Sharks, Devils’ten kaleci Mackenzie Blackwood’u aldı ve şimdi Erik Karlsson’u takaslamak istiyor

HalaycıBaşı

New member
San Jose Sharks bir kaleci edinmiş olsa da, hala en iyi oyuncularını takas etmek istiyor.

The Sharks, Salı günü New Jersey Devils’ten kaleci Mackenzie Blackwood’u satın aldı. Hala Norris Trophy ödüllü defans oyuncusu Erik Karlsson’u bir rakiple takas etmek istiyorlar.

Genel menajer Mike Grier, “Stanley Kupası için rekabet etme şansına sahip olmak istiyor,” dedi. “Bunu ve kariyerinde bulunduğu zaman çizelgesinin, bu şeyi yeniden inşa etme sürecimizde bulunduğumuz yerle pek uyuşmadığını anlıyorum.”

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

New Jersey Devils’in 29 numaralı Mackenzie Blackwood, 08 Nisan 2023’te Boston, Massachusetts’te TD Garden’da Boston Bruins’e karşı üçüncü periyotta gol atıyor. Bruins, Devils’i 2-1 mağlup ederek NHL’nin tek sezon galibiyet rekorunu 62 galibiyetle eşitledi. (Maddie Meyer/Getty Images)

Grier, geçtiğimiz sezon takas süresinin dolmasından bu yana meslektaşlarıyla Karlsson hakkında konuştu, ancak bu, başarması zor bir manevra. Karlsson 33 yaşında ve NHL’deki beşinci en yüksek sınırla dört sezon daha sözleşmesi var: 11.5 milyon dolar.

Ve bu hafta NHL’de yapılan diğer bazı hamleler gibi saf bir maaş dökümü olmayacak, Boston’un Taylor Hall’u iki deneyimsiz defansın hakları için Chicago’ya göndermesi ve St. Louis’in Philadelphia’dan Kevin Hayes’i altıncı tur için alması dahil. . Karlsson’un fiyatı daha yüksek olacak.

Pazartesi gecesi Norris’i kariyerinde üçüncü kez kazandıktan sonra Karlsson, Kupayı kazanabilecek bir takımda oynama arzusunu dile getirdi.

Karlsson, “Hala harika bir yıl geçirdiğimi hissediyorum ve tüm yol boyunca iyi hissettim, ancak dahası da varmış gibi hissediyorum.” “İlerlemek için beni heyecanlandıran şey bu.”

OILERS’ CONNOR MCDAVID, NHL’NİN GURUR TEMALI ISINMA FORMALARINDAN UZAKLAŞMASININ HAYAL KIRIKLIĞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Erik Karlsson kupa ile poz veriyor

San Jose Sharks hokey oyuncusu Erik Karlsson, 26 Haziran 2023 Pazartesi günü Nashville, Tenn’de düzenlenen NHL Ödüllerinde Norris Kupasını kazandıktan sonra poz veriyor. (AP Fotoğrafı/George Walker IV)

Karlsson, Montreal’in Doug Harvey’i 1961’de New York Rangers’a göndermesinden bu yana takas edilen ilk Norris kazananı olacaktı.

En büyük soru ne alacağıdır. Flyers, önümüzdeki üç yıl boyunca Hayes’in maaşının yarısını elinde tuttuktan sonra, Grier bunu Karlsson’u taşımak için yapmayacağını söyledi.

Neden? “Çok para olduğu için mi?” Grier dedi.

“Eric özel bir oyuncu” diye ekledi. “Şeref Listesi oyuncusu olma yolunda. O sağlıklı. Bence geçen yıl sağlıklı olduğunu kanıtladı. O, bu ligdeki pek çok oyuncu gibi hücumu yönlendiren özel bir oyuncu.”

HABERLER SUNULDU

Erik Karlsson paten

Erik Karlsson 65 numara San Jose Sharks, 13 Nisan 2023’te Edmonton, Alberta, Kanada’daki Rogers Place’de Edmonton Oilers’a karşı oynanan maçta kayıyor. (Getty Images aracılığıyla Andy Devlin/NHLI)

Karlsson geçen sezon 25 gol attı ve 76 asist yaptı. 1991-92’de Brian Leetch’ten bu yana bir sezonda 100 sayıyı aşan ilk defans oyuncusu oldu.

Grier, gazetecilerle görüntülü görüşme yaptığında, çok geçmeden duyurulan bir takas olan Blackwood’u satın alması hakkında yorum yapmaya hazır değildi. San Jose, 26 yaşındaki netminder için altıncı turda 164 numarayı New Jersey’e gönderdi.

Blackwood, playoffların ikinci turuna çıkmalarına yardımcı olan Vitek Vanecek ve Akira Schmid’in varlığı nedeniyle Devils’in ileriye dönük planlarında artık yoktu.