Steve Kerr, Draymond Green’in süresiz uzaklaştırılmasının ona ‘değişim fırsatı’ verdiğini söyledi

HalaycıBaşı

New member
Golden State Warriors’ın yıldızı Draymond Green, dört kez All-Star seçilen Phoenix Suns’ın merkezini çılgınca vurmasının ardından takımdan süresiz olarak uzak kalacak. Yusuf Nurkic Salı günü yüzüne.

Green, bu sezon üçüncü, kariyerinin ise 18’inci kez oyundan atıldı. Bu yılın başında 5 maç ceza almıştı Minnesota Timberwolves Rudy Gobert’in ortasında boğulma tehlikesi var.

Golden State Warriors’ın 23 numaralı forveti Draymond Green, 12 Aralık 2023’te Phoenix’teki Footprint Center’da üçüncü çeyrekte Phoenix Suns’ın pivotu Jusuf Nurkic’e (20 numara) faul çağrısı yapılmasının ardından tepki gösterdi. (Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports)

NBA’in sabrı tükendi ve Green’i çarşamba günü uzaklaştırarak, “oynamaya dönmeden önce belirli takım ve lig koşullarını karşılaması gerekeceğini” söyledi.

NBA YILDIZI KEVIN DURANT, ESKİ TAKIM ARKADAŞI DRAYMOND GREEN’İN CEZALANDIRILMASINDAN SONRA ‘İHTİYACI OLAN YARDIMI ALMASINI’ UMUYOR

Warriors koçu Steve Kerr Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Ben cezanın mantıklı olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bana göre bu, basketboldan daha fazlası. Bu, Draymond’a yardım etmekle ilgili. Bu, Draymond’un uzaklaşması ve hayatındaki yaklaşımını değiştirmesi için bir fırsat. Ve bu yapılması kolay bir şey değil.”

“Bu, ‘Tamam. Beş maç oynayacağız. Sonra iyileşecek’ diyeceğiniz bir şey değil.’ Lig bunu yaptı, Rudy ile yaşanan olaydan sonra beş maç yaptı. [Gobert]. Cevap bu değil. Bir numara seçmek için.”

Green, kazanan organizasyonun lideri olarak her zaman duygusal bir oyuncu olmuştur. dört şampiyonluk sekiz yıllık bir süre boyunca. Ancak geçen yıl Green’de fiziksel kavgalara yol açan çok sayıda patlama yaşandı.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Steve Kerr bir çağrıya yanıt verdi

Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, 30 Kasım 2023’te San Francisco’da Chase Center’da oynanan NBA basketbol maçının ilk yarısında hakemlerin LA Clippers’a karşı yaptığı çağrıya tepki gösteriyor. (Thearon W. Henderson/Getty Images)

Green takım arkadaşına yumruk attı Ürdün Poole 2022-23 sezonu öncesi antrenman kampı sırasında yüzüne çarptı ve 2023 play-off’ları sırasında Sacramento Kings forveti Domantas Sabonis’in göğsüne bastığı için bir maç cezalıydı.

Daha sonra Kasım ayında, Timberwolves ile bir tartışma sırasında Gobert’i boğduğu için lig tarafından beş maç uzaklaştırılmıştı.

Kerr, “Cevap Draymond’a yardım etmektir” dedi. “Ona ihtiyacı olan yardımı vermek. Ona sadece ona, takımımıza değil, aynı zamanda hayatının geri kalanında da yardımcı olacak bir değişiklik yapma fırsatı verin. Bu sadece sahadaki bir patlamayla ilgili değil. onun hayatı hakkında.”

Kerr, Green’e olan sevgisini dile getirerek, onu “sadakatinden, bağlılığından, tutkusundan” dolayı sevdiğini ancak Green’in değişmesi gerektiğini ifade etti.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Draymond Green atıldıktan sonra

Golden State Warriors’ın 23 numaralı oyuncusu Draymond Green, 12 Aralık 2023’te Phoenix’te Footprint Center’da Phoenix Suns’a karşı oynanan NBA maçının ikinci yarısında bariz bir faul nedeniyle oyundan atıldıktan sonra tepki gösterdi. Suns, Warriors’ı 119-116 mağlup etti. (Christian Petersen/Getty Images)

Kerr, “O adama yardım etmeye çalışıyorum” diye devam etti. “Çünkü Rudy’yi yakalayan, Rudy’yi boğan, Jusuf’a sert bir darbe indiren, geçen yıl Jordan’a yumruk atan kişi değişmesi gereken adam. Ve bunu biliyor. Ondan önceki her şey, on yılı aşkın bir süredir oyna, biz aslında neyden bahsediyoruz, hakeme bağırdığımız veya top attığımız için oyundan atılmaktan bahsediyoruz.

“Fakat geçen yıla baktığınızda ne olduğu çok açık. Değişim fırsatına ihtiyacı var ve süresiz uzaklaştırma ona bu fırsatı veriyor.”

Altın devlet 10-14 sezonuna başlayıp Kasım ayında üst üste altı maç kaybederek kapıdan çıkmakta zorlandı.

Joe Morgan, Haberler’un Spor Muhabiridir.