Steelers'ın Justin Fields'ın beşinci yıl opsiyonunu reddetmesi bekleniyor: rapor

HalaycıBaşı

New member
Oyun kurucu atlıkarınca duracak gibi görünmüyor Pittsburgh'da yakın zamanda.

Steelers, Justin Fields'ı geçen ay Chicago Bears'la düşük riskli bir takasla, gelecek yılın draftında koşullu altıncı tur draft hakkı karşılığında satın almıştı. ESPN'e, Pittsburgh, Fields'ın 25 milyon dolarlık beşinci yıl opsiyonunu almayı planlamıyor.

Chicago Bears'ın 1 numarası Justin Fields, 7 Ocak 2024'te Green Bay, Wisconsin'de Lambeau Field'da Green Bay Packers'a karşı ilk yarıda koşmaya başladı. (John Fisher/Getty Images)

Karar, Steelers'ın Russell Wilson'la ligdeki 1,21 milyon dolarlık tecrübeli futbolcunun asgari maaşı konusunda bir yıllık anlaşma imzalamasının ardından geldi; bu da her iki oyun kurucunun da sezon sonuna kadar sözleşme uzatması için yarışacağı anlamına geliyor.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Geçen ay Florida'da düzenlenen yıllık NFL sahipleri toplantısında baş antrenör Mike Tomlin, Wilson'ın deneyiminden bahsetti ancak şunları söyledi: Alanlar fırsat bulacak başlangıç rolü için rekabet etmek.

Tomlin, “Rekabete dirençli değiliz, ancak daha önce de birkaç kez belirttiğim gibi, konumlandırmanın uygun olduğunu düşünüyorum… ve kullandığım terim, Russell'ın pole pozisyonunda olduğu” dedi. “Peki neden bu terimi kullanıyorum? Çünkü resmi olarak çalışmadığımız bu dönemde bunun faydalı olduğunu düşünüyorum. Ulusal Futbol Ligi'ndeki deneyimi ve süreci mükemmelleşti.”

Justin Fields ısınıyor

Chicago Bears'ın 1 numarası Justin Fields, 07 Ocak 2024'te Green Bay, Wisconsin'de Lambeau Field'da Green Bay Packers'a karşı oynayacağı maç öncesinde ısınıyor. (Patrick McDermott/Getty Images)

NFL YÖNETİCİSİ, STEELERS'IN EĞİTİM KAMPINDAN SONRA RUSSELL WILSON'DAN 'DEVAM ETTİĞİNİ' GÖRÜYOR: RAPOR

Tomlin şöyle devam etti: “İnsanların gerçekten kazanmaya adadıkları her şeyi yılın bu zamanında yapıyorlar; Russell bu kaynaklara ve yapıya sahip.” “İşte bu yüzden onun pol pozisyonunda olduğunu söylüyorum. Bu sadece yılın bu zamanı için iyi olduğunu düşündüğüm bir sinerji yaratıyor. Yarışma zamanı geldiğinde kamp benzeri ortamlarda antrenman yapıyoruz ve stadyumlara gidiyoruz ve bu şekilde, belli ki Justin'e insanlara bunu gösterme fırsatı verilecek.”

Bir zamanlar geleceği olarak görülüyordu ayılar Organizasyonda Fields, Chicago'da sadece üç sezonun ardından takas edildi. Bu süre zarfında 6.674 yarda boyunca 958 pasın 578'ini 40 touchdown ve 30 müdahale ile tamamladı.

Justin Fields yarışıyor

Chicago Bears'ın 1 numarası Justin Fields, 31 Aralık 2023'te Chicago, Illinois'de Soldier Field'da Atlanta Falcons'a karşı mücadele ediyor. (Justin Casterline/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Kariyerinde sadece 300 yardlık bir pas oyunu var.

Bu arada Steelers'ın oyun kurucu odası tamamen değişti. Kenny Pickett, Wilson'ın gelişinden kısa bir süre sonra takas talebinde bulundu, Mitch Trubisky'nin görevi sona erdi ve Mason Rudolph, Tennessee Titans'la sözleşme imzaladı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.