Yarı zamanlı Uber sürücüsü ABD Açık’a hak kazandı, hissini ‘harika’ olarak tanımlıyor

HalaycıBaşı

New member
Berry Henson hep böyle anları hayal ederdi. ABD Açık’ta Phil Mickelson ile antrenman turları oynuyor ve dünyanın en iyi oyuncularına karşı ilk büyük şampiyonluğu için toplayabildiği her türlü bilgiyi topluyor.

Sadece 20 yıl süreceğini düşünmemişti. Yurt içi ve yurt dışında bir düzineden fazla turneye çıkmayı planlamamıştı. Palm Springs yakınlarında büyüdü, San Diego’da üniversiteye gitti ve şimdi Tayland’da bir üssü var.

Uber şoförü olarak ikinci bir işi var.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Berry Henson, 12 Haziran 2023 Pazartesi, Los Angeles’ta Los Angeles Country Club’da ABD Açık golf turnuvasında sorular sormaya hazırlanıyor. (AP Fotoğrafı/Marcio Jose Sanchez)

Ve Perşembe sabahı, 43 yaşında, ABD Açık’ta başlama vuruşu için Los Angeles Country Club’da 10. tee’de adı anılacak.

Henson, “Yolculuğuma başlıyorum” dedi. “Kulağa tuhaf geliyor – 43, yolculuğunuza başlıyorum – ama asla pes etmedim. Her zaman %1 daha iyi olmaya çalıştım. Bu bizim mottomuzdu. Şu anda gittiğim yol bu. Ve sadece biraz sonra oldu. Ve artık gidemeyene kadar bunu yapmaya devam edeceğiz.”

Bu, gerçekten adının hakkını veren majör ABD Açık’ın en büyük çekiciliklerinden biridir. USGA rekor 10.187 girişi kabul etti. LACC’de yirmi tanesi 109 golf sahasında 18 delikli yerel elemelerde başlamak zorunda kaldı ve Beverly Hills’e gitme hakkı için 36 delikli elemelere yükselen 530 oyuncu arasındaydılar.

Bu 20 oyuncudan biri olan Olin Browne Jr., “Gelip Amerikan golfünün en büyük turnuvasında oynama fırsatına sahip olmak gerçekten eğlenceli,” dedi. “Bence bu, golfün Super Bowl’u. Bu harika. Ve benim gibi insanlara buraya gelmek için iki eleme oynama fırsatı vermeleri harika.”

USGA, RBC CANADIAN OPEN’DE VİRAL SECURITY’NİN KALDIRILMASINDAN SONRA ADAM HADWIN’İ BİZE KOMİK HEDİYE İLE KARŞILAMAKTADIR

Berry Henson şut oynuyor

ABD’li Berry Henson, 12 Ağustos 2021’de West Kingsdown, İngiltere’de Londra Golf Kulübü’nde Cazoo Classic’in Birinci Turu sırasında caddy ile onuncu tee’de ikinci vuruşunu yapıyor. (Andrew Redington/Getty Images)

Henson, denediği (ve başarısız olduğu) çoğu yıldan daha kolaydı. On yıl önce, 5.000 $’la meteliksiz kalmak için son şansına sahipken, Asian Tour Q-school’a yöneldi, ilk etabı kazandı ve finalde kartını kazandı.

Dünya sıralamasında ilk 500’e girmek ve son ABD Açık elemelerine ücretsiz geçiş hakkı kazanmak için yeterince iyi iş çıkardı – kesinlikle zengin olamıyor. New Jersey’de Canoe Brook’u seçti ve ilk çukurunda çifte umacı olmasına rağmen 64 şut çekti ve ardından 71 ile dört oyuncu arasında yer aldı.

Girdiğinden beri geçen haftayı “yedi gün üst üste liderliği elinde tutmak” olarak tanımladı.

Henson, “O kadar iyi uyumuyordum,” dedi. “Açıkçası, ilgi inanılmazdı. ABD Açık’ta ilk büyük turnuvam için burada olduğum için çok kutsanmış, çok alçakgönüllü ve onurluyum.”

YOU ARE. RICHARD BLUMENTHAL, PGA TOUR VE LIV GOLF’TEN YENİ PROBTA MÜZAKERELERİN KAYITLARINI SUNMASINI İSTİYOR

Berry Henson şut oynuyor

Amerika Birleşik Devletleri’nden Berry Henson, 3 Haziran 2022’de İngiltere’nin Hexham kentindeki Slaley Hall’da İngiltere Uluslararası Serisinin İkinci Günü sırasında 5. delikte ikinci vuruşunu yapıyor. (Aitor Alcalde/LIV Golf/Getty Images)

O yolculuk gelince? Nereden başlamalı?

Oynayabilmek için bir otel golf tesisinde işe girdi. Diğerlerinin çoğunun soyağacı olmadan ve hayatını kazanmak için bu işi yapacak kadar iyi olmadığını söyleyen kimseyi dinlemeden San Diego Üniversitesi’nden profesyonel oldu.

Henson, “Birçok insan bana başaramayacağımı söyledi,” dedi. “Sanırım bu midemi ateşledi. Üniversitede kendi kendime ‘Hey, oyunumda ilerleme görmüyorsam başka bir şey yapacağım’ dedim. Ama her yıl biraz daha iyi oluyorum, biraz daha iyi, biraz daha iyi. Ve evet, 43 yaşındayız, ilk büyük şampiyonluğumu oynuyoruz.”

Browne ilişki kurabilir. Üç kez PGA Tour kazananı olan babasını izleyerek nerede olmak istediğine daha yakından baktı. Browne kendini Pepperdine’de buldu ve aynı zamanda daha az gidilen yolu seçti, eksi dünya çapındaki uzak karakollarda durdu.

ADAM HADWIN’İN ELEKTRİK KUTLAMASI VE SONRAKİ GÜVENLİĞİN MÜDAHALE ETMESİ EŞİNDEN KOMİK TEPKİLER ALDI

Berry Henson soruyu yanıtlıyor

Berry Henson, 12 Haziran 2023 Pazartesi, Los Angeles’ta Los Angeles Country Club’da ABD Açık golf turnuvasında sorular soruyor. (AP Fotoğrafı/Marcio Jose Sanchez)

National Pro Tour’a başladı, bir yıl Latin Amerika’da, dört yıl Kanada’da yol boyunca Korn Ferry Tour’da durdu. 34 yaşındaki Browne’ın en son durağı Florida’daki Minor League Tour oldu. Browne, ABD Açık elemelerini kaç kez denediğini unuttu ve şimdi bile bunun neye mal olduğunu hatırlıyor.

Browne, “Aslında yerelde bir play-off yapmak için bile 30 fitlik bir kural yapmak zorunda kaldım,” dedi. “Pazartesi günü olanları tekrar düşündüğümüzde, o 9 metrelik oyuncunun içeri girmesi çok önemliydi.”

Bahsettiği Pazartesi, bir hafta önce, en çok PGA Tour oyuncusunun yer aldığı son eleme olan Columbus, Ohio’daydı. Browne, ilerlemek için madalya sahibi olarak hepsini yendi.

Uzun atışlar arasındalar. Belki bunlardan biri, PGA Şampiyonası’nın son turunda Rory McIlroy ile oynayan, son gün Oak Hill’de bir delik açan ve 15. sırada berabere kalan California kulüp profesyoneli Michael Block’un bu ana dal versiyonu olacak.

Belki ABD Açık’ta sayısız diğerleri gibi olacaklar ve Cuma günü anılarla ayrılacaklar.

HABERLER SUNULDU

Berry Henson topu vuruyor

Amerika Birleşik Devletleri’nden Berry Henson, 27 Mayıs 2022’de Aberdeen, Birleşik Krallık’ta Newmachar Golf Club’da The R&A 2022 tarafından desteklenen Farmfoods Scottish Challenge’ın ikinci gününde 18. green’i atıyor. (Mark Runnacles/Getty Images)

Önemi yok. Başardılar. Henson – kolej takma adı “Hensonator” olarak geçiyor – sırf buraya gelebilmek için uzun zorluklarla mücadele etme şeklinin ona iyi hizmet etmesi gerektiğini düşünüyor.

“Alçakgönüllü olmak, rahat olmak, deneyimin tadını çıkarmak ve oyunumun konuşmasına izin vermek – ve umarım bu hafta öyle olur – bu haftadan yalnızca olumlu şeyler alabilirim” dedi. “Her yönden bir kazan-kazan olacak. Ekibim burada olduğu için çok heyecanlı. Burada olduğum için heyecanlıyım. USGA benim için inanılmazdı.

“Evet, hepsini içeri alacağım.”