Tom Brady, NFL'deki en iyi çaylakların sosyal medyaya ve markalaşmanın önce gelmesine izin vermediğini söylüyor: 'Kazanamayacaksınız'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Maksimum makale sayınıza ulaştınız. Okumaya devam etmek için giriş yapın veya ÜCRETSİZ bir hesap oluşturun.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

NFL'deki her çaylak, ligdeki ilk sezonuna zafere doğru doğru adımları atmayı umarak giriyor, ancak Tom Brady bu yolculuğun sadece bireysel bir yolculuk olmadığı konusunda uyarıyor.

Fanatics CEO'su Michael Rubin, Nisan ayında NFL Draft'ta ilk turdan seçilen altı kişinin yer aldığı bir öğle yemeğine ev sahipliği yaptı ve Brady, rap kralı Jay-Z ile birlikte yeni profesyonel hayatlarına giden yolda onlara önemli bilgiler verdi.

Katılımcılar arasında Chicago Bears 1. sıradan seçilen Caleb Williams, New England Patriots oyun kurucusu Drake Maye, Washington Commanders oyun kurucusu Jayden Daniels, Denver Broncos oyun kurucusu Bo Nix, New York Giants oyuncusu Malik Nabers ve Las Vegas Raiders'ın sıkı sonu Brock Bowers vardı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

2024 NFL Draft sınıfı üyeleri Tom Brady, Michael Rubin ve Jay-Z ile fotoğraf çektiriyor (IG/@michaelrubin)

Brady'nin NFL'ye giren genç oyuncularla ilgili temel kaygılarından biri, onların takımın tamamı yerine kendi kişisel başarılarına ve markalarına çok fazla önem vermeleridir.

Brady, Rubin tarafından paylaşılan bir videoda sert bir şekilde, “Takımda 53 kişi olduğunda bunun seninle ilgili olduğunu düşünüyorsun. Bu seninle ilgili değil. Bu bizimle ilgili,” dedi Brady sert bir şekilde. “Ve bugün birçok genç oyuncuda gördüğüm en büyük sorun, sizlerin beni ve beni çok fazla abartmanız. Sosyal medya yüzünden, markalaşma falan yüzünden. Sorun değil… kazanamayacaksınız. “

Brady şunu ekledi: “Yıldız olmakla şampiyon olmak arasında fark vardı.”

TOM BRADY, ÇOCUKLARINI ETKİLEYEN ŞAKALARI AÇIKLADI: 'BUNU BİR DAHA YAPMAM'

Brady, geçen ay “DeepCut with VicBlends” podcast'inde geçmişte aynı etkiye sahip bir şeyler söylemişti ve genç nesil sporculara duyduğu öfkeyi açıklamıştı. Ancak üniversite sporları, lige girdiklerinde akıllarında zaten kişisel markalaşma olan bu üst düzey öğrenci sporcular için isim, imaj ve benzerlik marka anlaşmalarının gerçekleşmesine olanak tanıdı.

Ancak yedi kez Super Bowl şampiyonu olan bu oyuncu, NFL yıldızlığına ulaşmış ancak yalnızca takımın başarısını önemseyen birinin örneğidir. New England'da yirmi yıl boyunca kazanmayı bu şekilde başardı ve Tampa Bay Buccaneers'la ilk sezonunda, emekliliğinden önce yedinci ve son yüzüğünü elde etti.

Ancak başarının sahada ölçülmesi gerekmiyor; işte bu yüzden Rubin, Jay-Z'yi, çabasının kendisini müzik sektörünün çok ötesinde bugün bulunduğu yere nasıl getirdiği hakkında konuşmaya davet etti.

24 kez Grammy kazananı, “Yeteneğiniz sizi oraya götürür” dedi. “İş ahlakınız ve disiplininiz sizi olmak istediğiniz yere götürür.”

Tom Brady, Bo Nix ve Michael Rubin fotoğraf için poz veriyor

Tom Brady ve Michael Rubin, Broncos'un çaylağı QB Bo Nix ile poz veriyor (IG/@michaelrubin)

Rubin, uzmanlık alanı ne olursa olsun iş ahlakının sizin için neler yapabileceğine dair Jay-Z'nin açıklamasını yineledi.

“Ben amansızım, sanki yaptığım hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğim ve oraya hiçbir zaman, yani eğitim geçmişim sayesinde ulaşamadım ve oraya hiçbir zaman beceriyle ulaşamadım. Bu, iş ahlakı ve koşuşturmaydı” diye açıkladı.

Her çaylak, büyükleri konuşurken dikkatliydi ve Brady, sahanın herhangi bir anında iş ahlakı konusunda nasıl gittiğine dair daha fazla tavsiye veriyordu.

“Her antrenman günü önemlidir. Nedenini biliyor musun? Çünkü Patriots'tayken ve 20 yıllık galibiyet dönemimizde her gün büyük bir gündü. Bir hazırlık maçı gibi davrandım, bir normal sezon maçı gibi davrandım. Super Bowl'du yani Super Bowl'a geldiğimde benim için sıradan bir gündü.

“Hayatınızda sizden daha yüksek beklentileri olması gereken kimse olmamalı.”

Tom Brady, Caleb Williams'ı izlerken NFL çaylaklarıyla konuşuyor

Tom Brady, solundaki Chicago Bears'ın 1 numaralı seçimi Caleb Williams da dahil olmak üzere NFL çaylak sınıfıyla konuşuyor. (IG/@michaelrubin)

Bu çaylakların her biri, 2024'te takımları üzerinde, özellikle de oyun kurucular üzerinde anında bir etki yaratmakla görevlendirilecek ve hepsinin 1. Haftada kendi takımlarına başlaması bekleniyor.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İş, spor ve müzik alanlarında kendi alanlarının zirvesine ulaşmış kişileri dinlemek ve onlardan öğrenmek, profesyonel düzeyde mükemmelliğe ulaşmak için gereken doğru zihniyeti ve temel değerleri oluşturmada uzun bir yol kat edebilir.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.