elit yarışı sırasında yarışıyor. (Tim de Waele/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Union Cycliste Internationale koordinatörü Peter Van Den Abeele, Maciejuk’un yönetim organının disiplin kurulu huzuruna çağrılacağını ve muhtemelen daha fazla disiplin cezasıyla karşı karşıya kalacağını söyledi.

VeloNews aracılığıyla “Örnek olmak istiyoruz” dedi. “Onun manevrası kesinlikle [wrong]. Sürücü arkadaşlarınızın güvenliğini asla tehlikeye atamazsınız.”