‘Selfie çekmek istediği’ iddia edilen Tour de France seyircisi büyük kazaya neden oldu

HalaycıBaşı

New member
Pazar günü Fransa Bisiklet Turu’nun 15. etabında Wout Poels zafere tırmanırken Jonas Vingegaard sarı mayoyu giymeye devam etti, ancak olay da dramatik bir şekilde gerçekleşti.

Etkinliğe yaklaşık 52 kilometre kala, iddiaya göre yol kenarındayken elinde cep telefonu tutan bir seyirci yanlışlıkla Amerikalı binici Sepp Kuss’a dokundu ve onun ve diğer birkaç binicinin düşmesine neden oldu.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eritreli Biniam Girmay, 16 Temmuz 2023 Pazar günü Tour de France’ın 15. etabında kaza yaptıktan sonra soldaki Belçikalı Olivier Naesen’den yardım eli alıyor. (AP Fotoğrafı/Daniel Cole)

Kuss daha sonra Cycling News aracılığıyla “Yola yaslanmış bir seyirci vardı, sanırım. Aniden oldu ve bu Turun bir parçası, birçok insan var” dedi. “İdeal olarak bu olmazdı, ancak bu dünyadaki en büyük bisiklet yarışı ve pek çok insan tam olarak neler olup bittiğini bilmiyor.”

“Bir kasabada bir daralma oldu. Arayı kapatmak için pelotonu (sürüyü) yavaşlatmaya çalışıyorduk ve sonra ne yazık ki biri selfie çekmek istedi. Gerçekten görmedim. gelen.”

DÜNYA ŞAMPİYONU TRANS CİNS BİSİKLETÇİSİ KATILIM POLİTİKASI KONUSUNDA SPOR YÖNETİM ORGANINI YIRTIKLAR: ‘İĞRENCİ’

Biniciler 15. etapta kaza yapıyor

Biniciler, 16 Temmuz 2023 Pazar günü Fransa Bisiklet Turu’nun 15. etabında kaza yaptıktan sonra ayağa kalktı. (AP Fotoğrafı/Daniel Cole)

Vingegaard, hayranlara yollardan inen sürücülerin farkında olmalarını hatırlattı.

Genel lider, “Seyircilere yarışın tadını çıkarmalarını ve yolda durmadan veya üzerimize bira dökmeden orada bize tezahürat yapmalarını söylemek istiyorum” dedi. “Lütfen, sadece yarışın tadını çıkar.”

Cofidis ekibi şunları ekledi: “Lütfen dikkatli olun. Böylece parti hem biniciler hem de sizin için bir parti olarak kalsın. Akıllara durgunluk veren anılar yaratmak için cep telefonuna ihtiyacınız yok.”

HABERLER SUNULDU

Jonas Vingegaard podyumda

Genel liderin sarı mayosunu giyen Danimarkalı Jonas Vingegaard, 16 Temmuz 2023 Pazar günü Tour de France’ın 15. etabının ardından podyumda kutlama yapıyor. (AP Fotoğrafı/Daniel Cole)

Organizatörler, olaydan sonra hayranlardan “sürücülere dikkat etmelerini” de istedi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.