Spor yıldızları Donald Trump mitingindeki silahlı saldırıya tepki gösterdi

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişmek için Haberler'e katılın

Maksimum makale sayınıza ulaştınız. Okumaya devam etmek için giriş yapın veya ÜCRETSİZ bir hesap oluşturun.

E-postanızı girip Devam'a basarak, Haberler'in Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz. Bu politikaya Finansal Teşvik Bildirimimiz de dahildir.

Geçerli bir e.

Sorun mu yaşıyorsunuz? Buraya tıklayın.

Cumartesi günü eski Başkan Trump'a suikast girişimi olarak adlandırılan olayda silah sesleri duyuldu.

Eski başkan, Pensilvanya'nın Butler kentinde bir miting düzenledi, ardından birkaç el silah sesi duyuldu ve Gizli Servis ona “yere yat” dedi.

Trump sahneden inmeden önce kalabalığa bir yumruk attı. Kampanyası, tıbbi bir tesise gittiğini ve “güvende” olduğunu söyledi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN TIKLAYIN

Cumhuriyetçi başkan adayı eski Başkan Trump, 13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Pensilvanya'nın Butler kentinde düzenlenen bir kampanya mitinginde ABD Gizli Servisi ajanları tarafından çevreleniyor. (AP Fotoğrafı/Evan Vucci)

Olayın ardından spor dünyasının önde gelen yıldızlarından bazıları hem olayı kınadı hem de Trump'a destek verdi.

UFC dövüşçüsü Evan Elder da, saldırıdan sadece birkaç saat sonra Trump'ın dövüşü kazanmasının ardından ona seslendi.

Haberler'e konuşan kaynaklar, saldırganın Gizli Servis'in karşı keskin nişancı timi tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Trump, “Sağ kulağımın üst kısmını delen bir kurşunla vuruldum” ifadelerini kullandı.

Donald Trump, bir kampanya mitingi sırasında çok sayıda silah sesi duyulurken kanlı bir yüzle jest yapıyor

Cumhuriyetçi başkan adayı ve eski Başkan Trump, 13 Temmuz 2024'te Pensilvanya'nın Butler kentindeki Butler Çiftlik Fuarı'nda düzenlenen bir kampanya mitingi sırasında silah sesleri duyulduktan sonra güvenlik görevlileri tarafından destekleniyor. (REUTERS/Brendan McDermid)

UFC'DEN DANA WHITE, CUMHURİYETÇİ MİLLİ KONGRESİ'NDE DONALD TRUMP'IN ADAYLIĞINI KABULÜNDEN ÖNCE GELECEK: RAPOR

“Pensilvanya'nın Butler kentinde gerçekleşen silahlı saldırıya hızlı müdahaleleri için Amerika Birleşik Devletleri Gizli Servisi'ne ve tüm kolluk kuvvetlerine teşekkür etmek istiyorum. En önemlisi, mitingde öldürülen kişinin ailesine ve ayrıca ağır yaralanan başka bir kişinin ailesine başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum,” dedi bir açıklamada.

Cumhuriyetçi başkan adayı eski Başkan Donald Trump için bir kampanya miting alanı

Cumhuriyetçi başkan adayı eski Başkan Trump'ın seçim mitingi için 13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Pensilvanya'nın Butler kentinde düzenlenen miting alanı boş ve molozlarla dolu. (AP Fotoğrafı/Evan Vucci)

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

“Böyle bir eylemin ülkemizde gerçekleşebilmesi inanılmaz. Şu anda ölmüş olan tetikçi hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Sağ kulağımın üst kısmını delen bir kurşunla vuruldum. Bir şeylerin ters gittiğini hemen anladım çünkü vızıldayan bir ses, atışlar duydum ve kurşunun cildi yırttığını hissettim. Çok fazla kanama oldu, o zaman ne olduğunu anladım. TANRI AMERİKA'YI KORUSUN!”

Haberler Digital'ı takip edin X'te spor haberlerive abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.