Ring spikeri, boks dünyasını sarsan kavga sonrası tartışmanın ardından istifa etti

HalaycıBaşı

New member
Geçen hafta sonu yapılan şampiyonluk mücadelesinin ardından yanlış kazananı söyleyen Amerikalı boks ringi spikeri istifa etti.

Cumartesi gecesi Avustralya'da Cherneka Johnson ve Nina Hughes arasında oynanan bir boks maçının ardından spiker Dan Hennessey, hakemin puan kartlarını okudu ve yanlışlıkla Hughes'un WBA horoz siklet şampiyonluğunun galibi olduğunu söyledi.

Hennessey, sosyal medyada ortaya çıkan tepkinin üstesinden gelinemeyecek kadar fazla olduğunu açıkladı.

Facebook'ta şöyle yazdı: “Nazik sözleriniz için hepinize teşekkür ederim. Ne yazık ki, dünya çapındaki tepki kesinlikle inanılmaz ve bu durum akıl sağlığımı öyle bir etkiliyor ki, bir şov daha yapacağım.” “Bu gösteriyi yapıyorum çünkü hâlâ sözümün eri biriyim… Dünyanın dört bir yanından tüm arkadaşlarımı seviyorum ve onlarla iletişimimi sürdüreceğim. Teşekkür ederim. Artık dünyanın kum torbası değilim. Ben yokum.”

İNGİLİZ BOXER PRO ÇIKIŞI ESNASINDA ÇÖKTÜKTEN SONRA ÖLDÜ

Hennessey, hakemin puan kartlarını okudu ve yanlışlıkla Nina Hughes'un WBA horoz sıklet şampiyonluğunun kazananı olduğunu söyledi. (George Tewkesbury/PA Görüntüleri, Getty Images aracılığıyla)

İstifa, Cumartesi günkü tartışmanın boks dünyasını şok etmesinden sonra geldi.

ESPN'den Joe Tessitore, tartışma nedeniyle Hennessey'e saldırdı.

“Birkaç dakika önce ring spikeriyle izlediğimiz bu tam anlamıyla palyaço gösterisinde, çöp amatör saatinde gördüklerimizi düzeltmek istiyorum” dedi.

Cumartesi günü Johnson ve Hughes biraz mesafe kat etti ve kavga hakemlerin kararına kaldı.

Her iki dövüşçü de yarışmayı kazandıklarını düşünüyordu ve jürinin nasıl puan vereceğini sabırsızlıkla bekliyordu.

Cherneka Johnson bakıyor

Bunun aksine, Cherneka Johnson gerçekten kazandığını duyunca çok mutlu oldu. (Warren Little/Getty Images)

Dövüşçüler ringin ortasında Hennessey ve hakeme katıldı ve Hennessey başlangıçta dövüşün galibinin Hughes olduğunu duyurdu.

Coşkulu boksör kutlamaya başladı ancak daha sonra hata fark edildi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dövüşçüler ringin ortasına geri çağrıldı ve Hennessey kendini düzelterek Johnson'ın bölünmüş kararla kazandığını ortaya çıkardı.

Muzaffer olandan mağlup olana kadar, Hughes şampiyon olduğunu duymaktan profesyonel kariyerindeki ilk kaybını yaşadığını duymaya geçmek zorunda kaldı.

Hughes diziden sonra Sky Sports aracılığıyla “Anlamıyorum” dedi. “Kazandığımı nasıl açıklayabilirler ve sonra skorları değiştirebilirler? Erkenden galip geldiğimi sanıyordum. Sonraki turlardan birkaçını kazandığını sanıyordum ama rahat bir şekilde kazandığımı hissettim.”

Şöyle ekledi: “Nasıl kazananı açıklayıp sonra skorları değiştirebildiğinizi anlamıyorum. Bu bir şaka. Büyük bir soyguna uğramış gibi hissediyorum. Bir rövanş olmalı. O dövüşü ben kaybetmedim. “

FRANK GORE Jr, '257 OYUNCU'NUN HİÇBİR ŞEKİLDE DAHA İYİ BEKLENTİLER OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Aksine Johnson gerçekten kazandığını duyunca çok sevindi.

Johnson, “Ben yargıç değilim ve yanlış karar verdikleri için mutluyum” dedi. “Nina zorlu bir dövüştü. Ben jüri değilim ama kesinlikle o dövüşü kazandığımı düşünüyorum. Bu maçı kazandığım için çok mutluyum.”

Duvarda asılı kırmızı boks eldivenleri çifti

Dan Hennessey, hakemin puan kartlarını okudu ve yanlışlıkla Hughes'un WBA horoz sıklet şampiyonluğunun kazananı olduğunu söyledi. Ardından gelen sosyal medya tepkisi başa çıkılamayacak kadar fazlaydı. (Adobe Stok)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İlk dramın ardından Hennessey, Facebook'ta özür diledi.

“Bu bana ait. Her şey benim üzerimde. Chernika Johnson V Nina Hughes tartışmasının tüm sorumluluğunu üstleniyorum” diye yazdı. “Yargıçlar değil, yaptırım uygulanan kurum değil. Ben.”

Şunları ekledi: “Bu olaya dahil olan herkesten özür diledim ve şimdi sizden özür diliyorum. Olanlar için üzgünüm. Tekrar söylüyorum, bu bana ait ve bir dahaki sefere yalnızca daha iyisini yapmaya çalışabilirim. Ofisteki en iyi günüm değil.”

Haberler'tan Ryan Gaydos ve Reuters bu rapora katkıda bulundu.