Ryan Blaney, Coca-Cola 600’de galibiyetsizlik serisini bitirdi

HalaycıBaşı

New member
Büyük bir yarış zaferini kutlamak için kalabalığın arasına dalmak, bir Penske Takımı olayı haline gelmiş gibi görünüyor.

Ryan Blaney, Pazartesi günü Charlotte Speedway’de yeniden planlanan Coca-Cola 600’ü kazanmak için William Byron’ı erteledi ve takım sahibi Roger Penske’ye Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Anma Günü hafta sonunun en iyi yarışlarını gözden geçirme fırsatı verdi.

Josef Newgarden, Penske Takımı için Pazar günü 19. Indianapolis 500 rekorunu genişleterek kazandı. Newgarden gibi, Blaney de arabasından atladı ve taraftarlarla galibiyeti kutlamak için kalabalığa tırmandı.

Blaney, “Sadece Josef yaptığı için yaptım” dedi. “Oldukça heyecanlıydım. Çok sık heyecanlanmam ama çok gaza geldim. Pazar günü Josef’in bunu yapmasına bayıldım. … ‘Josef gibi tribünlere çıkacağım ve’ dedim. biraz insan teması var.'”

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ryan Blaney, pivot, 29 Mayıs 2023 Pazartesi, Concord, NC’de Charlotte Motor Speedway’de bir NASCAR Cup Series otomobil yarışını kazandıktan sonra Victory Lane’de arabasında kutlama yapıyor (AP Fotoğrafı/Matt Kelley)

Blaney bunu bir metal konserinde çamurlu bir çukura atlamaya benzetti.

Birkaç dakika sonra, omuzlarından kaldırdığı 59 yarışlık galibiyetsizlik serisinin ağırlığıyla gözyaşlarını tutmaya çalıştı.

Blaney, “Artık kazanamayacakmış gibi hissetmeye başlıyorsunuz,” dedi. “Bir süredir kazanamamıştık ve bu zor olabiliyor. Bana inandıkları için 12’ye (ekibe) teşekkür etmek istiyorum.”

Blaney yeniden startta Byron’dan liderliği aldı ve Ağustos 2021’de Daytona’da Coke Zero Sugar 400’den bu yana ilk Cup Series yarışını kazanmak için son 26 turu yönetti.

Byron ikinci oldu, onu Martin Truex Jr., Bubba Wallace ve Tyler Reddick izledi.

Truex, Blaney’nin duygularının anlaşılır olduğunu söyledi.

Truex, “Performans göstermesi için çok fazla baskı altında” dedi. “Son yarışından bu yana pek çok yarış kazandılar. Eminim o galibiyet serisinin bir noktasında kendini sorgulamıştır. Kazanmak için pek çok fırsatı oldu ve bunlar elinden kaçtı. Bunlar en zoru. bir düşünün, muhtemelen ‘sonunda başardık’ diye düşünüyor.”

Penske Takımı, Indianapolis-Charlotte çift kafalılığını ilk kez süpürdü.

Indy 500 galibiyetinden sonra Newgarden’a mesaj attığını söyleyen Blaney, “Hafta sonunu süpürmek için üzerimizde baskı vardı” dedi. “Demek amaç buydu. Neyse ki bunu başaracak kadar iyi iş çıkardık.”

Blaney’nin galibiyeti, Penske’nin Detroit şehir merkezindeki sokaklarda bir hafta sonu yarışına ev sahipliği yapmasından sadece birkaç gün önce geldi. Detroit şehir merkezinde yarışın geri dönüşü, Penske’nin evim dediği şehre bir hediyesidir. Ardından 86 yaşındaki sürücü, henüz kazanamadığı çok az yarıştan biri olan Le Mans 24 Saat’e gidiyor.

DENNY HAMLIN, COCA-COLA 600’DEKİ “KABUL EDİLEMEZ” HAREKETTEN SONRA CHASE ELLIOTT’UN “YARIŞMAMASI GEREKTİĞİNİ” SÖYLEDİ

Ryan Blaney şapkasını eğiyor

Ryan Blaney, 29 Mayıs 2023 Pazartesi, Concord, NC’de Charlotte Motor Yarış Pisti’nde bir NASCAR Kupası Serisi otomobil yarışını kazandıktan sonra Victory Lane’de gülümsüyor (AP Fotoğrafı/Matt Kelley)

5 1/2 saatlik yarış, son 50 turda beş enkaz içeriyordu; bunlardan biri, geçen hafta All-Star yarışı galibi Kyle Larson’ın dönüp Kupa şampiyonu Joey Logano, Kyle Busch ve Christopher Bell’i geride bıraktığında 26’sı kaldı.

Blaney, önceki yeniden başlatmada Byron’ı geçmişti ve ardından son yeniden başlatmada tekrar ona atladı ve damalı bayrakla kaçtı.

Charlotte’ta yağmurlu bir hafta sonuydu, antrenman ve sıralama turlarını silip süpürdü ve yarışı Pazartesi gününe erteledi. Bu, sürücülerin Coca-Cola 600 tarihinde ilk kez NextGen arabalarında 1,5 millik ovalde tur atmadan yarışa başladığı anlamına geliyordu.

Daha fazla yağmur, yarışın 158 turun ardından yaklaşık bir saat boyunca kırmızı bayrakla işaretlenmesine neden olarak yılın en uzun Kupa yarışını daha da uzattı.

Savunan yarış şampiyonu Denny Hamlin, günü 186. turda bir enkazla sona erdikten sonra öfkeden kudurdu ve NASCAR’ı en popüler sürücüsü Chase Elliott’u askıya alması için çağırmaya sevk etti.

Hamlin, Hendrick Motorsports sürücüsünün, yarışın başlarında meydana gelen bir tozun ardından sağ arka tamponunu asarak onu kasıtlı olarak mahvettiğini iddia etti.

Hamlin, Elliott için “Bu bir öfke nöbeti ve önümüzdeki hafta yarışmamalı,” dedi. “Sağ arka kancalar kesinlikle kabul edilemez. Umurumda değil.”

Elliott, misilleme olarak Hamlin’i kasıtlı olarak mahvettiğini reddetti.

Ateşlenen tek kişi Hamlin değildi.

Yağmur gecikmesi sırasında televizyon kameraları, Aric Almirola’nın iki kelime alışverişinden sonra Wallace’ı iterken yakaladı. Wallace, tartışmayı neyin tetiklediğini söylemeyi reddetti ve ortaya çıkan şeye şaşırmadığını söyledi.

Wallace, “İki yüzle dolaştığınızda, elde ettiğiniz şey bu,” dedi.

JOHNSON’UN TAKIMI MÜCADELELERİ

Jimmie Johnson ve yeni Legacy Motor Club ekibi için zor bir geceydi.

Johnson, NextGen arabasındaki deneyimsizliği nedeniyle bir yarışa hiç bu kadar kötü hazırlanmadığını söyledikten sonra 78. turda tek arabalı bir kazada fırladı. Birkaç tur sonra 84 No’lu Chevy’sini duvarın arkasına aldı ve radyatör hasarına uğrayan Legacy takım arkadaşları Erik Jones ve Noah Gragson da ona katıldı.

Johnson döndükten sonra Gragson’a çarptı ve ikinci kez döndü ve tekrar duvarın arkasına geçti. En son bitirdi.

Johnson, “Bu aero paketle ilgili bilmediğim bir ders aldığımı düşünüyorum” dedi. “Geçmişte kullandığım arabadan çok farklı.”

HARVICK’İN SON ÇALIŞMASI

Kevin Harvick pozisyon için yarışıyor

Harrison Burton (21), 29 Mayıs 2023 Pazartesi, Concord, NC’de Charlotte Motor Speedway’de NASCAR Cup Series otomobil yarışında 4. virajdan çıkan Kevin Harvick’i (4) geçiyor. (AP Fotoğrafı/Matt Kelley)

Kevin Harvick son Coca-Cola 600 yarışını 11. sırada tamamladı.

Sezonun ardından emekli olan Harvick, 2011 ve 2013’te yarışı kazandı. Pazartesi günkü yarışa ön sıradan başladı, ancak hızla 20’li yaşların ortalarına geriledi ve yarışta hiçbir zaman önemli bir faktör olmadı.

HABERLER SUNULDU

BİR SONRAKİ

Kupa Serisi, Pazar günü Madison, Illinois’e gidiyor ve burada 2022 Kupa şampiyonu Joey Logano, World Wide Technology Raceway’deki açılış yarışını uzatmada Kyle Busch’u geride bırakarak kazandı.