WWE efsanesi Ric Flair merhum Bray Wyatt’ı anıyor: ‘Bir dahi’

HalaycıBaşı

New member
İki kere WWE Onur Listesi Ric Flair, Çarşamba günü WWE yıldızı Bray Wyatt olarak bilinen Windham Rotunda’nın cenazesine katılan çok sayıda kişi arasındaydı. Rotunda, Ağustos ayı sonlarında 36 yaşında öldü.

Wyatt’ın ölüm haberi çıktığında güreş camiası şoktaydı ve Flair da buna inanmayanlar arasındaydı.

“The Nature Boy”, Haberler Digital’e Wyatt’ın büyükbabası Blackjack Mulligan ve Wyatt’ın babası Mike Rotunda ile güreş günlerinde olan ilişkisinin Wyatt’ın spor için yaptıklarına nasıl hayranlık uyandırdığını anlattı.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bray Wyatt, 28 Ocak 2023’te San Antonio’daki Alamodome’da düzenlenen WWE Royal Rumble etkinliği sırasında zifiri karanlıkta dövüşmek için arenaya giriyor. (Alex Bierens de Haan/Getty Images)

Flair, Woooooo!’nun tanıtımını yaparken “Bray bir dahiydi” dedi. NBA’in Cleveland Cavaliers takımının resmi enerji içeceği haline gelen Energy. “Birkaç yıl önce Bray Wyatt’la, fenerle ve diğer şeylerle ortaya attığı bu hile. Yıllar boyunca pek çok şeyin anlaşıldığını görmüştüm, ama Tanrım, tuttu.”

Wyatt’ın girişleri güreş hayranlarının büyük beğenisini kazandı. Wyatt, tüm arena ışıkları kapalıyken farklı fenerler tutmayı ve zaman zaman korku maskeleri takmayı içeren korkunç bir doğaüstü kişilik kullandı.

Flair, Wyatt’ın güreş kökenli olmasına rağmen çok yönlü bir sporcu olduğunu belirtti.

Wyatt, büyüdüğü Florida’nın Brooksville kentindeki Hernando Lisesi’ne gitti. 2005 yılında son sınıfta 275 kiloyla eyalet güreş şampiyonu oldu ama futbol da büyük ilgi gördü.

BRAY WYATT OLARAK BİLİNEN WWE YILDIZI 36 YAŞINDA ÖLDÜ

College of the Sequoias’ta iki sezon oynadı ve burada California ortaokul programında ikinci sınıf hücum guardı olarak All-American ödüllerini kazandı. Bu başarı, iki yıl daha futbol oynadığı Troy Üniversitesi’nden burs almasına yol açtı.

Flair, “Büyük bir çocuk için çalışabilir dostum” dedi. “Çalışabiliyor. Gerçekten her alanda iyi bir atlet. Bu trajik.”

Wyatt kalp krizinden öldü ve raporlara göre o gece doktorların önerdiği kalp defibrilatörünü takmadığı ortaya çıktı. Arabasında bulunduğu bildirildi.

Flair, “Eğer o gece onu giymiş olsaydı hâlâ burada olurdu” dedi.

Wyatt, ağustos ayında “hayatı tehdit eden bir hastalık” olarak tanımlanan bir hastalıkla uğraşıyordu, ancak o sırada neyle mücadele ettiği bilinmiyordu.

Bray Wyatt Royal Rumble'da

Bray Wyatt, 28 Ocak 2023’te San Antonio Alamodome’da düzenlenen WWE Royal Rumble’ın ardından düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. (Joe Camporeale/USA Today Sports)

Wyatt, güreşe geri dönmeye çalışıyordu ve beklenmedik ölümünden önce Eylül’ün geri dönüşünü bekliyordu. Savaşçı Seçim.

Wyatt, Ekim ayında şirketin bir süredir yaptığı en gizemli gelişmelerden biriyle WWE’ye geri döndü. WWE programında beyaz bir tavşan, gizemli QR kodları ve diğer mesajlar belirerek Wyatt’ın Extreme Rules’a geri dönmesine yol açtı. İpuçları, Temmuz 2021’de şirket tarafından serbest bırakılmasından yaklaşık 15 ay sonra geri döneceğine işaret ediyordu.

PROFESYONEL GÜREŞ İKONU, WWE HALL OF FAMER TERRY FUNK 79 YAŞINDA ÖLDÜ

Wyatt’s Fiend karakteri WWE’nin son yıllarda yayınladığı favori programlar arasında yer alıyordu. Karakter, koronavirüs pandemisinin en yoğun olduğu dönemde başarılı oldu ve John Cena ve Randy Orton ile destansı çekişmelere girdi.

Wyatt, WWE’ye döndüğünde hayranlarına destekleri için teşekkür etti.

Bir promosyon sırasında “İnanılmaz derecede minnettarım” dedi. “Burada olduğum için gerçekten çok gerginim. Bunun olacağını hiç düşünmemiştim. Burası, bu sadece benim, tamam mı? Bu benim size daha önce hiç tanıtamadığım bir versiyonum. Bu sadece benim. ilk kez ben – gerçek ben – oluyorum.”

Bray Wyatt ve Ric Flair yan yana

Ağustos ayı sonlarında ölen WWE profesyonel güreşçisi Bray Wyatt ve WWE Hall of Famer Ric Flair. (Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Wyatt, WWE’deki günlerinde “JoJo” olarak bilinen nişanlısı Joseann Offerman tarafından hayatta kaldı. Birlikte iki çocukları var ve Wyatt’ın Samantha Rotunda ile önceki evliliğinden iki çocuğu daha vardı.

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.