Tiger Woods hastalık nedeniyle Genesis Invitational'dan çekildikten sonra 'hayal kırıklığına uğradı'

HalaycıBaşı

New member
Tiger Woods' Rekabetçi golfe dönüş kısa sürdü ve Genesis Invitational'da yalnızca 24 delik sürdü.

Woods, grip benzeri semptomlar nedeniyle yalnızca altı çukuru tamamladıktan sonra Cuma günü turnuvadan çekildi.

Tiger Woods, 16 Şubat 2024'te Pacific Palisades, Kaliforniya'da Riviera Country Club'da düzenlenen Genesis Invitational'ın ikinci turu sırasında altıncı delikte hastalık nedeniyle turnuvadan çekildikten sonra bir kural yetkilisiyle konuşuyor. (Sean M. Haffey/Getty Images)

Woods'un uzun süredir iş ortağı olan Rob McNamara, “Biraz ateşi vardı ve ısınma sırasında daha iyiydi, ancak sahaya çıkıp yürümeye ve oynamaya başladığında başı dönmeye başladı” dedi. PGA Turu resmi.

“Sonuçta doktorlar onun potansiyel olarak bir tür gribe yakalandığını ve vücudunun susuz kaldığını söylüyor. Serum torbasıyla tedavi edildi ve durumu çok çok daha iyi ve yakında burada kendi başına taburcu edilecek.”

TIGER WOODS, PGA TOUR'A KARŞILIK OLARAK BRUTAL SHANK'I VURDU: 'UZUN OLDU'

Cumartesi günü Woods, grip nedeniyle yarışmadan çekilmek zorunda kaldığını doğruladı ve yarışmaya devam edememe konusundaki hayal kırıklığını dile getirdi.

“Geri çekilmek zorunda kaldığımı teyit etmek isterim” [The Genesis Invitational] şu anda yaşadığımız hastalık nedeniyle grip olduğunu biliyorumWoods, X'e şunu yazdı: “Dinleniyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum. Bu hafta sonu oyunculara başarılar dileriz. Orada olamadığım için hayal kırıklığına uğradım ve teşekkür etmek istiyorum [Genesis USA] ve tüm taraftarlardan destek bekliyorum.”

Tiger Woods bir arabaya bindirildi

Tiger Woods, 16 Şubat 2024'te Pacific Palisades, Kaliforniya'daki Riviera Country Club'da hastalık nedeniyle Genesis Invitational'dan çekildikten sonra yedinci çim yolda parkurdan çıkarıldı. (Gina Ferazzi/Los Angeles Times, Getty Images aracılığıyla)

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Yaratılış Davetiyesi Bu, Woods'un, 15 kez büyük şampiyonun plantar fasiitini ağırlaştırdıktan sonra üçüncü turda çekildiği Nisan ayındaki Masters turnuvasından bu yana ilk resmi PGA Turu etkinliğiydi.

Woods kursa döndükten sonra sadece bir hastalıkla uğraşmıyordu.

Woods'un 72'ye 1 şut attığı ilk rauntta sırt spazmları yaşadı. 18. çim sahada Woods yaklaşma atışını saplayarak ağaçların arasında kaldı.

Tiger Woods ikinci turda

Tiger Woods, 16 Şubat 2024'te Pacific Palisades, Kaliforniya'daki Riviera Country Club'da Genesis Invitational'ın ikinci turunda. (Brian Rothmuller/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

ESPN'e göre Woods, “Son birkaç delikte sırtım spazm geçiriyordu ve kilitleniyordu” dedi. “Aşağı indim, hareket etmedi ve onu sundum [the] önce hortuma bastım ve onu sapladım.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Woods Perşembe günü en azından oynamayı umduğunu söyledi bir turnuva bir ay.

Associated Press bu rapora katkıda bulundu

Joe Morgan, Haberler'un Spor Muhabiridir.