Rekabetçi yemek yiyen Takeru Kobayashi sağlık sorunları nedeniyle emekli oldu: 'Artık açlık hissetmiyorum'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Japon rekabetçi yiyici Takeru Kobayashi Ünlü Nathan'ın Sosisli Sandviç Yeme Yarışması'nın altı kez kazananının artık iştahının kalmadığını ortaya çıkardığı yeni bir Netflix belgeselinde emekliliğini duyurdu.

46 yaşındaki Kobayashi, “Sağlığınızı Koruyun: Bağırsaklarınızın Sırları” filminde sağlıkla ilgili endişelerini anlattı. 20 yıllık kariyeri boyunca yaklaşık olarak yemek yediğini tahmin etti. 10.000 sosisli sandviç.

Japon Takeru Kobayashi, 4 Temmuz 2003'te New York City'deki Coney Adası'nda her yıl düzenlenen sosisli sandviç yeme yarışmasında 44 sosisli sandviçi yedikten sonra yorgunluk içinde oturuyor. Geçen yılki yarışmada 50 1/2 sosisli sandviçle dünya rekoru kıran Kobayashi, bu yıl da kolaylıkla kazandı. (Chris Hondros/Getty Images)

Kobayashi belgeselde “İnsanların aç olduklarını söylediklerini ve yemek yedikten sonra çok mutlu göründüklerini duyuyorum” dedi. “Bu insanları kıskanıyorum çünkü artık açlık hissetmiyorum.”

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bilgilendirici film, her biri kendine özgü sindirim sorunları yaşayan dört bireyin yaşamını konu alıyor. Kobayashi, karısının ortaya çıkardığı iştahsızlığın rekabetçi yemek yiyen kişinin günlerce yemek yemeden kalmasına yol açtığını anlatıyor.

“Bu kariyere başladığımdan beri vücuduma ne kadar zarar verdiğimi merak ediyordum” dedi.

Takeru Kobayashi yemek yarışmasından sonra

2001 yılında 12 dakikada 50 sosisli sandviç ve çörek yiyen tüm zamanların dünya rekoru sahibi Japon Takeru Kobayashi, 2002 yılında 50 1/2 sosisli sandviç ve çörek yiyerek kendi rekorunu kırdı. (Mychal Watt/WireImage)

HAVA GECİKMESİNDEN SONRA ERKEKLER SOSİSLİ YEME YARIŞMASINI JOEY CHESTNUT KAZANDI

Bir dizi testten geçtikten sonra Kobayashi'ye, bağırsak mikrobiyomu İyi görünüyordu, beyin taramaları endişe kaynağıydı, sonunda spordan uzaklaşmasına yol açan bir uyandırma çağrısıydı. .

“Rekabetçi beslenmeyi bırakmaya karar verdim. Son 20 yıldır yaptığım tek şey bu. Bir sonraki adımın ne getireceği konusunda endişeliyim ama aynı zamanda geleceğim için de heyecanlıyım. Karışık duygular içindeyim.”

Takeru Kobayashi bir yarışma sırasında

Rekabetçi yiyici Takeru Kobayashi, 4 Temmuz 2011'de New York City'de 230 Fifth Avenue'de uydu aracılığıyla 2011 Nathan'ın Ünlü Sosisli Sandviç Yeme Yarışması Yarışmacılarına meydan okuyor. (Cindy Ord/Getty Images)

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Kobayashi geri adım atsa da sosisli sandviçleri yakın zamanda menüden çıkarmayacak.

“Kariyerim boyunca beni rekabetçi yemekten daha çok etkileyen şey sosisli sandviç oldu. Onu sağlıklı Japon malzemeleriyle birleştirerek daha sağlıklı bir sosisli sandviç yaratmak istiyorum.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.