Tyrus, serbest oyunculardan ve Shohei Ohtani Dodgers’ı seçerken neden bazılarının San Francisco’dan potansiyel olarak uzak durduğundan bahsediyor

HalaycıBaşı

New member
Bu makaleyi ücretsiz okuyun!

Üstelik ücretsiz hesabınızla binlerce makaleye, videoya ve daha fazlasına sınırsız erişim elde edin!

Geçerli bir e.

E-postanızı girerek, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Shohei Ohtani’nin serbest oyunculuğu Geçtiğimiz yıl beyzbolda konuşulanlar arasındaydı çünkü çift yönlü yıldız, onlarca yıldır görülmeyen yeteneklere sahip.

Ohtani 9 Aralık’ta gruba katılacağını duyurdu Los Angeles Dodgers Kariyerinin ilk altı yılını Orange County’nin Los Angeles Angels takımıyla geçirdikten sonra.

Ohtani, Dodgers’la 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı; bu, kendisine diğer takımların teklif ettiği bir anlaşmaydı.

San Francisco Devleri Ohtani’ye de benzer bir anlaşma teklif etti ancak Japon yıldız Güney Kaliforniya’da kalmayı tercih etti.

DEV EFSANESİ, KÖY BÖLGESİNDEKİ ‘SUÇ’ VE ‘UYUŞTURUCULARIN’ SHOHEI OHTANI’NIN ONLARI DODGERS İÇİN REDDETMESİNDE ROL OYNADIĞINI İPUÇLARI

Los Angeles Dodgers’a yeni katılan smaçör Shohei Ohtani, 14 Aralık 2023’te Los Angeles’taki Dodger Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında tanıtılırken bir fotoğraf için poz veriyor. (Brian Rothmuller/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

Giants efsanesi Buster Posey’e göre San Francisco eyaleti, Ohtani’nin serbest oyunculuk kararında en azından rol oynadı.

Posey, The Athletic Ohtani’nin şehirle ilgili hiçbir endişesini dile getirmediğini söylerken, Ohtani’nin kampında “şu anda şehrin durumuyla ilgili bazı çekinceler olduğunu” söyledi.

Posey, “Dikkate değer olduğunu düşündüğüm bir şey, ne yazık ki oyunculardan ve hatta oyuncuların eşlerinden sürekli ortaya çıkan bir şey, şehrin kendisinden, şehrin durumuna kadar, suç ve uyuşturucudan da biraz rahatsızlık duyulması.” Posey The Athletic’e bir telefon röportajında söyledi.

“Bütün bunlar tamamen adil olsa da olmasa da, algı gerçektir. Bence bu sinir bozucu bir döngü ve sadece beyzbolda değil. Beyzbol hayat ve hayattaki önemli şeyler için ikinci plandadır. Ancak serbest oyuncu arayışına gelince, Bunun bazı şeyleri etkilediğini gördüm.”

Eski profesyonel güreşçi ve Haberler yazarı Tyrus, Outkick’in “Don’t @ Me with Dan Dakich” programına atladı ve serbest oyuncuların bu durumdan kaçınma potansiyeli olup olmadığı soruldu. San Francisco şehrin durumundan dolayı.

Oracle Park'tan bir görünüm

Baltimore Orioles ile San Francisco Giants arasında 2 Haziran 2023’te San Francisco’da oynanan maç öncesinde McCovey Cove’dan Oracle Park’ın dış görünümü. (Getty Images aracılığıyla Brandon Sloter/Icon Sportswire)

Tyrus, “Sadece San Francisco bile değil. Yani Washington DC’de neler olduğuna bakın” dedi.

San Francisco için “Öncelikle işe arabayla gitmek bile bir mücadeledir” dedi. “Orada evsiz krizi inanılmaz. Eğer şu anda San Francisco’ya ya da bu bölgelere yakın bir yere gitmediyseniz, orası kelimenin tam anlamıyla insan dışkısıyla dolu yürüyen bir mayın tarlasıdır. Bu aşırı bir abartı değil.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

“Suç unsuru.… Bir Walgreens tüpüne, bir tüp diş macununa gidiyorsunuz, bunun için bir kupon almanız gerekiyor, tarayın ve onu evinize postayla gönderecekler. Başarılı bir profesyonel spor sporcusu, daha yeni bir araba kullanarak şehre doğru gidiyor. Her hafta stadyuma gittiğinizde her türlü sorunla karşılaşacaksınız. Taraftarlar artık kendilerini güvende hissetmedikleri için maçlara gelmiyor.”

Ohtani, kendi sorunları olan ancak Tyrus’un söylediği sorunların San Francisco’nunkinden farklı olduğu bir şehir olan Los Angeles’ı seçti.

“Los Angeles’la ilgili olan şey, Los Angeles O kadar geniş ki pek çok şeyden oldukça kolay uzaklaşabiliyorsunuz” dedi Tyrus. “Ve Dodger Stadyumu’na gittiğinizde orası daha korunaklı oluyor. Evsizler daha çok şehir merkezinde ve daha çok sahil tarafında olma eğilimindedir.

Lebron James Lakers’a bir nedenden dolayı geldi. Onun gibi biri için Los Angeles’taki kazançlı fırsatlar inanılmaz,” diye ekledi Tyrus, ünlüler için Hollywood ve Los Angeles’taki fırsatlara işaret etti.

Ohtani basın toplantısı

Japon oyuncu Shohei Ohtani, 14 Aralık 2023’te Los Angeles’taki Dodgers Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısına katılıyor. (Frederic J. Brown/AFP, Getty Images aracılığıyla)

Ohtani’nin Dodgers’a katılma seçimi, kararının manşetlere çıkan tek kısmı değildi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ohtani’nin devasa sözleşmesinin ayrıntıları da heyecan yarattı.

The Athletic’in haberine göre Ohtani, kontratı sona erene kadar yıllık 2 milyon dolar dışındaki tüm parayı ertelemeyi kabul etti. Ertelenen paranın (yıllık 68 milyon dolar) 2034’ten 2043’e kadar faizsiz olarak ödeneceği bildiriliyor.

“Bunu araştırıyordum, bazı hesaplamalar yapıyordum ve eğer mümkün olduğu kadar çok parayı erteleyebilirsem bunun (toplu pazarlık vergisine) faydası olacağını düşündüm. Bu, Dodgers’a yardımcı olacak ve daha iyi oyuncularla sözleşme imzalayıp daha iyi bir performans elde etmelerine yardımcı olacak. Daha iyi bir takım” dedi Ohtani Perşembe günü. “Bunun buna değdiğini hissettim ve o yöne gitmeye istekliydim. Bu yüzden bu seçimi yaptım.”

Eşi benzeri görülmemiş para ertelemesi, kontratının hesaba kattığı tutarı azaltacak Dodgers’ın lüks vergi bordrosuAssociated Press’in hafta sonu bildirdiğine göre.

Haberler’tan Ryan Morik bu rapora katkıda bulundu