Rams savunma koordinatörü Raheem Morris, boğulmaktan kurtardığı 3 yaşındaki çocukla tekrar bir araya geldi

HalaycıBaşı

New member
Los Angeles Rams savunma koordinatörü Raheem Morris, bir kahraman rolünü oynadıktan iki haftadan kısa bir süre sonra boğulmaktan kurtardığı çocukla yeniden bir araya geldi.

Morris, Encore Las Vegas’taki havuzda 3 yaşındaki Wyatt adında bir çocuğu gördüğünde ailesiyle birlikte bir otelde tatil yapıyordu.

Bir cankurtaran çocuğa CPR yapmaya başladı, ancak Morris izlemek ve yardım etmek istemedi.

Bu nedenle, otomatik bir harici defibrilatör (AED) aramaya gitti.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Savunma koordinatörü Raheem Morris, 12 Eylül 2021’de Inglewood, Kaliforniya’da SoFi Stadyumu’nda Chicago Bears’ı 34-14 yendikleri sırada kenarda. (Harry How/Getty Images)

Morris, ABC’nin “Günaydın Amerika” programına “Çocuklarımın hepsi havuzda ve bir çığlık duyuyorum. Wyatt’ı havuz başında yatarken görüyorum ve o mavi” dedi. “Ve sen yalnızken tüm bunların paniğini hissedebiliyorum.”

Morris ve havuzdaki başka bir adam, Dr. Andrew Oleksyn, çocuğun hayata döndürülmesine yardım etti. Doktor CPR uygularken, Morris AED kullandı.

Morris, uygun ilk yardım eğitimi için Rams eğitim ekibine itibar etti ve protokolleri anlamasına yardımcı oldu.

“911’i arayan insanları gördüm, bu yüzden ilk sorum ‘AED nerede?” oldu. dedi Morris. “Geri döndüğümde, kompresyonları başlatabilecek bir doktorumuz vardı. AED’yi ona verdim, onun için açtım, pedleri çocuğa koydum ve sonunda iyileşti. Morris olaydan kısa bir süre sonra ESPN’ye söyledi.

2022'de Raheem Morris

Los Angeles Rams’tan savunma koordinatörü Raheem Morris, University of California Irvine’deki eğitim kampı sırasında 29 Temmuz 2022, Irvine, Calif. (Scott Taetsch/Getty Images)

JETLER HBO’NUN “SERT DÖKÜMLERİNDE” OLMAKLA İLGİLENMİYOR AMA NFL ONLARI YİNE ZORLAYABİLİR

Wyatt’ın annesi Kelseigh Stanley, GMA’ya “Olan her şeyi zihnimde toplamaya çalışmam gerçekten bir mucize” dedi.

“Tanrı hepsini doğrudan olmaları gereken yere yerleştirdi.”

AED’ler, “Pazartesi Gecesi Futbolu”nda mücadele ettikten sonra kalp krizi geçiren Damar Hamlin’i kurtarmak için kullanıldığından beri daha yaygın hale geldi. Morris, bu olayın yanı sıra Shaq Barrett’in 2 yaşındaki kızı boğulma ölümü, bu acil durumlar için farkındalığın ve hazırlığın artmasına yardımcı oldu.

Raheem Morris mini kampta

Los Angeles Rams’tan savunma koordinatörü Raheem Morris, Thousand Oaks, California’daki California Lutheran Üniversitesi’nde 8 Haziran 2022’de düzenlenen mini kampın ardından medyanın sorularını yanıtlıyor. (Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Morris, Rams ile altı sezon geçirdikten sonra üçüncü sezonuna Rams’ın savunma koordinatörü olarak giriyor. Atlanta Şahinleri.