UFL şutörü, liseden beri ilk denemesinde oyun kazandıran 64 yarda atışından sonra Tanrı'yı övüyor

HalaycıBaşı

New member
Jake Bates kolej futbolunda üç sezon boyunca vurucu olarak oynadı, ancak yalnızca başlama vuruşlarında kullanıldı.

Bu, bir golcü olarak bile üniversitede hiçbir zaman fazladan bir sayı veya şut atmaya kalkışmadığı anlamına geliyordu.

Böylece, doğal olarak, UFL Michigan Panthers'ın Cumartesi günü St. Louis Battlehawks karşısında 18-16 galibiyet almasına sadece iki saniye kala 64 yardalık bir gol attı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Michigan Panthers'tan Jake Bates (sağda), 30 Mart 2024'te Detroit'teki Ford Field'da St. Louis Battlehawks'ı 18-16 yenmek için 64 yardalık bir gol attı. (Luke Hales/UFL/Getty Images)

Bates ilk önce bir futbolcuydu, Teksas'taki Tomball Lisesi'nde okurken Tüm Bölgeler birinci takım ödülünü kazandı ve bunu Central Arkansas'ta iki sezonluk futbola dönüştürdü.

Ancak 2020 yılında Texas State'e transfer olduktan sonra futbola döndü. Burada iki yıl geçirdikten sonra tekrar Arkansas Üniversitesi'ne transfer oldu ve Razorbacks'in web sitesine göre 2022'de “başlama uzmanı” olarak birinci takım All-SEC ödülünü kazandı.

2023'te Bates, Houston Texans ile draft edilmemiş serbest oyuncu olarak sözleşme imzaladı ancak sezon öncesi iki ekstra puanı dönüştürdükten sonra takımı antrenman kampından çıkaramadı. Yıl bitmeden kısa bir süre önce UFL ile sözleşme imzaladı.

Ve liseden beri ilk atış denemesinde damarlarında buz vardı.

Jake Bates kutlama yapıyor

Michigan Panthers'tan Jake Bates, 30 Mart 2024'te Detroit'teki Ford Field'da St. Louis Battlehawks'ı 18-16 yenmek için 64 yardalık bir gol attıktan sonra kutlama yapıyor. (Luke Hales/UFL/Getty Images)

Panthers, Bates'in 64 yarda atmaya çalıştığı sırada 16-15 gerideydi.

MOMENTİ X'TE GÖRÜNTÜLEYİN

St. Louis bir gol attı ve 49 saniye kala tek sayılık dönüşümle liderliği ele geçirdi ve Michigan'ın molası olmadı.

Ama bu Bates ve Panthers için fazlasıyla zamandı.

Bates “Bu ana hazırlandım. Hazırdım” Maçtan sonra FOX'a söyledi. “Adamlarına çok güvendiğinde dostum, Tanrı için hiçbir şey imkansız değildir. O dirildi. Paskalya hafta sonu dostum. Bu gerçekten özel bir duygu.”

Jake Bates hayranlarıyla birlikte

Michigan Panthers'tan Jake Bates, 30 Mart 2024'te Detroit'teki Ford Field'da St. Louis Battlehawks'ı 18-16 yenmek için 64 yardalık bir gol attıktan sonra taraftarlarla kutlama yapıyor. (Luke Hales/UFL/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Battlehawks, son molalarını alarak Bates'i dondurmaya çalıştı ve vuruşu yapan oyuncuya ısınma girişiminde bulundu. Bates bunu ve birkaç dakika sonra sayılanı denedi.

Maç, NFL'nin Detroit Lions takımına ev sahipliği yapan Ford Field'da oynandı.