Tenis yıldızı Coco Gauff, Jimmy Butler’ın NBA Finalleri biletlerini playofflar başlamadan önce teklif ettiğini söyledi

HalaycıBaşı

New member
Dünyanın 6 numaralı kadın tenisçisi Coco Gauff, kariyerindeki ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazanmak için Fransa Açık’ta yarışacak olan Paris’te.

Seyahat etmediği zamanlarda evini, en sevdiği NBA takımı Miami Heat’in evi olan Güney Florida’ya çeviriyor.

Pazartesi günü Heat, Doğu Konferansı finallerinin 7. maçında Boston Celtics’i yenerek NBA Finalleri biletini aldı.

Salı günü Roland Garros’ta düzenlediği basın toplantısında Guaff, normal sezonda Heat yıldızı Jimmy Butler’ın kendisini Finallerdeki Heat maçını izlemesi için davet ettiğini açıkladı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Coco Gauff, 23 Mart 2023’te Miami Gardens, Fla’da düzenlenen Miami Open’daki ikinci tur maçında Kanadalı Rebecca Marino’yu mağlup ettikten sonra Miami Heat’ten Jimmy Butler ile karşılaştı. (Robert Prange/Getty Images)

Gauff, Butler’a NBA playofflarının çoğunda tenisle meşgul olacağını söylediğini kaydetti.

Gauff, Butler’a verdiği yanıt hakkında “‘Burada olmayacağım’ dedim” dedi. “‘Madrid’de olacağım, ardından Roma ve ardından Fransa’da olacağım.’ Sonra, “Tamam, finallere çıktığımızda, ailen bilet istiyorsa bana haber ver” dedi. Yani bu, daha playofflara çıkmadan önceydi.”

MIAMI HEAT YILDIZI JIMMY BUTLER, BİR ŞAKA İÇİN COUNTRY MÜZİĞİNE NASIL AŞIK OLDUĞUNA İLİŞKİN HİKAYEYLE VİRAL OLUYOR

Gauff’ın zaman çizelgesine göre Butler, Nisan ayında, yani Heat’in sezon sonrası için yer bulmasından önce, Final biletleri sözü verdi.

Gauff, “‘Oh, gidiyoruz. Finallere gidiyoruz’ gibiydim,” diye devam etti. “İşte benim ‘Jimmy Butler hikayem’ bu. Play-off’lara kalifiye bile olmadan önce Finallere gideceğimizi söyledi ve ben bu zihniyeti gerçekten seviyorum.”

7. maçta Jimmy Butler

Miami Heat’ten Jimmy Butler, 29 Mayıs 2023, Boston’da TD Garden’da Doğu Konferansı finallerinin 7. maçında Boston Celtics’e karşı üçüncü çeyrekte dripling yapıyor. (Maddie Meyer/Getty Images)

Miami, geçen sezonun play-off’larına Doğu Konferansı’nda 1 numaralı seri başı olarak girdi. Ancak takım bu sezonu 44-38’lik bir rekorla bitirdi ve ilk play-in maçını Atlanta Hawks’a kaybetti. Heat, bir sonraki eleme turnuvası maçında Chicago Bulls’u mağlup ettikten sonra, bu yılki sezon sonrasına sekizinci seri başı olarak girdi.

O zamandan beri Heat, 1 numaralı seribaşı Bucks’ı, 5 numaralı seribaşı Knicks’i ve 2 numaralı seribaşı Celtics’i playoffların dışında bıraktı. Heat, 1 Haziran’dan itibaren NBA Finallerinde Denver Nuggets ile oynayacak.

Jimmy Butler smaç

Miami Heat forveti Jimmy Butler (22), TD Garden’da düzenlenen 2023 NBA playoffları Doğu Konferansı finallerinin 7. maçının dördüncü çeyreğinde Boston Celtics guardı Jaylen Brown’a (7) karşı smaç attı. (Winslow Townson/USA Today Sporları)

Sadece bir diğer 8 numaralı tohum, NBA’in şampiyonluk turu olan 1999 Knicks’e yükseldi.

Butler ve Heat artık resmi olarak Finallere katılmaya hak kazanmış olsalar da, Guaff’ın bir maç yakalayıp yakalayamayacağı hala belirsizliğini koruyor. Fransa Açık’ta açılış turu maçını kazandı. Perşembe günü ikinci turda Avusturyalı Julia Grabher ile karşılaşacak.

HABERLER SUNULDU

Gauff, Fransa Açık finaline yükselirse, 10 Haziran’da orta sahaya çıkacak. Heat’in 9 Haziran’da 4. Maça ev sahipliği yapması planlanıyor.

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.