Stephen A. Smith, “First Take” yardımcı sunucularının MVP yarış tartışmasında “çok ileri gittiğini” söylüyor: “Rahatsız ediciydi”

HalaycıBaşı

New member
Mart ayında ESPN analisti Kendrick Perkins, Nikola Jokic’in Beyaz olduğu için NBA MVP’si seçilmek için favori olduğunu ima etti. Joel Embiid sonunda ödülü kazandı.

Perkins’in yardımcı sunucusu JJ Redick, Perkins’in fikrini oldukça hızlı bir şekilde kapattı, ancak işler aynı hızla tuhaflaştı.

Redick, Perkins’e meydan okuduğunda, Perkins kendi düşüncesinden geri adım attı ve soğukkanlı kafalar galip geldi.

“First Take”in ana sunucusu Stephen A. Smith, kişilikler arasında pek çok gariplik olduğunu itiraf etti.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Stephen A. Smith, 10 Nisan 2023’te New York’ta düzenlenen Semafor Medya Zirvesi’nde sahnede konuşuyor. (Michael Loccisano/Semafor için Getty Images)

Smith, ikilinin tartışmada “çok ileri” gittiğini söyledi.

“JJ Redick’in konuyla ilgili hissettiği öfkeyi bilmiyordum, en azından bana öfke gibi geldi. Bir yandan o geldiğinde, nasıl ve neden böyle hissettiğini anladım. Perk’ün söyledikleri yüzünden. Öte yandan JJ’e “Bu senin programdaki meslektaşın. Madem öyle hissediyorsun, ona böyle gelmek zorunda mıydın?” Çünkü rahatsız oldu,” dedi Smith, Bill Simmons’ın podcast’inde.

Smith, “JJ ve Kendrick olayı kendileriyle ilgiliymiş gibi gösterdiler. İşte o zaman bunun kötü olduğunu anladım ve devreye girdim,” diye devam etti Smith. “Ama rahatsız oldu.”

Kendrick Perkins, NBA Draft Combine'dan bildiriyor

ESPN Analisti Kendrick Perkins, 18 Mayıs 2022’de Chicago’daki Wintrust Arena’da 2022 NBA Draft Combine hakkında rapor veriyor. (Getty Images aracılığıyla Jeff Haynes/NBAE)

Smith ayrıca Perkins’in sadece bir noktaya değinmeye çalıştığını ancak bunu yapmak için biraz fazla çabaladığını söyledi. Hatta Perkins, yanlış bir şekilde NBA MVP seçmenlerinin ağırlıklı olarak Beyaz olduğunu iddia ederek ESPN’yi bir özür yayınlamaya zorladı.

Smith, “Gösteriye getirdiğim herkes, onlardan talep ettiğim şey bu. Gerçek otantik benliğiniz olun,” dedi. “Buraya sahte s— ile gelmeyin. Ben veya izleyicilerimiz size bakıp bir şeyler uydurduğunuzu veya sadece etki için bir şeyler söylediğinizi düşünmeyin.

VICTOR WEMBANYAMA, NBA’İN AVRUPA BASKETBOLUNDAN DAHA FİZİKSEL OLDUĞUNU SÖYLEDİ

“Bunu hissetmeniz gerekiyor. Yine de burada işler zorlaşıyor. Bazen bir tartışmanın hararetinde bir şeyler söylersiniz ve sonra kendinizi yakalarsınız. Ve ‘Oh s—, ne var’ dersiniz. Az önce mi söyledim?”

Redick o sırada “Stephen A. (Smith), sana alınmak istemiyorum. Ve ‘First Take’e alınmak istemiyorum çünkü bu gösterinin son derece değerli olduğunu düşünüyorum,” dedi Redick o sırada. “Her gün bu masada olmak bir onur. Gerçekten öyle. Ama az önce tanık olduğumuz şey, bu şovdaki sorun. Gerçekte var olmayan anlatılar yarattığımız yer. İma ettiğiniz ima – Beyaz NBA (ödüller) için oy kullanan seçmenler ırkçıdır, Beyazları tercih ederler. Az önce bunu söyledin.”

JJ Redick yayınları

JJ Redick, Los Angeles Lakers ile Denver Nuggets arasında 26 Ekim 2022’de Denver, Colo’daki Ball Arena’da oynanacak bir maçı duyuruyor. (Jamie Schwaberow/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Perkins, “sadece gerçekleri belirttiğini” söyledi, ancak bunu ırkla ilgili yaptığını reddetti.

Jokic ve Denver Nuggets, franchise tarihindeki ilk NBA Finallerini kazanmaya devam etti.