Tyronn Lue, Lakers spekülasyonları arasında “aranılmanın harika” olduğunu söylüyor; Clippers'a koçluk yapmaya odaklandı

HalaycıBaşı

New member
NBA şampiyonu başantrenör Tyronn Lue, Los Angeles Lakers'a değil, Los Angeles Clippers'taki geleceğine odaklanmaya devam ediyor.

Clippers, 3 Mayıs'ta Dallas Mavericks'e 114-101 mağlup olduktan sonra NBA play-off'larından elendi.

The Athletic'e göre Clippers, bu yaz Lue ile sözleşme uzatmayı planlıyor. Cuma günkü mağlubiyetin ardından Lue'ya Clippers'ta kalmayı bekleyip beklemediği soruldu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

LA Clippers'ın baş antrenörü Tyronn Lue, 21 Nisan 2024'te Los Angeles'taki Crypto.com Arena'da Dallas Mavericks'e karşı oynanan 2024 NBA Playoffları ilk turunun 1. maçının ardından medyaya konuşuyor. (Adam Pantozzi/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

Cuma günü 47 yaşına giren Lue, “Umarım öyledir… Bilirsiniz, öyle umuyorum. Buraya oradan oraya atlayıp oradan oraya dolaşmaya gelmedim” dedi.

BLAKE GRIFFIN UZUN KARİYERİN SONRA NBA'DEN EMEKLİ OLDUĞUNU DUYURDU

Koç ayrıca Clippers'ın sahipleri ve ön büroyla olan güçlü ilişkisinden de bahsetti.

“Bay Ballmer, Lawrence (Frank, basketbol operasyonları başkanı), Mark Hughes (genel müdür yardımcısı), Trent (Redden, genel menajer), Gillian (Zucker, ticari operasyonlar başkanı)… hepsi benim için harika oldu. Olmak istediğim yer burası ve umarım onlar da aynı şekilde hissederler. Buraya geldiğimden beri, Bay Ballmer bana, bilmeyeceğim birçok farklı şey gösterdi. Burada değildim.”

MOMENTİ X'TE GÖRÜNTÜLEYİN

Lue, Lakers'ın Darvin Ham'i kovduktan sonra kendisini hedef alacağı yönündeki spekülasyonlara doğrudan değinmeyi reddetti.

Lakers'ın araştırmasında isminin ortaya çıkması sorulduğunda Lue, “Bu konuda gerçekten bir yorumum yok” dedi. “İstenilmek harika. Bu gerçekten güzel bir duygu. Dediğim gibi burada olmak istiyorum. Umarım bunu pekiştirebiliriz.”

Ty Lue, Pacers'a karşı

LA Clippers baş antrenörü Ty Lue, 31 Aralık 2022'de Indianapolis'teki Gainbridge Fieldhouse'da Indiana Pacers'a karşı ilk çeyrekte. (Trevor Ruszkowski/USA Today Sports)

Lue'nun sözleşmesinin bitmesine iki yıl kaldı.

Clippers, sağ dizindeki sakatlık nedeniyle Mavericks'e karşı oynadığı altı maçın dördünde yıldız forvet Kawhi Leonard'dan yoksun kaldı. Geçen yıl Phoenix'e ilk turda yenildiği beş maçın üçünü kaçırdı.

Lue, “Adamlarımıza tüm iniş çıkışlara, tüm olumsuz incelemelere ve bu sezon yaşadıkları her şeye rağmen sadık kaldıkları için teşekkür ediyorum” dedi. “Yine kısa süreli bir seriye girmek zorundayım.”

Tyronn Lue Clippers maçını çalıştırıyor

LA Clippers'tan Tyronn Lue, 2024 NBA Playoff'larının ilk turunun 2. maçında, 23 Nisan 2024'te Los Angeles'taki Crypto.com Arena'da Dallas Mavericks'e karşı. (Andrew D. Bernstein/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

Lue, Cleveland'ı, iki yıl sonra serbest oyuncu döneminde Lakers'a giden LeBron James'le birlikte 2016 NBA şampiyonluğuna taşıdı. Lue, James'in Cavaliers'tan ayrılmasının ardından sezonda yalnızca altı maç kaybetti – hepsi mağlubiyetti.

Lue, 2019-20 sezonunun ardından Rivers ve kulüp karşılıklı olarak yollarını ayırdığında, Clippers'ta Doc Rivers'ın kadrosunda asistanlık yapıyordu. Rivers kendini Philadelphia'da buldu.

Clippers, Lue'nun ilk sezonunda Batı Konferansı finallerine ulaştı ve Lue'nun yönetimindeki normal sezonda 184-134'lük bir rekora sahip oldu.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Lue, “Bu iyi bir yıldı” dedi. “Genel olarak, erken son dışında bunu hiçbir şeye değişmem. Soyunma odasındaki adamları seviyorum. Bana saygı duyuyorlar. Ben de onlara saygı duyuyorum. Gelecek sezona geçip daha iyi olmaya hazırım.”

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Chantz Martin, Haberler Digital'de spor yazarıdır.