Yankees slugger Aaron Judge, Dodgers’ı stadyum çitine çarptığı için dava etme fikrine karşı çıkıyor: ‘Hayır, gerek yok’

HalaycıBaşı

New member
Reigning American League MVP Aaron Judge, 3 Haziran’da Dodger Stadyumu’ndaki bir maç sırasında nefes kesici bir yakalama yaptı.

Ancak en önemli makara yakalaması onun için maliyetliydi.

Sağ sahadaki çitlere çarptı ve kavrarken yere düştü ve ayak parmağındaki bir bağ yırtıldı.

Yargıç, yaralılar listesine alındı ve Yankees dizisinin dışında kaldı. Beş kez All-Star olan oyuncunun ne zaman geri döneceği ise belirsizliğini koruyor.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

New York Yankees’in sağ saha oyuncusu Aaron Judge, Dodger Stadyumu’ndaki sekizinci vuruşta Los Angeles Dodgers’ın atadığı smaçör JD Martinez’in uçan topunu yakalıyor. (Kirby Lee/USA Today Sports)

Yankees yıldızı, sakatlığının Yargıç’ın 2023 sezonu üzerindeki etkisine rağmen herhangi bir yasal işlem başlatma niyetinde olmadığını söyledi.

Yargıç, New York Daily News’e olası bir dava hakkında “Hayır, gerek yok,” dedi.

YANKEES’İN AARON HAKİMİ, YARALANAN AYAK PARMAKLARINI ONARMAK İÇİN SEZON DIŞINDA AMELİYATIN DÜŞÜNÜLDÜĞÜNÜ İPUÇLARI

MLB oyuncularının top parkurlarında sakatlandıktan sonra takımlara dava açtığı bir emsal var. Eski Yankees oyuncusu Dustin Fowler, Chicago White Sox’a 2017’de faullü bir topun peşinden koşarken elektrik kutusuna çarptığında yaşadığı sakatlık nedeniyle dava açtı.

Fowler’ın sezonu sakatlık sonucu sona erdi.

Yargıç bu sezon geri dönüş yapmak için çalışmaya devam ediyor ve kısa süre önce yakalamaca oynamaya başladı. Ayrıca bir sopayla hafif vuruşlar yapmaya başladı, ancak sümüklüböcünün dizilişe dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak.

Aaron Judge takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor

New York Yankees takımından Aaron Judge, 29 Mayıs 2023’te Seattle’da T-Mobile Park’ta Seattle Mariners’a karşı bir home run yaptıktan sonra takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor. (Alika Jenner/Getty Images)

Yargıç, sakatlanmasının üzerinden bir aydan fazla bir süre geçmiş olan Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “Kendimi harika hissetmiyorum,” dedi. “Bunun normal hissettireceğini hiç sanmıyorum. Oldukça iyi hareket edebiliyorum ama herhangi bir yaralanma, [it can bother you for] bir veya iki veya üç yıl. Nasıl bir his olacağını asla bilemezsin.”

Yargıç bu sezon ikinci IL yarışında. Kalça gerginliği nedeniyle bu sezonun başlarında 11 maç kaçırdı.

Duvara yakalandıktan sonra Aaron Yargıç

New York Yankees’in sağ saha oyuncusu Aaron Judge, Dodger Stadyumu’nda Los Angeles Dodgers tarafından atanmış smaçör JD Martinez’in uçan topunu yakalıyor. (Kirby Lee/USA Today Sports)

Yargıç, tekrar “normal” hissetmesinin ne kadar süreceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

HABERLER SUNULDU

Ancak 31 yaşındaki oyuncu, sezon boyunca ameliyatı düşünmeyeceğini açıkça belirtti.

“Ameliyattan bahsediliyor ama o noktada olduğumuzu sanmıyorum. [point],” dedi Yargıç. “Bunu bu yıl yapmıyoruz.”

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.