Yankees’in efsanevi yayıncısı John Sterling, tribünde faul topunun kendisine çarpması sonucu kanlar içinde kaldı.

HalaycıBaşı

New member
New York Yankees’in efsanevi radyo spikeri John Sterling, takımın Cumartesi gecesi Red Sox’a karşı oynadığı maç sırasında yayın kabinine uçan bir faul topuna hazır değildi.

Dokuzuncu turun sonunda Justin Turner, Red Sox’un son şansıydı çünkü Yankees yardımcısı Clay Holmes 3-1 öne geçmek için bir dışarıda kaldı.

Holmes, bölgenin tepesine bir kaydırıcı astı, ancak Turner bunun üzerine çıkamadı ve faulle geri döndü.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

New York Yankees radyo yayıncısı John Sterling, 19 Temmuz 2009’da New York City’deki Yankee Stadyumu’nda takımın 63. Eski Zamanlayıcılar Günü töreninde konuşuyor. (Jim McIsaac/Getty Images)

Sterling, faul topunu çalmanın tam ortasındaydı ki, birdenbire topun doğrudan kendisine doğru gelmesine tepki vermesi gerekti.

Yeterince hızlı görünmüyordu.

TARİHTE BU GÜN, 8 HAZİRAN 1969, MICKEY MANTLE’IN NUMARASI. 7 NEW YORK YANKEES TARAFINDAN EMEKLİ OLDU

“Ah! Ah! Ah! Beni gerçekten etkiledi. Bu kadar ileri gideceğini bilmiyordum.”

Ancak mikrofonun arkasındaki emektar olarak, 84 yaşındaki Sterling, hemen çağrısına geri döndü.

Yankees sezonun 38. galibiyetini ve Boston’daki ligdeki rakibine karşı ilk galibiyetini alırken, sonunda Turner’ı oyunu bitirmek için sahaya çağırdı.

John Sterling World Series kupasıyla poz veriyor

Yankees yayıncısı John Sterling, 23 Kasım 2009’da New York City’de Ziegfeld Theatre’da “2009 World Series Film: Philadelphia Phillies vs. New York Yankees” gösterimine geldi. (Henry S. Dziekan III/Getty Images)

Ancak faul topunun kendisine çarptığına dair kanıt olmadan ayrılmadığı bildirildi; Athletic, topun kafasına çarptığını ve sol kaşının yanında “biraz kana” neden olduğunu bildirdi.

Sterling, Pazar gecesi serinin son maçı için Yankee Stadyumu’ndaki her zamanki koltuğuna geri dönecek.

The Athletic’e “IL’ye gitmiyorum” dedi.

John Sterling konuşuyor

New York Yankees radyo yayıncısı John Sterling, 30 Temmuz 2022’de New York’ta Yankee Stadyumu’nda Eski Zamanlayıcılar Günü törenini sunuyor. (Rich Schultz/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Sterling, bronşit nedeniyle 23 maç kaçırdıktan sonra yayın kabinine yeni dönmüştü. Bu, üçüzlerinin mezuniyetine katıldıktan sonra geldi.

Scott Thompson, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.