Trevor Lawrence, Jaguar'larla ön sözleşme uzatma görüşmeleri yaptığını açıkladı

HalaycıBaşı

New member
Trevor Lawrence NFL'deki dördüncü yılına girerken, Jacksonville Jaguars'ın yıldız oyun kurucusu, organizasyonla olası bir uzatma hakkında ön görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Ancak Lawrence bu konuda hiç uykusunu kaybetmiyor.

Salı günü ESPN aracılığıyla “Kesinlikle bazı görüşmeler oldu” dedi. “Şu anda bu benim odak noktam değil. Açıkçası mümkün olduğu kadar uzun süre Jag olmayı çok isterim. Burayı seviyoruz ve organizasyon olarak nereye gittiğimizi seviyorum.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Jacksonville Jaguars'ın 16 numaralı oyuncusu Trevor Lawrence, 24 Aralık 2023'te Tampa, Florida'da Raymond James Stadyumu'nda Tampa Bay Buccaneers'a karşı oynanan NFL futbol maçı öncesinde milli marş sırasında kenarda duruyor. (Kevin Sabitus/Getty Images)

“En iyi topum kesinlikle benden önde.”

Lawrence'ın bu sezon ve 2025'te sözleşme imzalayabileceği ve beşinci yıl antrenman yapma seçeneğine sahip oldukları için Jaguarlar için teknik olarak bir acele yok. Bu seçeneği kullanmak için 2 Mayıs'a kadar süreleri var ve bu da ona 2025 sezonu için tam garantili 25.664 milyon dolar ödeyecek.

Ancak Lawrence'ın Jags ile ortak bir zemin bulması halinde uzatma sözleşmesi imzalamasına izin verilecek. Ve son zamanlarda oyun kurucu sözleşmelerinin durumu göz önüne alındığında, Lawrence'ın para kazanmayı çok isteyeceği açık.

PANTHERS'TAN ADAM THIELEN, NFL'İN TARTIŞMALI MÜCADELE YASAĞINA SESLENİYOR: 'BİR TÜR SÜRÜCÜ'

Cincinnati Bengals'ın Joe Burrow için yıllık 55 milyon dolarlık lig rekoru kıran büyük bir anlaşma yapmasının ardından dört oyun kurucu şu anda 50 milyon doların üzerinde para kazanıyor. Los Angeles Chargers'tan Justin Herbert 52,5 milyon dolar kazanıyor, Baltimore Ravens Lamar Jackson'a yıllık ortalama 52 milyon dolar ödüyor ve Philadelphia Eagles da Jalen Hurts'e sezon başına 51 milyon dolar değerinde uzatma vermekte hızlı davrandı.

Kansas City Chiefs oyun kurucusu Patrick Mahomes, 2020 sezonunun dışında eşi benzeri görülmemiş 10 yıllık, 450 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı, ancak bu sözleşme ona 2023-26 arasında 208,1 milyon dolar ödeyecek şekilde yeniden yapılandırıldı ve bu da onu bu dönemde 50 milyon doların üzerinde bir aralığa yerleştirdi.

2021 NFL Draftının ilk genel seçimi olan Lawrence, son iki sezonda toplam 46 gol ve 22 müdahale ile 4.000 yardın üzerinde atış yaptı. Çaylak yılında 3-14'lük korkunç bir skor elde eden Jaguars, son iki sezonda da 9-8 ve 8-8'lik skorlarla ilerledi; buna 2022'de Chargers'a karşı alınan play-off galibiyeti de dahil.

Dolayısıyla Lawrence'ın fiyat etiketi kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir fiyat olacak, ancak bu onun sahadaki rakibini ve oyuncusunu tanımlamayacaktır.

Jacksonville Jaguarları futbolla koşuyor

Jacksonville Jaguars oyun kurucusu Trevor Lawrence (16), 17 Aralık 2023'te Jacksonville, Florida'daki EverBank Stadyumu'nda Jacksonville Jaguars ile Baltimore Ravens arasında oynanan maçta topla koşuyor. (Fotoğrafı çeken (David Rosenblum/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

Lawrence, “Bu sezondan önce uzatılıp uzatılmasam da işim değişmeyecek” dedi. “Benim işim maçları kazanmak ve bu takım için olabileceğimin en iyisi olmak, böylece Super Bowl kazanma şansına sahip olabiliriz. Sözleşme uzatılsa bile bu benim işim daha da önemli. Yani benim için , aynı odağa ve aynı zihniyete sahibim.”

Bununla birlikte, Lawrence bunu yapmanın ve kendimi iyi hissetmemin güzel olacağını itiraf etti.”

“Ama hayır, şu anda asıl odak noktamız bu değil” diye devam etti. “Nerede olduğumuzu biliyorum, nereye gittiğimizi biliyorum ve ne yapmam gerektiğini biliyorum ve ileriye yönelik yapmam gereken bazı iyileştirmeler var.”

Lawrence elbette büyük maaş gününü beklediğinden daha erken paraya çevirmek isterdi. Ve Jaguarlar açısından bu, üç sezon önce genel klasmanda onu ilk seçtiklerinde neyi amaçladıklarını gördükleri anlamına geliyor.

Geçtiğimiz sezon play-off'lara ulaşamamasına rağmen Lawrence, takımı 8-3'lük bir başlangıçla yakaladı ve ardından beyin sarsıntısının yanı sıra oynadığı ayak bileği ve omuz rahatsızlıkları da dahil olmak üzere çok sayıda sakatlık yaşadı. Jags ikinci yarıyı 1-5 önde tamamladı ve play-off'ları kaçırdılar.

Trevor Lawrence koşuyor

Jacksonville Jaguarlarından Trevor Lawrence #16, 24 Aralık 2023'te Tampa, Florida'daki Raymond James Stadyumu'nda Tampa Bay Buccaneers'a karşı üçüncü çeyrekte topu yönetiyor. (Julio Aguilar/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu sezon sağlıklı bir şekilde geri dönen Lawrence, takımını başka bir play-off'a taşıyabileceğini umuyor. Bunun yeni bir sözleşmeyle gerçekleşip gerçekleşmeyeceği onun için önemli değil.

Ancak görüşmeler sürüyor ve kendisinin de belirttiği gibi, bunun bir an önce yapılması iyi olur.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.