UFC yıldızı Renato Moicano Amerikan değerlerini övüyor ve hayranlarını ekonomistlerin öğretilerini okumaya çağırıyor

HalaycıBaşı

New member
MMA yıldızı Renato Moicano, Cumartesi günü UFC 300'deki hafif sıklet maçında Jalin Turner'ı nakavt ederek art arda üçüncü zaferini elde etti.

Moicano daha sonra Amerikalıları Avusturyalı-Amerikalı bir ekonomistin kitabını okumaya çağırdı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Brezilyalı Renato Moicano, 13 Nisan 2024'te Las Vegas, Nevada'da T-Mobile Arena'da düzenlenen UFC 300 etkinliği sırasında Jalin Turner'ı hafif sıklet dövüşünde nakavt etmesine tepki gösteriyor. (Getty Images aracılığıyla Jeff Bottari/Zuffa LLC)

Moicano Las Vegas'taki hayranlarına “Amerika'yı seviyorum. Anayasayı seviyorum. Birinci Değişikliği seviyorum” dedi. “Silahları taşımak ve sahip olmak istiyorum. Özel mülkiyeti seviyorum.

“Ve size bir şey söyleyeyim, eğer kendi kahrolası ülkenizi, Ludwig von Mises'i ve Avusturya ekonomi okulunun altı dersini umursuyorsanız anneler.”

UFC'DEN DANA WHITE, SAGE STEELE İLE RÖPORTAJ ESNASINDA JOE ROGAN'LA YANILDI

Jalin Turner yumruk atıyor

Jalin Turner, 13 Nisan 2024'te Las Vegas, Nevada'da T-Mobile Arena'da düzenlenen UFC 300 etkinliği sırasında hafif sıklet dövüşünde Brezilyalı Renato Moicano'yu yumrukladı. (Getty Images aracılığıyla Jeff Bottari/Zuffa LLC)

Von Mises, kendi döneminde Avrupa'ya yayılan sosyalizme karşı serbest piyasanın savunucusuydu. 1940'ta Nazi Almanya'sından kaçarak ABD'ye kaçtı ve New York Üniversitesi'nde profesördü.

Brezilyalı Moicano, ikinci turun bitimine bir dakikadan az kala Turner'ı yere serdi. Saldırıya geçti ve Turner'ın yüzüne birkaç yumruk atarak onu yakaladı. Hakem gelip kavgayı durdurdu.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Renato Moicano öne çıkıyor

Brezilyalı Renato Moicano, 13 Nisan 2024'te Las Vegas, Nevada'daki T-Mobile Arena'da hafif sıklet mücadelesinde Jalin Turner'ı yenmeyi kutluyor. (Carmen Mandato/Getty Images)

Moicano, 2022'den bu yana UFC'de dövüş kaybetmedi. Şubat ayında Drew Dober'i, Kasım 2022'de Brad Riddell'i yendi. Şubat 2022'de Rafael dos Anjos'a yenildi.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını, ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.