Yankees ‘Aaron Judge, sezon dışı ameliyatın yaralı ayak parmağını onarmak için düşünüldüğünü ima ediyor

HalaycıBaşı

New member
Yankees slugger Aaron Judge kısa süre önce yakalamaca oynamaya başladı ve sopayla hafif vuruşlar yapmaya başladı, ancak hüküm süren AL MVP’nin kadroya dönmesi muhtemelen yine de bir süre alacak.

4 Haziran’da Yargıç, yakalarken bir dış saha duvarına çarptıktan sonra ayak parmağındaki bir bağı yırttı. Sağ ayağı, Dodger Stadyumu duvarının dolgusunun altındaki betona çarptı.

Dodgers daha sonra betonu dolgu ile kaplamayı planladığını duyurdu.

Birkaç gün sonra Yankees, Yargıç’ın 4 Haziran’a kadar geriye dönük olarak yaralılar listesine alındığını duyurdu.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

New York Yankees’den Aaron Judge, Toronto’da Toronto Blue Jays’e karşı dokuzuncu vuruşta şutunu çektikten sonra sahayı terk etti. (Getty Images aracılığıyla Lance McMillan/Toronto Star)

Dodger Stadyumu 1962’de açıldı ve büyük liglerdeki en eski üçüncü basketbol sahası. Yargıç, bu sezon ikinci IL görevinin ortasında. Kalça gerginliği nedeniyle bu sezonun başlarında 11 maç kaçırdı.

Salı günü Yargıç, ayak yaralanmasını ne kadar süre hissedeceğinin belirsiz olduğunu söyledi. 31 yaşındaki oyuncu, geri dönüş yolunda çalışmaya devam ederken herhangi bir olası ameliyatı erteleyeceğini de belirtti.

GERRIT COLE, AARON JUDGE’UN ALL-STAR ARASINDAN SONRA YANKEES’İN NE KADAR UMUTLA DÖNEBİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR

Yargıç Salı günü “Harika hissettirmiyor” dedi.

“Bunun normal hissettireceğini hiç sanmıyorum. Oldukça iyi hareket edebiliyorum ama herhangi bir yaralanma, [it can bother you for] bir veya iki veya üç yıl. … Nasıl bir his olacağını asla bilemezsin.”

Duvardaki yargıç

New York Yankees’in sağ saha oyuncusu Aaron Judge, Dodger Stadyumu’ndaki sekizinci vuruşta Los Angeles Dodgers’ın atadığı smaçör JD Martinez’in uçan topunu yakalıyor. (Kirby Lee/USA Today Sports)

Yargıç, eyleme dönmeden önce koşusunun gelişmesi gerektiğini kabul etti.

“Koşabilmem lazım” dedi Yargıç, “Koşabiliyorsam oynayabilirim. Ama benim %10’da koşmamın kimseye faydası yok.”

Salı günü yaptığı basın toplantısında Yargıç, 2021’de çıkan parmağından da söz ederek, parmak yaralanmasının uzun vadeli etkisinin en son yaşanan yaralanmaya benzer olabileceğini öne sürdü.

Dodger Stadyumu'nda Aaron Yargıç

New York Yankees’in sağ saha oyuncusu Aaron Judge, Dodger Stadyumu’nda Los Angeles Dodgers’a karşı oynanan bir maç sırasında sığınağa geri döner. (Kirby Lee/USA Today Sports)

Ancak, sezon boyunca nihayetinde ihtiyaç duyulursa ameliyatı düşünmeyeceğini açıkça belirtti.

“Ameliyattan bahsediliyor ama o noktada olduğumuzu sanmıyorum. [point],” dedi Yargıç. “Bunu bu yıl yapmıyoruz.”

Daha sonra, Yankees’in 2023 sezonu sona erdiğinde ameliyatın bir seçenek olabileceğini söyledi ve “Evet, ama ben doktor değilim” dedi.

HABERLER SUNULDU

Yargıç, geçen sezon 62 home run AL rekoru kırdı ve 2023’te 49 maçta 19 homers yaptı. Ayrıca ayak sakatlığından önce 40 RBI ile .291 vuruş yapıyordu.

Haberler’den Ryan Morik bu habere katkıda bulundu.

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.