Seahawks’tan Bobby Wagner, sürekli orman yangını tehdidiyle yaşamayı ve Hawaii trajedisinin onu nasıl etkilediğini anlatıyor

HalaycıBaşı

New member
Bobby Wagner neredeyse tüm yaşamını orman yangınlarının sürekli bir tehdit oluşturduğu bir bölgede geçirdi.

Seattle Seahawks’ın defans oyuncusu Los Angeles dışında büyüdü, Utah’ta üniversitede basketbol oynadı ve NFL kariyerinin tamamını – 11 sezonu Seahawks’ta, bir sezonu da Los Angeles Rams’ta – West Coast’u evi olarak görerek geçirdi.

Orman yangını felaketlerini önlemeye yardımcı olma fırsatı ortaya çıktığında bu şansı değerlendirdi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Seattle Seahawks’tan Bobby Wagner, 10 Eylül 2023’te Seattle’daki Lumen Field’da Los Angeles Rams’a karşı oynadığı maçtan önce. (Alika Jenner/Getty Images)

Wagner yakın zamanda felaketlerin meydana gelmesini önlemeye yardımcı olmak için Savunmayı Önleme programının bir parçası olarak USAA ile ortaklık kurdu.

Wagner, yakın zamanda Haberler ile yaptığı bir röportajda, “Sanırım bu sadece benim şehre olan sevgim ve anlayışımdan kaynaklanıyor. Pek çok insanın, bu kadar çok yağmur yağan bir yerde orman yangınlarının hala devam ettiğini anladığını sanmıyorum” dedi.

“Onlarla ortak olabilmek son derece muhteşem. Önleme savunmasını seviyorum çünkü benim yaptığım da bu; hücumların gol atmasını engellemeye çalışıyorum, kontrol edilemeyen yangınların olmasını önlemek istiyorum.”

Orman yangınlarının Wagner’in hayatında “her zaman önemli bir şey” olduğunu söylüyor. Ama belki de gördüğü en kötü şey bu yıl Hawaii’deki yangınlardı.

Wagner’in dahil olması için katalizör oldular.

Bobby Wagner ve USAA

Bobby Wagner, Washington’daki orman yangınlarının durdurulmasına yardımcı olmak amacıyla Savunmayı Önleme kampanyasının bir parçası olarak USAA ile ortaklık kurdu. (ABD)

Wagner, orman yangınları hakkında şunları söyledi: “Bu, insanların farkında olması gereken bir şey. … Sadece nasıl önleyebileceğimizi, nasıl olduğunu anlayabiliyoruz ve neyi kontrol edebileceğimizi kontrol edebiliyoruz.” insanlar.

“Bu çılgınlık. İnsanların hayatları etkileniyor. Futbolcular olarak, dünyada futbolla hiçbir alakası olmayan o kadar çok şey olduğunu hatırlıyorsunuz ki. Ancak bir platformunuz olduğunda, başkalarına yardım etme fırsatınız olduğunda, bu etkilendi… oradan gelen ve orada yaşayan birçok oyuncu var. Ailelerine yardım etmenin bir yolunu bulursunuz.”

EAGLES’TAN DARIUS SLAY, TAYLOR SWIFT’E ŞEFLERE KARŞI SUPER BOWL rövanş maçına katılmaması için yalvardı

Programın bir parçası olarak Wagner, Washington eyaletindeki ilk müdahale ekipleriyle bir araya geldi ve bu deneyimin “oldukça güzel” olduğunu söyledi.

Wagner, “Sadece aldıkları riskleri, yaptıkları şeyleri, bizim oyunumuzla onların yaptıkları arasındaki benzerliği anlamak için” dedi. “Hayat kurtarıyorlar ve bu ülkeyi etkileyen, belki de gerektiği kadar vurgulanmayan pek çok şey yapıyorlar. Gerçekten harika.”

Bobby Wagner itfaiyeciyle birlikte

Bobby Wagner bir itfaiyeciyle el sıkışıyor. (ABD)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Wagner’in Seahawks’ı, New York Giants’a karşı 11 çuvallık performansının ardından 3-1 öne geçti.

“Bulunduğumuz yerde kendimizi gerçekten iyi hissediyoruz. 3-1 olmamıza rağmen savunma tarafında gelişmek için çok fazla alanımız var. Hücum tarafında gelişmek için çok fazla alanımız var” dedi. “Hala sağlıklı adam yetiştiriyoruz. Bu takımın henüz potansiyeline ulaştığını düşünmüyorum, bu iyi bir şey. Sezon sonuna kadar gelişmeye devam etmek ve potansiyelinize doğru zamanda ulaşmak istiyorsunuz.”

“Gerçekten bazı iyi şeyler yapabileceğimizi hissediyorum. Ama dürüst olmak gerekirse, çok ileriyi düşünmeden her seferinde bir maç almak gerekiyor. Ama geldiğimiz nokta hoşuma gidiyor.”