USWNT'den Korbin Albert, sosyal medya tartışmalarının ardından SheBelieves Kupası maçında yuhalamalar duydu

HalaycıBaşı

New member
ABD kadın milli futbol takımı yıldızı Korbin Albert, Cumartesi günü Japonya'ya karşı oynanan SheBelieves Kupası galibiyeti sırasında yuhalandı.

Albert, maçın 78. dakikasında Mercedes-Benz Stadyumu'nda maça girdi. PA spikeri Albert'in adını söylediğinde Atlanta Falcons stadyumunda yuhalama sesleri duyuldu.

Lindsey Horan'ın penaltı vuruşunda ABD'yi 2-1 öne geçirmesinin ardından maça girdi. ABD maçı bu skorla kazandı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Amerika Birleşik Devletleri'nden Korbin Albert, 4 Nisan 2024'te Marietta, GA'daki Atlanta Çocuk Sağlığı Eğitim Sahasında USWNT eğitimi öncesinde sahaya geldi. (Brad Smith/ISI Fotoğrafları/USSF/USSF için Getty Images)

Albert'e yönelik bariz düşmanlık, LGBTQ+ topluluğuyla ilgili sosyal medya paylaşımlarıyla tepkiye yol açmasının ardından geldi. The Athletic'e göre, yeniden yayınladığı bir TikTok videosunda eşcinsel olmanın ve “transseksüel hissetmenin” yanlış olduğunu söyleyen bir vaaz yer alıyordu.

ANI X'TE GÖRÜNTÜLEYİN.

Rapora göre, ortaya çıkan başka bir ekran görüntüsü, Albert'in Megan Rapinoe'nin sakatlığıyla alay eden bir Instagram gönderisini beğendiğini ve “Tanrı, Megan Rapinoe'nun son maçında bileğini burktuğundan emin olmak için mucizeler yaratmaya ara veriyor.” ifadesini beğendiğini gösterdi.

Rapinoe, Albert'i bu paylaşımlardan dolayı eleştirdi.

“'İnançlarımın' arkasına saklanmak isteyenler için sadece bir soru soracağım: herhangi bir alanı daha güvenli, daha kapsayıcı, daha bütün, daha iyiye benzeyen bir hale getirerek herkesten en iyiyi ortaya çıkarıyor musunuz?” Rapinoe bunu Instagram'da paylaşılan bir gönderide yazdı.

Rapinoe, “Çünkü eğer siz değilseniz onun nefretine inanırsınız,” diye devam etti. “Ve çocuklar bu nefret yüzünden kelimenin tam anlamıyla kendilerini öldürüyorlar. Uyan, TF kalk!”

GELECEĞİN USWNT YÖNETİCİSİ EMMA HAYES, mağlubiyetten sonra rakip koçun 'erkek saldırganlığı' ile ilgili sorunu ele alıyor

Lindsay Horan ve Korbin Albert

Korbin Albert, 5 Nisan 2024'te Marietta, Ga'daki Atlanta Çocuk Sağlığı Eğitim Sahasında USWNT eğitimi sırasında ABD'li Lindsey Horan'a beşlik çaktı. (Brad Smith/ISI Fotoğrafları/USSF/USSF için Getty Images)

Rapinoe, Albert'in şu anda giydiği forma numarası olan “Gerçekten senin, #15” mesajını imzaladı.

Rapinoe gönderisini paylaştıktan kısa bir süre sonra Albert bir özür yayınladı.

Açıklamada, “Sosyal medyadaki davranışlarımdan dolayı içtenlikle özür dilemek istiyorum. Saldırgan, duyarsız ve incitici gönderileri beğenmek ve paylaşmak, olgunlaşmamış ve saygısızdı ve asla niyetim bu değildi.”

“Kendim hakkında gerçekten hayal kırıklığına uğradım ve takım arkadaşlarıma, diğer oyunculara, taraftarlara, arkadaşlarıma ve kırılan herkese verdiğim zarardan dolayı çok üzgünüm.

“Herkesin her yerde ve tüm oyun sahalarında kendini güvende ve saygı duyulduğunu hissetmesi gerektiğine gerçekten inanıyorum” diye devam etti. “Yaptıklarımın bunu karşılamadığını biliyorum ve bunun için içtenlikle özür dilerim. Bu sporu dünya sahnesinde oynamak benim için bir onur ve ayrıcalıktır ve daha iyisini yapacağıma söz veriyorum.”

Rapinoe yakın zamanda sakatlığıyla dalga geçenlere seslendi ve geçen ayki bir podcast yayınında bunu kutlayanlar için “cehennemde özel bir yer” olduğunu söyledi.

Korbin Albert PSG'de

PSG'den Korbin Albert (orta sol), 28 Mart 2024'te Paris Saint-Germain ile BK Hacken arasında Parc des Princes'te oynanan kadınlar Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçında kendi takımının ikinci golünü atmasının ardından kutlama yapıyor. (AP Fotoğrafı/Thibault Camus)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

20 yaşındaki Albert, Fransa'da kulüp düzeyinde Paris Saint-Germain forması giyiyor. Amerika Birleşik Devletleri adına yedi kez forma giydi ve bu yılki Concacaf Kadınlar Altın Kupası'nda ilk beşte yer aldı.

Haberler'tan Paulina Dedaj ve Associated Press bu rapora katkıda bulundu.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.