Yankees’ten CC Sabathia, Domingo German’ın alkol bağımlılığı tedavisi sırasında yüzleşmesi gereken acı gerçeği paylaşıyor

HalaycıBaşı

New member
Eski New York Yankees başlangıç oyuncusu CC Sabathia daha önce de Domingo German’ın yerinde kalmıştı.

Play-off’lar çok yakında olmasına rağmen alkol bağımlılığı nedeniyle rehabilitasyona gitmek üzere 2015 sezonunu terk etti. Ancak Sabathia dibe vurdu ve doğru yola geri dönmek için yardım bulması gerekiyordu.

German’ın bu sezon dibe vurması, kulüp binasında yaşadığı bir olayda “kavgacılaştığı” ve tanıkların “Alman’ın alkolün etkisi altında olduğunu tespit ettiği” bildirildi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Yankees’in Domingo German, 31 Temmuz 2023’te New York City’de Tampa Bay Rays’e karşı beşinci vuruş sırasında sahaya çıkıyor. (AP Fotoğrafı/Frank Franklin II)

Yankees, 2 Ağustos’ta German’ın alkol bağımlılığı nedeniyle gönüllü olarak bir tedavi tesisine girdiğini ve sezonun geri kalanında kalmasının beklendiği kısıtlılar listesine alınacağını duyurdu.

Yankees yaptığı açıklamada, “Domingo’nun tamamen sağlığına ve refahına odaklanması kritik önem taşıyor. Bu sürece başlarken onun mahremiyetine saygı duyacağız.” dedi.

German iyileşme yolundayken Sabathia, bağımlılığını azaltmasına yardımcı olan şeyin anahtarını paylaştı.

Sabathia, PitCCh In Vakfı’nın New Jersey’deki 3. yıllık Charity Golf Turnuvası’nda “Sadece gerçekten derinlere inip sorunun ne olduğunu anlamak için” dedi. “Benim için rehabilitasyona gitmek son çareydi. Dibe vurmuştum, bu yüzden neden içkiyi bırakamadığımı anlamaya hazırdım. Ancak o bunu anlayana veya bırakmaya hazır olana kadar, ya duracaktır ya da durması için yardım almaya çalışacaktır. Kimseyi bağımlı olmamaya zorlayamazsınız.”

YANKEES CLUBHOUSE OLAYI, DOMINGO GERMAN’IN ALKOL İSTİSMARI TEDAVİ MERKEZİNE GİRMESİNİ AÇTI: RAPOR

Sabathia’nın işaret ettiği gibi, iyileşmekte olan tüm bağımlılar sorunu kabul etmeniz ve günün sonunda onunla doğrudan yüzleşmeniz gerektiğini bilir. Bu durumda Yankees’in yanı sıra arkadaşlar ve aile gibi harika bir destek sistemi de uzun bir yol kat ediyor.

Yankees GM Brian Cashman Ağustos ayında, “Domingo tarafından bugün atılan adımların çok önemli ve gerekli olduğunu biliyorum. Ve bunun oyunun kurallarını değiştirebileceğini umuyorum” dedi.

Yönetici Aaron Boone şunları ekledi: “Bir bakıma bu yıllar öncesine dayanıyor. Yani sanırım hepimizin hayatında muhtemelen bağ kurabileceğimiz biri olabilir. Bu her zaman devam eden bir savaş. Yakın tarihe gelindiğinde veya ondan önceki olaylardan bu yana, 2019’a geri dönmekle uğraştı.”

German’ın daha önce Yankees tarafından bildirilen alkol bağımlılığı sorunu yoktu, ancak 2019’da kız arkadaşıyla MLB tarafından 81 maç uzaklaştırılmasına yol açan bir olay yaşadı.

Domingo German sahayı terk ediyor

New York Yankees’ten Domingo German, 16 Mayıs 2023’te Toronto’daki Rogers Center’da Toronto Blue Jays’e karşı ikinci vuruşta sığınağa yürüyor. (Vaughn Ridley/Getty Images)

The Athletic’e göre bu, Yankee olarak son yılında olan Sabathia’nın ev sahipliği yaptığı ve German’ın etkinlikte kız arkadaşına tokat attığı bir galada gerçekleşti. German o sırada sarhoştu ve galadan sonra şiddete başvurduğu bildirildi.

Yetkililer hiç çağrılmadığı için polise rapor sunulmadı. Ancak MLB devreye girdi ve 2 Ocak 2020’de Almanya’yı uzaklaştırdı ve 60 maçlık COVID nedeniyle kısaltılmış sezonun tamamını kaçırdı. Sonunda 6 Ekim 2020’de görevine iade edildi.

German, 2021 bahar antrenmanı sırasında yaptığı açıklamada, “Takımdaki her oyuncuyla konuşabildim” dedi. “İlerlemeye başlamanın kabul edilebilir tek yolu onlarla yüz yüze konuşmaktı. Takıma söylediklerimi bugün bir kez daha tekrarlamakta fayda var. Bu formayı giyen çok sayıda genç oyuncu var ve onların bunu anlamasını istiyorum.” Benimki gibi hatalar yapıldığında oluşabilecek büyük zarar.”

CC SABATHIA, OAKLAND TOPLULUK REELS OLARAK A’NIN Las Vegas’taki Kaçınılmaz Geleceğe Bakıyor: ‘ZOR’

Bu sezon Almanlar için tam anlamıyla bir inişli çıkışlı dönem oldu ve en belirgin özelliği 29 Haziran’da Oakland Athletics’e karşı MLB tarihinde atılan 24. mükemmel maç oldu. Yankees tarihindeki dördüncü mükemmel oyundu.

Almanlar, 20’den fazla maçı (19 başlangıç) 108,2 istekada 114 vuruşla 4,56 ERA ile tamamladı.

German’ın yeniden beyzbolu düşünmeye başlayabilmesi için farklı bir zorlukla mücadele etmesi gerekiyor; hem sahada hem de saha dışında onu etkileyen bir zorlukla.

Sabathia, “Top onun sahasında ve ona neler olduğunu anlamak için gerçekten çaba harcamak onun sorumluluğunda” dedi.

Sabathia, 2016 yılında atıcının tümseğine geri döndü ve 38 yaşındayken 2019 kampanyasının sonrasına kadar emekli olmadı.

CC Sabathia, eşi Amber ile kırmızı halıda poz veriyor

Burada eşi Amber ile birlikte gösterilen CC Sabathia, 2019 yılında emekli olduğundan bu yana, MLB Komiseri Rob Manfred’in danışmanı ve The Players Alliance’ın başkan yardımcısı rolüyle beyzbol oyununu büyütmeye devam etmeye odaklandı. (TAO Grubu/Dosyası için Mat Hayward/Getty Images)

Emekli olduğundan beri Sabathia, MLB Komiseri Rob Manfred’in danışmanı olarak ve aynı zamanda beyzbolun gidişatını değiştirmek için eşitlikçi sistemler oluşturmaya odaklanan The Players Alliance’ın başkan yardımcısı olarak oynadığı rol aracılığıyla beyzbol oyununu geliştirmeye devam etmeye odaklandı. beyzbol boyunca çeşitlilik.

Sabathia’nın PitCCh In Vakfı da bu çabaya yardımcı oluyor ve yönetici direktör olarak görev yapan eşi Amber ile aile bağları var. Vakfı “beşinci çocukları” olarak nitelendirdi çünkü yardım etmeyi hedeflediği gençleri kendi çocukları kadar önemsiyorlar. 2008 yılında Cleveland’da başladı ve o zamandan bu yana All Star Beyzbol Kliniği, Gençlik Sırt Çantası Programı ve Saha Yenilemeleri yoluyla Kaliforniya, New York ve New Jersey’deki topluluklarda etkisini gördü.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Sabathia’nın emekli olduktan sonra oyuna başladıktan sonra her yıl oynamayı sevdiği vakfın golf turnuvası, Sabathia’ların geri vermeye devam etmelerine ve gelecek nesillere hayallerinin peşinden koşacak kaynakları sağlamalarına yardımcı olacak çok önemli bir bağış toplama etkinliği.

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.